Prawie profesjonalne malowanie motoru:) Kompresor + pistolet

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Konrad » 7 wrz 2009, o 15:32

Z takiej sprężarki (lodówkowej) to możesz najwyżej oponę napompowac ale nie malować. Zawory kupujesz zwykłe takie jak do wody z dźwignią przekręcaną o 90 stopni produkuje je firma valvex. Gdybyś zrobił zawór dolot i wylot od góry to woda i tak się dostanie do pistoletu. Na lakier z spreja da się położyć klar na metalik nawet trzeba
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 wrz 2009, o 15:32

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 7 wrz 2009, o 19:02

Quniuś napisał(a):Z takiej sprężarki (lodówkowej) to możesz najwyżej oponę napompowac ale nie malować.


Oponę też, ale:
Widziałem samochód pomalowany takim wynalazkiem i gdybym nie wiedział, nie poznałbym, że w ogóle był lakierowany poza fabryką.

To informacja na 100% pewna, z pierwszej ręki, nie od "kolegi kolegi".
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kuba » 7 wrz 2009, o 19:07

zależy, jak duża butla była podłączona do tego kompresorka, jakby np 200l litrów to spokojnie można by malować, tylko nabicie takiej wielkiej butli trwałoby około 24godzin
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2


Postprzez Komar Rider » 7 wrz 2009, o 19:19

A to nie można połączyć równolegle kilki takich sprężareczek? :)

[ Dodano: 07 Wrz 2009, 19:20 ]

Dodajmy tylko, że te sprężarki jż chyba mają wbdowaną taką małą btlę?
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Kuba » 7 wrz 2009, o 19:33

KR agregaty z lodówek to tylko mały kompresorek tłokowy zanurzony w oleju. Kiedyś się mordowałem z takim starym dziadem, chciałem w końcu kupić nowy, aż w końcu się wnerwiłem, pojechałem do znajomego rolnika i kupiłem od niego sprężarkę z ursusa, potem była wizyta na złomie, zamierzałem kupić tylko butlę, a co znalazłem? cały kompresor z kompletną instalacją, tylko bez silnika i z zatartą sprężarą. Oczywiście bez namysłu go wziąłem, miałem już podwozie, butlę 50 litrów, wystarczyło tylko przerobić łoże pod silnik i fertig :F nabija bez lela 15atm
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Konrad » 7 wrz 2009, o 20:35

Marcek pomalować pomalujesz, oczywiście - ale jaka to będzie katorga :D Tak jak wspomniał elo moto 1993 żeby można było malować to trzeba by miec butlę 200l i nabić ja do 9 atm a trwać to będzie kupę czasu więc jak chcecie jutro malowac to załączcie sprężarę już dziś :mrgreen: Można połączyć kilka takich sprężarek dla lepszego efektu ale super nabicia się nie spodziewaj :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Komar Rider » 7 wrz 2009, o 20:39

Quniuś napisał(a):więc jak chcecie jutro malowac to załączcie sprężarę już dziś :mrgreen:


Haha, nie mam już miejsca w podpisie :D


Quniuś napisał(a):Można połączyć kilka takich sprężarek dla lepszego efektu ale super nabicia się nie spodziewaj :wink:


10?
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez c64club » 8 wrz 2009, o 09:10

Sorki za głupie pytanie, ale czy wśród części zwykłego samochodu osobowego znajdzie się sprężarka?
Bo jest jeszcze u mnie złom samochodowy. Co prawda części wykręcają sami, sprawdzają i sprzedają wycenione, ale może by się znalazła w miarę tanio.

Albo gdybym wiedział, gdzie jest w okolicy Katowic taki "złom pełen skarbów", na jakich wy znajdujecie różne fajne rzeczy.

Głośność rozwiązania średnio mnie obchodzi. Do elektronarzędzi i tak bez ochrony słuchu nawet nie podchodzę, bo robię w piwnicy i nawet mała wiertarka jest tam w stanie ogłuszyć. Tak więc mógłbym mieć nawet sprężarkę zespolonego systemu hamulcowego z EN-57 :D BTW z hamulca takiego EZT możnaby mu pewnie całą karoserię malnąć.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Mateusz » 8 wrz 2009, o 10:41

c64club napisał(a):Sorki za głupie pytanie, ale czy wśród części zwykłego samochodu osobowego znajdzie się sprężarka?


Hmm raczej nie, sprężarki występują w ciężarowych ;)

c64club napisał(a):Tak więc mógłbym mieć nawet sprężarkę zespolonego systemu hamulcowego z EN-5


Hehehe to byś ogłuchł :D
Z takich wynalazków do malowania, to wielu dziś renomowanych lakierników, poleca stare odkurzacze ;) (te z wylotem w obie strony)

mam nawet w domu taki fajny plastikowy pistolet przystosowany do odkurzacza z epoki, chcecie to pokaże Wam zdjęcia
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez c64club » 8 wrz 2009, o 13:13

Takim pistoletem pomalowałem kilka pomieszczeń, ale do ładnego pokrycia blacharki to sie raczej nie nadaje. A mój odkurzacz, który miał wlot i wylot, zmarł na pylicę parę lat temu.
A zdjęcie zamieść, niech chłopcy obejrzą, jak kiedyś państwowy sprzęt był porządny. Do wydmuchu z odkurzacza pasiła także pompka do materacy i innego sprzętu sportowego.
Ale pistolet zaprawkowy zadławiłby ten odkurzacz.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Komar Rider » 8 wrz 2009, o 15:23

c64club napisał(a):zmarł na pylicę parę lat temu


Biedny :( A miał rodzinę?

c64club lepiej od razu rzuć się na ten złom i poszukaj czegoś konkretnego ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez adrian » 8 wrz 2009, o 16:20

Widze że jest mowa o agregacie z lodówki. Chłopakie niedoceniacie go.

tu zostałwykorzystany do areografu 5 at wbija bezproblemu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... resor&sid=

kompresor 7 at nabija w 5min http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1398456.html butla 15l.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez c64club » 8 wrz 2009, o 16:41

Przeglądałem te na elektrodzie. butla 15-20 l, dwa agregaty, pistolet zaprawkowy i heyah :)

Idę jutro na złom szukać sterej gaśnicy i agregatów od lodówek. Jeśli będę miał ponad 100 barolitrów w 5 minut, to jestem za. Nawet jak Komara machnę na 2-3 napełnienia butli, to żadna tragedia. Akurat będzie czas na odetchnięcie świeżym powietrzem.

Załóżmy, że mam czym malować. Teraz skąd wziąć lakier niemetaliczny? Wszystkie hurtownie/sklepy internetowe w ofercie lakierów samochodowych mają metalik, perłę itp. ozdóbki.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Kuba » 8 wrz 2009, o 19:10

Mateusz też mam taki pistolet, nawet mam taki odkurzacz, ale słabe to jest nadaje się do malowania pomieszczeń:P

[ Dodano: 08 Wrz 2009, 19:13 ]

c64clubidziesz do pierwszego lepszego sklepu i prosisz o czarny akryl, bo po metalica to trza lecieć do mieszalni ;)
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości