Wymiana opon zimowych na letnie

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez jasiek27 » 18 mar 2022, o 09:07

Muszę dziś pojechać podmienić opony z zimowych na letnie. Dwie opony mam przykładowo 6.5mm a dwie 5.5mm w zasadzie jest to nie duża różnica ale mam quattro więc lepsze opony lepiej dać na tył czy na przód? (4 opony takie same)
jasiek27
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 wrz 2014, o 15:58

Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 mar 2022, o 09:07

Pani Kontekstowa
 

Re: Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez bereniko » 18 mar 2022, o 10:51

Najlepiej załóż opony z bierznikiem 2 mm na obie osie w quattro, wejdź w ostry łuk na granicy przyczepności, zobaczysz jak w pewnym momencie zaczyna dupa uciekać. Moim zdaniem i wielu osób w tym kierowców rajdowych, zawsze lepsze opony z tylu.
Jeśli chcesz kupić nowe, polecam sklep:

W dobrej cenie kupisz tam opony letnie.Na strnoie https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=215/65 jest wyszukiwarka.
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 334
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Re: Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez migrener » 1 kwi 2022, o 19:20

Dzięki za informację. będę wiedział
migrener
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2022, o 19:18
Pojazdy: BMW

Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez Porant » 29 sty 2023, o 22:26

Zgadzam się ogółem z berenikiem (o ile dobrze odmieniam) co do tego jak zamontować opony, lepsze na tył, a gorsze na przód. Ogółem w ten sposób pogorszy się trochę droga hamowania, ale z drugiej strony ryzyko poślizgu będzie znacznie mniejsze w momencie gdy trzeba ostro zahamować, a jednak to jest ważniejsza sprawa, szczególnie gdy nawierzchnia jest mokra. No, a gdyby zrobić to odwrotnie, to wiadomo, byłoby znacznie gorzej ze stabilnością w przypadku zahamowania. Jednak z tego typu kwestiami nie ma żartów.
Porant
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sty 2023, o 21:09
Pojazdy: Audi a3

Wymiana opon zimowych na letnie

Postprzez Kondzio89 » 9 lut 2023, o 15:21

Tak jak wspomnieli przedmówcy, rozsądniej będzie dać lepsze opony na tył, dzięki czemu jazda będzie bezpieczniejsza. Aczkolwiek radziłbym w najbliższym czasie i tak zaopatrzyć się w komplet jednolitych opon, żeby wszystko było tak, jak ma być. Jeśli nie chcesz się nigdzie ruszać, proponuje zajrzeć na iparts.pl, tam bez problemu dobierzesz opony do swojego modelu samochodu.
Kondzio89
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 gru 2022, o 14:01


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości