Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez c64club » 26 wrz 2013, o 14:42

Z pewnych powodów na codzienną jazdę zimą (nie turystyczną) żaden z moich zaprzęgów ze zbokowozem nie wchodzi w rachubę. Potrzebuję trajki, ale "custom" traje odpadają, choćby ze względów towarowych, o kosztach i czasie budowy nie wspominając. No i agrotraje dużo bardziej mi się podobają, a w mieście to niezwykła rzadkość.

Chodzi o coś najlepiej w tym stylu:

Obrazek

Lub nawet w tym, jak się nie uda

Obrazek

Bazą będzie chiński naked 125-200cc, być może od wiosny by się go stuningowało butlą i reduktorem.

Pojazd ma przede wszystkim:
-powstać przed pierwszym śniegiem
-na rzeczonym śniegu się nie wywrócić
-jeździć, zapierniczać nie musi, na codzień 60-70km/h vmax mi starcza
-mieścić się w przesmyku o szerokości 120cm (jak się wkurzę, to uda mi się go powiększyć do ~124, także szału nie ma) - dlatego zbokowóz odpada na te 3 mies. w roku
-nie wmulać 5 czy 7l na stówę
-móc przewieźć wór paszy dla kuraków, węgla, 50l wody, pasażerów nie
-pasować pod tanie zimówki do 4" szerokości - czy to motocyklowe, czy samochodowe. Przednią już mam.

Proszę o wszelkie sugestie dotyczące konstrukcji, napędu, pochodzenia części z pojazdu xxx itd.

Most tylny z Malucha byłby fajny, ale jest deczko za szeroki, rozstaw kół jest mniej-więcej taki jak u mnie max szerokość pojazdu. Może jakieś quady z tylnym dyfrem?
Ostatecznie napęd byłby jak w Simsonie Duo, ale wolałbym tego uniknąć.

Jako, że sporo Kolegów mieszka na wsi, pewnie jeszcze do dzisiaj macie do czynienia z takimi wozidłami.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 wrz 2013, o 14:42

Pani Kontekstowa
 

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Siczka » 26 wrz 2013, o 15:52

Patrz Pan http://tablica.pl/oferta/quad-110-uszko ... a0dc84c11c quada kupić takiego przykładowo (jak za taką cenę to i by Ci się zwróciło sporo na częściach bo to ramę sprzedał, to jeszcze coś, kółka jak by przednie na tył pasowały to można zostawić na zapas, letnie byś na nie założył i w ogóle) i wrzucasz taki tyłek, do nakeda, normalnie jak wahacz, jak by nie pasował np tulejki inne czy coś to by się wymodziło i gitara, cena takiego samego tyłu, z tarczą i w ogóle to widać jaka jest http://tablica.pl/oferta/quad-110-125-o ... a025f237b5 zależy czy z kołami i takie tam albo o http://tablica.pl/oferta/os-quad-2-0pon ... a025f237b5 nie wiem czy to ma mechanizm różnicowy. Wygląda jak by tam tylko oś przechodziła, ale pisze gość, że półosie są, także raczej powinien być mechanizm różnicowy. Taki tył powinien raczej wejść normalnie na miejsce wahacza oryginalnego myślę, no i jeszcze na tył pakę jaką chcesz, jaką potrzeba, przełożenie zębatką przedłużysz lub skrócisz i gotowe.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez c64club » 26 wrz 2013, o 16:34

W tanich quadach nie ma różnicówki. To taka dupna mufa na łozyska.

Z resztą juz nieaktualne albo raczej nie pilne. Jutro bowiem kupuję moje marzenie od przedszkola - Simsona DUO z hard budą poramańczową :D Yeehahaw! Gość go ma niedaleko mnie za dobra kasę, nawet na Alledrogo nie musiał go wystawiać. Do napędu tylko na lewe koło przywykłem jeżdżąc z koszami, także jestem w domu.

Traja będzie musiała poczekać do wiosny. Ale wszelkie uwagi mile widziane.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Re: Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowied

Postprzez Tomciosz » 26 wrz 2013, o 16:35

Most będzie największym problemem. Bo ciężko, o coś, co ma małą mase. Może trabant?

Wysyłane z mojego NEXO 3G za pomocą Tapatalk 2
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Siczka » 26 wrz 2013, o 17:29

Tomciosz, Trampek nie miał przedniego napędu? :F

c64club, DUO też jest jednym z moich marzeń a jak masz doświadczenie z napędem na jedną stronę to i nie będzie się jakoś kiepsko jeździło pewnie, tylko ogarnąć będziesz musiał ko(S)miczne sterowanie, tj hamowanie 3 kołami na raz wciskając kierownicę i w ogóle :P Ja bym raczej przerobił to na pedały tj gaz i hamulce. Tylko taki Duacz, to raczej szybką maszynką nie jest i ponoć zima chyba nie za ciekawie się nim lata, ale przynajmniej na łeb nie pada i można z cylindra ogrzewanie łatwo puścić byle kabinę uszczelnić :D

Jak za słaby będzie to wiesz co zrobić - https://www.youtube.com/watch?v=fhDRPnKoKgg :D
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Romecik2t » 26 wrz 2013, o 17:41

c64club, most można uciąć i skrócić, tak mam w traktorku SAM zrobione most z żuka i uciety i pospawany i w środku półosie czy kaj to sie tam zwie też pospawane. oczywiscie musialo być dobrze zaspawane żeby tyle lat trzymało :D :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Siczka » 26 wrz 2013, o 18:35

Romecik2t, no w sumie prędkości tam nie ma także z biciem nie ma problemów, ale kurcze no różnie to wyjść może bo jak nie prędkość to moc, moment obrotowy :F Przy lekkiej robocie nie powinno pójść jak dobrze się przetopi przy spawaniu, chociaż prościej coś poszukać normalnego by było a skracanie raczej w ostateczności. Można by było też jakoś tak zrobić, żeby np skrzynkę biegów jako reduktor dać pod most od razu (ewentualnie reduktorem skrzynia w moto i np wrzucasz 1 bieg w silniku motocykla i jeśli np skrzynkę biegów masz z Malucha, od razu z półosiami na koła także problem z mostem masz załatwiony to biegi zmieniasz skrzynką Malucha a jak chcesz szybciej to przerzucasz w motocyklu i od początku - tak jak w ciągniku biegi szos i teren no a w motocyklu masz więcej biegów także teren, tereno-szosa, szosa, rakieta i zapi*erdalanie :mrgreen: ), jakość przejściówkę zrobić odpowiednią czy wał napędowy skrócić na max i zostawić tylko przegub w nim, silnik postawić bokiem i dać parę zębatek zdawczych obok siebie, zespawać je razem, stoczyć żeby odpowiednio, wsadzić w rurę i zespawać tak, żeby było takie coś jak wałek przekaźnikowy mocy w ciągniku że nasuwasz na wałek w ciągniku i drugi koniec na wałek w maszynie a tutaj jedną stronę na wałek zdawczy silnika motocykla a drugi koniec odpowiedni zrobić na skrzyni wałku skrzyni biegów, oczywiście albo prosto ustawiamy wszystko albo przegub i jazda, a jak przełożenie by nie brało to inna opcja - na wał w skrzyni biegów dać jakoś zębatkę odpowiednią, silnik zostaje bokiem jak był, ale bliżej i obok skrzyni i łańcuchem z silnika z zębatki na zębatkę w skrzyni biegów. Myślałem tak kombinować chcąc traktorek SAM ukończyć, bo most tylny mam z Tarpana, skrzynia biegów z Poldka nawet 5 biegowa jako reduktor i silnik miał być tam kiedyś z WSK 175 ale się szkoda tacie jej zrobiło to zostawił i tak stoi :F

Ewentualnie jak bym odpowiedni silnik dorwał to mogę na przód napęd wypuścić, bo przodek zaś z Syreny 105 jest, a przeguby zostały jeszcze także wiadomo - jak nie to to tamto, tylko czasu i dobrego pomysłu brak :D
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Romecik2t » 26 wrz 2013, o 18:37

Ty chyba nie wiesz co ten traktorek zrobił przewiózł i przeżył :F i to przez tyle lat, a w takim wózku to masa całkowita pewnie pół tony nie przekroczy :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Tomciosz » 26 wrz 2013, o 18:48

Romecik2t, most z żuka/tarpana(<-szybsze przełożenie) jest bardzo ciężki.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Romecik2t » 26 wrz 2013, o 18:53

Tomciosz, Mi chodzilo o sam pomysl cięcia, z żuka to u mnie jest w traktorku, fakt że do takiego czegoś co z DMC ma nie przekraczac kolo po tony a nawet pewnie nie to przydalo by sie cos lzejszego :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Siczka » 26 wrz 2013, o 18:56

W sumie kupujesz sprawny most ze złomu, skracasz ile trzeba i to co skróciłeś, wyciąłeś, oddać na złom to się na piwo zwróci to będzie przy robocie co pić - myśleć trzeba! :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Romecik2t » 26 wrz 2013, o 19:12

Siczka, albo na elektrody bedzie :mrgreen: Dobra już bez zbędnego spamu :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Tomciosz » 26 wrz 2013, o 19:20

Romecik2t, znając c64club, i tak myślał o cięciu i odchudzaniu wału, obojętnie jakiego.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez c64club » 26 wrz 2013, o 20:38

Z malatora 4+R biegów razy 5 biegów skrzyni motóra - byłoby się czym bawić. Chyba naturalnnie węższego mostu nie znajdę.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Agrotrajka, kartoflowóz "Romet B20" - pomysły, podpowiedzi.

Postprzez Rudy102 » 26 wrz 2013, o 21:21

A nie lepiej po prostu kupić samochód na jazdę w zimę?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Następna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości