pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez konrad9510 » 4 gru 2011, o 12:17

Witam, chcę zrobić spawaka to rometa 023 z cylindrem 55cm3 (60cm3), mam do was kilka pytań:
1) tym programie do obliczania, trza wpisać pojemność jaką podać?? tą prawdziwą 55 cm3 ?? Czy tą co podają na allegro czyli 60 cm3 ?? Lepszy będzie efekt jak jaką pojemność podam ??
2) trza podać max obroty, jakie polecacie wpisać ??
3) w programie się podaje od ilu obrotów ma dostawać rezo czy samo wyliczy już ???
4) jak tam są podane wymiary, to w jakich one są jednostkach podane ??
5) oraz podstawowe pyt. podajcie mi otwarcie kanałów w tym cylku wydechowego itd. te kąty co są potrzebne do programu, oraz podajcie, który kąt od czego jest.
6) zapomniałem jeszcze o tym pyt. kolanko muszę własne zrobić, czy mogę dopasować odpowiednio oryginalne, z drobnymi przeróbkami ??

Proszę o odpisywanie mi po kolei, wtedy wiem co do czego mam odp. Czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam.
konrad9510
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 13 paź 2011, o 19:24
Pojazdy: Aprilia RS, Derbi Vamos, WSK 125, Romet Ogar 205, Romet Pegaz 750.

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 gru 2011, o 12:17

Pani Kontekstowa
 

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez wojtek278 » 4 gru 2011, o 15:55

1. Powinno wpisywać się realną wartość pojemności ale w programie zmienia się dopiero cokolwiek powyżej 65ccm pojemności.Także nie ma różnicy czy wklepiesz 55 czy 60.
2. Nie podajesz obrotów maksymalnych a obroty mocy maksymalnej,to wyraźna różnica. Od razu dostajesz odpowiedź na 3 pytanie. Wpisujesz obroty mocy maksymalnej czyli kiedy ma rezonans nastąpić.
4. Wszystkie wymiary na rysunku są w milimetrach, oczywiście oprócz kątów stożków które są podane w stopniach.
5. Kąt owk wydechu najlepiej jak byś sobie sam zmierzył, chyba że znajdzie się ktoś kto wcześniej już to zrobił. To jest w sumie jedyny kąt którego potrzebujesz.
Chyba że chodzi ci też o kąty rozszerzania kolanka oraz poszczególnych stożków. Od ich wartości zależy długość oraz "siła" rezonansu. Ogólnie to ciężka sprawa dobrać te kąty bo wiele od nich zależy.
6.Kolanko możesz dać oryginalne chociaż dobrze by było aby było jak najkrótsze. Można by przypasować jakieś o większej średnicy od silnika 019(nie mam pewności czy jest większe) lub od simsona.Można też zrobić własnoręcznie rozszerzające się.


Autor postu otrzymał pochwałę
wojtek278
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 472
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 16:20
Lokalizacja: Stróża
Pochwały: 3

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez zaq1 » 4 gru 2011, o 20:33

Ad. 3
Tego nie da się tak jasno wyliczyc i program tego nie zrobi. Mozesz tylko mniej wiecej oszacowac w jakich obrotach ma byc, podajac obroty mocy max. Po załozeniu musisz dojsc do tego drogą prób i błedów dostrajając silnik


Autor postu otrzymał pochwałę
zaq1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 247
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 14:03
Pochwały: 2
Pojazdy: komarzyca 125 i cbr f2 stunt

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez konrad9510 » 4 gru 2011, o 21:23

Dzięki zaq1 za odpowiedź, lecz tobie wojtek szczególnie dziękuje, bo wytłumaczyłeś mi wszystko, tzn. za chwilkę zadam jeszcze kilka pyt. ale mniej i końcowych już pyt. ale ogólnie rozjaśniłeś mi wiedzę :) Dostaniecie "pomógł".
Odnoszę się do odp. co napisał wojtek:
2) Czyli w przypadku rometa, a dokładniej tego cylka, jaką wartość mocy maksymalnej muszę wpisać aby było dobrze ???
5)
Wnioskując z tej tabeli co podam niżej, które będzie odpowiednie do tego cylka ?? Czy trzeba dokładniej się dowiedzieć ??
https://picasaweb.google.com/1105024543 ... 2483968322

I jak wpiszę te podstawowe dane, to jak długo będę miał rezonans ?? Oczywiście pod oryginalne kolanko, bądź od jawk 50. Czekam na odp. szczególnie wojtka bo widzę, że jest w tym obcykany, lecz innych również zapraszam do udzielenia swojej wiedzy. Pozdrawiam.
konrad9510
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 13 paź 2011, o 19:24
Pojazdy: Aprilia RS, Derbi Vamos, WSK 125, Romet Ogar 205, Romet Pegaz 750.

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez wojtek278 » 4 gru 2011, o 23:42

Heh,obcykany powiadasz. To jedynie teoria :wink:

Tabelka którą znalazłeś przyda ci się aby dowiedzieć się jaki masz kąt otwarcia okna wydechowego bez posługiwania się kątomierzem, jednak najpierw musisz i tak ściągnąć głowicę i zmierzyć odległość górnej krawędzi okna wydechowego do górnej krawędzi cylindra.
Ale wcale nie musisz dostosować się do tego co jest w twoim cylindrze bo owk wydechu można bez problemu zwiększyć podnosząc okienko. Choć nie można też przekroczyć pewnej granicy. Jest to silnik dwubiegowy i "przeskok" między nimi jest dość spory, trzeba dlatego uważać żeby silnik po przełączeniu biegu nie wskoczył w obroty dalekie od obrotów mocy maksymalnej/rezonansu bo po prostu nie będzie miał siły uciągnąć motoru, zamiast przyspieszać bezie zwalniał lub utrzymywał tą samą prędkość. Także nie ma co liczyć na "kosmiczne" prędkości ale da się wyciągnąć więcej niż z serii.
wojtek278
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 472
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 16:20
Lokalizacja: Stróża
Pochwały: 3

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez Konrad » 5 gru 2011, o 20:32

Poza tym wyraźne rezonanse są odczuwalne w silnikach wysokoobrotowych z odpowiednio zestrojonym dolotem i oknami. Klasyczny silnik o ile osiągnie rezonans to skrzynia skutecznie popsuje cały efekt.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez wojtek278 » 5 gru 2011, o 23:10

Dokładnie tak jak mówisz dlatego ten wydech musi być "łagodny". Kopnięcia w rezonansie nie będzie ale może skutecznie poprawić prędkość maksymalną.
wojtek278
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 472
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 16:20
Lokalizacja: Stróża
Pochwały: 3

pyt. odnosnie spawaka do rometa 2b.

Postprzez plaster6 » 8 gru 2011, o 20:51

Będziesz robić spawaka pod serie ? ja bym na twoim miejscu przynajmniej dał okno wydechowe na 155* i zestrojił ssace z oknem wyd.wtedy poczujesz kopniecie w rezonansie.
Dużo części Romet,Komar,Jawa 350 !!!
Pisać GG lub pw!!!
PRZERABIAM CYLINDRY!!!
plaster6
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 576
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 224 gości