Rama do custom bike

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Rama do custom bike

Postprzez Machut » 10 lut 2016, o 15:14

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie ramy mają względnie prosty kształt. Coś typu jak od tej Jawy: Obrazek

Lub Yamahy DT MX:

Obrazek

Oczywiście już bez tych dwóch propozycji :D

Pozdrawiam
Machut
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 14:42

Rama do custom bike

Postprzez Pani Kontekstowa » 10 lut 2016, o 15:14

Pani Kontekstowa
 

Rama do custom bike

Postprzez Tomek » 10 lut 2016, o 15:46

Tak naprawdę większość starych motocykli ma podobne ramy. Ta pierwsza jest chyba zbudowana od podstaw, albo przynajmniej mocno przebudowana.
Co chcesz w ogóle zbudować? Te dwa zdjęcia to zupełnie różne style :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Rama do custom bike

Postprzez Machut » 10 lut 2016, o 17:25

Tak, wiem, że to dwa różne style. Chodziło mi mniej więcej o styl tej ramy. Btw. chciałbym coś w stylu z drugiego zdjęcia. Z tego co czytałem to dużo części jest Yamahy DT, ale niestety ciężko dostać taką ramę, a jak już jest to bez papierów albo cały uszkodzony motor. Dlatego pytanie o takie ramy lub podobne, ale bardziej dostępne i nie drogie :)
Machut
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 14:42

Rama do custom bike

Postprzez Tomek » 10 lut 2016, o 17:42

Tak jak mówię, rama to dopiero początek :D
DT 125 LC mk1
Obrazek
Stare Detki można jeszcze dostać w rozsądnych pieniądzach i z dokumentami jak się rozejrzysz. Części dostępne. Czego chcieć więcej? ;)
To taka http://motorbike-search-engine.co.uk/cl ... T125LC.jpg
Nowsze roczniki się pod tym względem jakoś drastycznie nie różnią.
Obrazek
To DTR 125 z okolic 2000 roku.

Rzucę radę od siebie. Pomyśl, czy nie lepiej będzie kupić coś szosowego. Łatwiej na to włożyć np. ładny bak z powodu innej budowy ramy. Sam to przerabiałem na chińskim enduro. Skończyło się na baku innego enduraka...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rama do custom bike

Postprzez Machut » 10 lut 2016, o 18:13

Właśnie chodzi o to, że te DeTki mają za bardzo wygiętą tą ramę do góry. Miałem jeszcze pół miesiąca temu enduro, teraz chciałbym się pobawić :D
Machut
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 14:42

Rama do custom bike

Postprzez Tomek » 10 lut 2016, o 18:43

Chodzi o część pod zbiornikiem? Bardzo duża część enduro będzie taką miała. Taka już była budowa tych motocykli. Pozostają Ci jedynie lata 70, a one są już tak rzadkie, że raczej się ich nie przerabia :D
Zaatakuję z innej strony i pojadę klasykami: Suzuki GN, Yamaha SR. Rama idealna, jedynie zawieszenie trzeba by pociągnąć w górę.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Rama do custom bike

Postprzez Machut » 10 lut 2016, o 21:37

Tzn. bardziej chodzi o samą ramę niż o cały motor. Wtedy bym chciał dopiero do ramy dopasować siedzenie, kierownice, światła i koła. Chodzi mi o prostą budowę taką jak na pierwszym poście, drugim zdjęciu. Z tego co sam znalazłem to:
- Jawa CZ
- MZ Triumph, TS
- Yamaha DT MX

Tak wiem, lepiej odrestaurować któryś z tych motocykli, ale chcę zrobić coś swojego, nie jakieś wiejskie tuningi, swój ładny, prosty, unikatowy motorek :) Jakieś propozycje starych motorów takich łatwo dostępnych? :mrgreen:
Machut
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 14:42

Rama do custom bike

Postprzez Tomek » 10 lut 2016, o 23:04

Rama Jawy albo Cezety jest łatwo dostępna. Weź tylko pod uwagę jak male są te motocykle. Dużo ludzi próbowało coś z nich wyczarować. Udało się niewielu, a potem i oni w czasie jazdy wyglądali jak na psie ;)
Triumph, hehe :D Nie wspomniałeś o budżecie :D
Z MZ jest jeszcze jeden problem. Owszem, ma prostą ramę. Tylko powiedz szczerze, widziałeś jak ona wygląda? :D

Nie chcę Cię zniechęcać, ale przemyśl czy stać Cię na budowę motocykla od podstaw. Osobiście próbowałem dwa razy, poległem. Nie wiem ile masz pieniędzy, jakie doświadczenie i kategorię prawka, ale polecam cokolwiek taniego i jeżdżącego, raczej czterosuwa. Będzie dużo łatwiej. Części które wykręcisz zawsze możesz sprzedać. GN125\250, SR125, to wdzięczne motocykle z tanimi częściami i sporym potencjałem. Można je tanio kupić np po szkole jazdy.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Rama do custom bike

Postprzez łukasz77 » 15 lut 2016, o 00:30

Nie chcę Cię zniechęcać, ale Cię zniechęcam;) luzik.. Nie uda się to nie, ale spróbować zawsze warto. Ja trzymam kciuki i liczę na fotorelację.

[link]
Ostatnio edytowano 8 lut 2017, o 16:46 przez Tomek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Reklama.
łukasz77
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 15:50

Rama do custom bike

Postprzez Tomek » 15 lut 2016, o 09:36

łukasz77, pisałem o budowie od podstaw. To naprawdę ogrom pieniędzy. Pracy własnej nie liczę. W sprawnym moto mechanika i prąd w sumie Cię nie interesuje, skupiasz się na stronie wizualnej, no i w międzyczasie możesz jeździć ;)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rama do custom bike

Postprzez Sloniu » 17 maja 2016, o 22:01

Fajną bazą na na modyfikacje jest też rama od suzuki gn :) możesz sobie zerknąć sam z tym motorkiem kombinowałem i trochę modyfikowałem :)
Sloniu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 21:57
Pojazdy: Raylly 50, Aprillia rs50, rs125, zx6r, volkswagen passat


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości