Tuning motorynki- owiewki.

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez mateuszbmx » 7 mar 2013, o 18:48

Cześć, znalazłem w necie coś takiego: http://xxlukaszxx69.wrzuta.pl/obraz/3g5 ... ki-wielkie

Jak pierwszy raz to zobaczyłem (jakieś 2 lata temu) to normalnie powaliło mnie na kolana, po prostu pojazd idealny! :D .. Ale myślałem tak, dopóki nie zobaczyłem tego zdjęcia teraz. Zobaczyłem wiele niedociągnięć i można powiedzieć że motorynkę oceniłbym na 4 na szynach. Dlaczego? Wszystko jest dobrze bo nie ma tam jakichś śmiesznych wiejskich tuningów, ale bardzo razi w oczy to że owiewki nie są dopasowane ni jak do motorynki.
Właśnie dla tego założyłem ten wątek. Szukam po prostu tych owiewek, ale nie mam kontaktu z twórcą tego moto (nie mogę go namierzyć) a nigdzie na necie też ich nie spotkałem.

Jeżeli widział ktoś z was te owiewki do kupienia na necie to bardzo proszę o namiary. Jeżeli ktoś widział jeszcze ładniejsze i bardziej pasujące do drynki to też proszę o namiary.
Druga sprawa to to, jak dopasować te owiewki do motorynki (gdybym miał te owiewki co są na zdjęciu) ?
mateuszbmx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 19:00
Pojazdy: brak

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 mar 2013, o 18:48

Pani Kontekstowa
 

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez Tomek » 7 mar 2013, o 18:55

Te owiewki, to karoseria Jawki 50 typ 20 czyli Kaczki, przynajmniej w większości.
Obrazek
Ze swojej strony mogę tylko dorzucić: Nie rób jej tego! ;)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez mateuszbmx » 7 mar 2013, o 19:07

A konkretnie to mógłbyś powiedzieć jakie części z niej są? bo ja tylko rozpoznaję Kawałek błotnika jawki przy przednim kole motorynki i o ile się nie mylę to też kawałek błotnika jawki jest przy tylnym kole motorynki. Zauważyłeś jeszcze coś?
ps. i tak to zrobię! ;p
mateuszbmx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 19:00
Pojazdy: brak

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez piciu308 » 31 mar 2013, o 17:19

patent z dwoma lampami z przodu nawet mi się podoba ale reszta to tragedia :)
- Co byś zrobił gdyby można zacząć wszystko od nowa?
- Nie brał bym tego gówna..
Avatar użytkownika
piciu308
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 15:31
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet kadet, Router WS 50, Renault Megane I Ph II.

Re: Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez mateuszbmx » 31 mar 2013, o 21:39

mateuszbmx napisał(a):A konkretnie to mógłbyś powiedzieć jakie części z niej są? bo ja tylko rozpoznaję Kawałek błotnika jawki przy przednim kole motorynki i o ile się nie mylę to też kawałek błotnika jawki jest przy tylnym kole motorynki. Zauważyłeś jeszcze coś?
ps. i tak to zrobię! ;p


Odpowiesz? [Tomek]
mateuszbmx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 19:00
Pojazdy: brak

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez Siczka » 2 kwi 2013, o 10:06

Pod silnikiem masz Osłonę na lampę, przedni błotnik i tylny, to przedni błotnik z jawki, tylko przedni to przednia jego część a tylny to tylna, owiewka nad lampą to kawałek zwykłej blachy, pewnie tez z osłonki motorowerka wyciął... No a boczna osłona, to nie mam pojęcia. Ni jak nie mogę dopasować jej do niczego w Jawie. Może z odwłoku wycinana, abo z jeszcze czegoś innego.

Pomogłem? Spójrz na opis ;)


Autor postu otrzymał pochwałę
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez mateuszbmx » 3 kwi 2013, o 21:00

Siczka, Pomogłeś! Dzięki wielkie! :D
Już myślałem że nikt nie odpisze...
mateuszbmx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 19:00
Pojazdy: brak

Tuning motorynki- owiewki.

Postprzez Siczka » 4 kwi 2013, o 17:48

Spoko ;)


Autor postu otrzymał pochwałę
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 359 gości

cron