Zapłon rometa w sachsie.

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Zapłon rometa w sachsie.

Postprzez alus » 28 paź 2010, o 17:06

Wiec tak poniewaz po czesci do org. zapłonu Sachsa musiałym siegać za nasz granice oraz czesci do tego zaplonu sporo kosztuja.
Mam nowy zapłon do babetty i myśle o dopasowaniu go do Sachsa. Wydaje mi sie ze jest to mozliwe. Na wegrzech do simsonow wkładaja wlasnie zaplony babetty.

Tak jak samo trzymanie zapłonu raczej nie bd wielkim problemem (zawsze mozna dorobic jakis adapter) to zamocowanie magneta na stozku walu nie bedzie takie oczywiste. Babetta ma mniejsza srednice tegoż stożka.

Magneto babetty to odlew alu. Jednym problemem moze byc to ze org. w babettcie magneto jest przykrecane śruba i w czopie wału jest gwint. W sachsie jest gwint oraz nakretka. W wegierskich simsonach z zaplonem babetty jest po prostu rozwiercony uw otwor tak aby zmiescila sie nakretka.

Wiec tak dostep do tokarek mam (niedaleko mnie jest zaklad wykonujacy takie rzeczy) . Wystarczy stoczyc magneto na wzor magneta sachsa ? oraz rowek na klin zapewne tez trzeba bedzie przerobic...



Za jakies 30 min dam fotki obu magnet.

[ Dodano: 28 Paź 2010, 18:57 ]

http://img25.imageshack.us/gal.php?g=20101028486.jpg

- fotki zapłonów

------
Edit ; Jednak zmieniłem zdanie i szkoda mi niszczyć org. zapłon od babetty .

Wiec babetta zmienia sie na Rometa . Zaplon rometa chyba jest powszechnie znany i fotek wbiajc nie musze.

Ide posprawdzac czy zdało by to egzamin. ;)
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)

Zapłon rometa w sachsie.

Postprzez Pani Kontekstowa » 28 paź 2010, o 17:06

Pani Kontekstowa
 

Postprzez alus » 29 paź 2010, o 17:23

czy te znaki (strzaleczka) na magnecie sa tylko aby było wiadomo , w która str. silnik sie kreci ? poniewaz silnik sachsa kreci sie w inna strone niz rometa...
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości