Jak zamocować kostkę pod membranę?

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Jak zamocować kostkę pod membranę?

Postprzez Tomek » 30 mar 2011, o 18:18

Zamawiam sobie kostkę pod membranę wraz z wycięciem. Musze tylko zrobić rysunek techniczny i jazda.
Mam tylko mały problem. Nie mam pojęcia jak zamocować kostkę. Nie chcę jej spawać, bo nie wiem, czy mój cyl wytrzyma więcej niż 50km... Za duże pieniądze żeby zmarnować taką kostkę.
Mam dwie opcje.

1. Przykleić kostkę mocnym klejem* Byłoby szczelnie i jeżeli dobrze zrobię, to mogłoby trzymać.
* jakiego kleju można by użyć?

2. Wczoraj przymierzałem membranę i zauważyłem, że śruby do jej przykręcenia idealnie trafiałyby w "nadlew" pod żeberkami. Byłyby wkręcone przy samych karterach i na górze cylindra. 2 śruby + dobra podkładka z klejem powinny trzymać :D

Panowie i Panie, doradźcie mi, bo nie wiem jak to rozwiązać. Jeżeli można przykręcić, to muszę zrobić otwory na rysunku, bo sam dokładnie tego nie zrobię.

Może macie inne propozycje? Muszą być takie, żeby można było tą kostkę jakoś zdjąć.

PS. Zapomniałem o czymś. Czy jest jakaś różnica jak zamocuję membranę? Chodzi mi o to.
Obrazek
Obrazek

Do przykręcenia musiałbym ustawić ją "bokiem", bo wtedy otwory będą bliżej środka cylindra.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Jak zamocować kostkę pod membranę?

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 mar 2011, o 18:18

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Kuba » 30 mar 2011, o 19:41

co do jej zorientowania: robiłeś boostport?
co do mocowania, spróbuj nagwintować jakoś nadlewy i długie szpilki :D
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Tomek » 30 mar 2011, o 20:03

jeszcze nie. Na razie myślę jak go zrobić, bo jakoś nie mogę znaleźć dobrego tutoriala. No i jakie wymiary, w którym miejscu?
Miałem w poprzednim temacie, ale nie zdążyłem przeczytać odpowiedzi, więc pytam jeszcze raz.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez przem578 » 30 mar 2011, o 22:18

Kleić kostkę chcesz? :facepalm: Wystarczy chwile pomyśleć i można to zrobić solidnie i z możliwością łatwego demontażu. Zamontuj kostkę na dwóch szpilkach puszczonych przez dwa żeberka pomiędzy które włożysz kawałek nagwintowanej blachy. Szpilki do membrany osadź tylko w kostce.
Możesz się wzorować na tych fotach http://bikepics.com/members/przem578/p11/ Według mnie jest to najkorzystniejsze ustawienie membrany w tym cylku.
PRZERABIAM CYLINDRY


GG 2076199


http://bikepics.com/members/przem578/
Avatar użytkownika
przem578
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 599
Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 19:01
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez Ktoś » 30 mar 2011, o 23:00

nie ufaj klejom! ja w mz to zrobiłem, wyrównałem powierzchnię styku kostki i cylindra klejem loctite za który dałem ponad 20zł i miał być taki super ***... po pierwszym odpaleniu się rozszczelnił! musiałem to gówno zrywać i bez równania dałem na sylikon, trzyma najlepiej. także do mocowania czegokolwiek klej się nie nadaje skoro nawet uszczelnić nie potrafi... najlepszy ze wszystkich jakie do tej pory przetestowałem klej to "płynny metal" firmy den braven czy jakoś tak... kosztuje około 10zł jest 2 składnikowy i wytrzymuje stałe temperatury 120 stopni a przez godzinę nawet 200. jedyna jego wada to długi czas schnięcia bo trzeba czekać około 3 godzin (w temp 20 stopni) żeby był twardy no i jest dość rzadki więc lubi spływać ale jest o niebo lepszy i tańszy. kostka musi być na jakichś szpilkach a możliwoścy jest tyle że można kombinować, szczególnie jak masz kostkę alu. na tych zdjęciach membrana jest za daleko cylindra, sporo pojemności szkodliwej.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 350 gości