Zrób To Sam - nowe wypukłe szkiełko do licznika

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Zrób To Sam - nowe wypukłe szkiełko do licznika

Postprzez c64club » 27 lut 2009, o 15:56

Patent tak prosty, że każdy w miarę zorientowany technicznie młody człowiek jest to w stanie zrobić. Odkryłem to, zakrywając w warsztacie herbatę kawałkiem plexi :)

Szkiełko w Komarynce miałem żółte, pęknięte i "w ogóle". Teraz mam jak z fabryki.

Potrzebne będą:
-kawałek plexi na szkiełko. 2mm lub odpowiedniejsza do naszego szkiełka. Może być pudełko po CD, ale łatwo pęka.
-dziura w stole/płycie średnicy o kilka mm mniejszej niż szkło, kawałek rury lub czyegoś w te tropy, byle nam nasze kółko tylkona brzegach leżało.
-gorąca dmuchawa: hot-air do lutownicy, opalarka, dobrze grzejąca suszarka do włosów czy coś takiego. Dla naprawdę wprawnych może być lutownica gazowa lub "spawarka kieszonkowa", jaką można nabyć w Castoramie za 6 zł
-miseczka z wodą
-cienkie szczypce lub pęseta
-pałeczka od "cymbałków", probówka z okrągłym dnem lub cokolwiek innego z kulką średnicy kilkanaście mm, zimnego i idealnie czystego

1. wycinamy z plexi 2mm lub bardziej odpowiedniej do naszego szkielka kółko średnicy starego szkła
1a. można wstępnie nagrzać kółko na szklance czy kubeczku z wrzątkiem
2. kładziemy to cóś na płycie z otworem/rurze
3. Ustawiamy dmuchawę na tyle, żeby parzyło w łapę ale nie boleśnie z 15 cm.
4. Ostrożnie nagrzewamy nasze kółko zaczynając od środka, żeby się wygięło - przyjmie żądany kształt :) Pamiętaj! Końcowy kształt będzie mniej wypukły!
5. Teraz SZYBKO:
6. delikatnie "potwierdzamy" wypukłość naszą pałeczką
7. natychmiast wrzucamy wynalazek do wody. UWAGA! może się wygiąć przy chwytaniu za brzeg, jeśli za bardzo rozgrzaliśmy.

Punkt szósty może spowodować zmatowienie środka. Jeśli będzie minimalne, znajdzie się nad wskazówką i spoko. Ale może też kwalifikować szkiełko jako miseczkę na śrubki przy rozkręcaniu zegarka :)
Ostatnio edytowano 2 mar 2009, o 02:01 przez c64club, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Zrób To Sam - nowe wypukłe szkiełko do licznika

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 lut 2009, o 15:56

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Komar Rider » 27 lut 2009, o 16:02

Hehe no ciekawy pomysł :D Ale z tego co widzę wystarczy herbata :D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez c64club » 27 lut 2009, o 16:11

Nie wystarczy. Po herbacie szkiełko wraca do prostej formy
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Marcek » 27 lut 2009, o 20:35

Brawo! Tego mi właśnie było trzeba, pomysł niby oczywisty, ale nigdy nie wpadłby mi do głowy.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości