223 LC

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Ktoś » 26 lip 2010, o 21:46

a chcesz się założyć że będzie to działało tak samo dobrze jak zwyczajne chłodzenie wodne? :) zobacz ile w mz jest żeberek i ile rurek wejdzie w cylinder i głowicę i jaki to będzie łączny przekrój. z tym na zmianę może przesadziłem, może być jeden kierunek przeływu. trzeba by to wszystko sprawdzić w praktyce. miedziana rurka ciasno wciśnięta między żebra odbierze tyle ciepła ile trzeba na pewno więcej niż powietrze opływające cylinder... takie niby LC nie działałoby tak jak dobrze zrobione jak trzeba ale sporo zmniejszy temperaturę i w miarę ją ustabilizuje.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 lip 2010, o 21:46

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 26 lip 2010, o 21:50

zobacz ile w mz jest żeberek

temat o jawce więc i ja myślę o jawce, a tam to taka rurka raczej zapchałaby całe żeberka które są od siebie o grubość trzech zapałek oddalone, zresztą w niesamowitą skuteczność nawet w MZ też jakoś wątpię

A przecież zrobienie miski w cylindrze i przerobienie głowicy chyba nie jest jakimś specjalnym problemem w porównaniu do zamocowania i wspawania w dekiel pompki... dlatego też zadziwiają mnie te wszystkie półśrodki
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Konrad » 27 lip 2010, o 12:51

Dobre pospawanie aluminium nie jest takie proste jak w reklamie alumwelda. Zwykły tig nie wystarczy.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez adamin » 27 lip 2010, o 13:17

Racja zeby spawac alu to sprzęt musi byc niezły nie wspominając juz o doświadczeniu spawacza doborze materalu(jest kilkadziesat rodzajow aluminiu ) itp wiec nie powiedzialbym ze to takie proste
Avatar użytkownika
adamin
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 23:57
Lokalizacja: EP

Postprzez Kuba » 27 lip 2010, o 13:33

i niektóre są niespawalne, jeszcze o tym trzeba pamiętać ;]
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Ktoś » 27 lip 2010, o 14:24

całkowite chłodzenie wodne to konieczność zastosowania dość dużej chłodnicy i wiele wiele problemów a takie wspomaganie cieczą jest po 1 łatwiej zrobić, w przypadku jakiegokolwiek wycieku chłodzenie powietrzem dalej funkcjonuje itp. to tak jak silnik elektryczny wspomagający spalinowy :)
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Kajo » 27 lip 2010, o 22:18

Z tymi rurkami to chyba żartujecie, jak to będzie wyglądać. Do spawania alu tigiem jest potrzebna maszynka z AC czyli najmniej 3k. Mig już mniej zaawansowany. Tylko zanim zacznie się coś spawać trzeba mocno podgrzać. Pokarało mnie to bo nie zrobiłem tego na początku i co chwile pojawiają się dziury. Dobre podgrzanie i jest ok przetop. Tigiem musiało by to być idealnie wyrównane i dopasowane.
Kajo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 8 sty 2010, o 13:14
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Michaus » 27 lip 2010, o 22:29

No możliwość mam bo mam wujaszka i ma wszystko co potrzebne żeby to ukończyć ale niestety ostatnio miał mały wypadek z piłą motorową i chodzi o kulach tak więc narazie nie mam kogoś takiego i czekam na powrót wujka do zdrowia.
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Bronas » 28 lip 2010, o 09:58

Michaus napisał(a):miał mały wypadek z piłą motorową

A co, uciął sobie nogę?
Polska to taki kraj, że jak nie weźmiesz wszystkiego w swoje ręce i czasem nie zakombinujesz, to długo nie pociągniesz.
Avatar użytkownika
Bronas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:52
Lokalizacja: Łowin
Pojazdy: Ogar 205

Postprzez Michaus » 28 lip 2010, o 10:30

A można powiedzieć że prawie.
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Bronas » 28 lip 2010, o 10:33

Mój wujek kiedyś ciął drewno boschem bez włącznika, na kabel. I on mu wypadł. Wyrwał kabel, zemdlał, a jak sie obudził to wyjął boscha z uda i dzwonił po pomoc
Polska to taki kraj, że jak nie weźmiesz wszystkiego w swoje ręce i czasem nie zakombinujesz, to długo nie pociągniesz.
Avatar użytkownika
Bronas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:52
Lokalizacja: Łowin
Pojazdy: Ogar 205

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości