Zawór zastawkowy do jawki (dla innych inspiracja)

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Tomciosz » 3 mar 2009, o 19:32

Mi też się wydaje, że to najzwyklejsza butelka po wodzie mineralnej itp. :)
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 mar 2009, o 19:32

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Adrian.K. » 3 mar 2009, o 20:08

tak bo butelki po wodzie mineralnej sa z plastiku pet pisze na dole na nich p czy pet tak jakos
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez sssTOMEKsss » 3 mar 2009, o 22:20

hm.. membrana wydaje sie byc bardzo prosta do wykonania, wycinamy tylko "skrzydełka" z plastiku, konstrukcje z alu czy tam mosiądzu i uszczelke, o ile dobrze zrozumiałem i to wszystko od tych "skrzydełek" a więc mozna by powiedziec kluczowa sprawa to te "skrzydełka"

a jakby wsadzic same "skrzydełka" pomiędzy gaźnik a cylek? zdało by to egzamin?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Postprzez Hifman » 3 mar 2009, o 22:30

Nie. To ma być zawór, a same skrzydełka będą poddawały się ciśnieniu w obydwie strony i nic taki zawór nie da.

Renault 19 Phase II 1.9 dT

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Hifman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 295
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 16:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Pojazdy: Renault 19 ph. II 1.9dT 1994r 90KM

Postprzez Błażej » 3 mar 2009, o 23:23

Pet heh
ja zrozumiałem to jako Ustnik od papierosa heh
nie smiejcie sie

c64club Zrobisz mi takie cos do chata ?? zapłace
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Mariusz » 3 mar 2009, o 23:34

z tego co pisałeś w innym temacie c64 to montowałeś ten zawór tuż przed gaźnikiem? bo nasuwa mi się bardzo prostu pomysł jak zamontować go bliżej silnika (planowałeś z tego co pamiętam siateczkę na zużyte listki pomiędzy króćcem a silnikiem). Można by z jakiegoś wolnego króćca do jawki pozyskać dolną jego część, to jest jakieś 3-4mm dobrze ukształtowanego alu, i zapewne tyle by wystarczyło na działanie zaworu. przy okazji gaźnik by ci się troszke oddalil od cylindra (byłby wyżej o te 3-4mm).
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Hifman » 3 mar 2009, o 23:57

Blazej188 napisał(a):Pet heh
ja zrozumiałem to jako Ustnik od papierosa heh
nie smiejcie sie

c64club Zrobisz mi takie cos do chata ?? zapłace


Kup sobie coś takiego na alledrogo oda jakiegoś skuterka / pocket bike-a.

Renault 19 Phase II 1.9 dT

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Hifman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 295
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 16:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Pojazdy: Renault 19 ph. II 1.9dT 1994r 90KM

Postprzez c64club » 4 mar 2009, o 01:19

Hifman napisał(a):Kup sobie coś takiego na alledrogo oda jakiegoś skuterka / pocket bike-a.

Pracuję nad tym Te skuterowe są twardsze i trwasze, ale przez to stożkowe. Konstrukcja wymaga niejako dwóch króćców. Jak dostanę paczkę z zaworem to narysuję puszkę, jaką trza wykonać. Będą wymiary i sposób montażu tuż przed cylkiem.

Blazej188 napisał(a):c64club Zrobisz mi takie cos do chata ?? zapłace

Na wakacjach, jeśli już. Ledwo mi się sesja skończyła, a idzie wiosna, więc ogóra szykuję a potem zabieram się za projekt systemu na zaliczenie z baz danych.

marycha_zielarz napisał(a):z tego co pisałeś w innym temacie c64 to montowałeś ten zawór tuż przed gaźnikiem

nie. Tuż za gażnikiem. Montowałem to przed króćcem, ale szkoda, żeby króciec powiększał pojemność skrzyni korbowej, więc nextępny będzie max blisko.

AAAAAAAAAAAAAAA. nie dorysowałem najważniejszej rzeczy. Brzegi filara powinny mieć mniejsze wymiary niż okno i również być podpiłowane - jak filar. Inaczej skrzydełka szybko się wygną w gaźnik. Jutro poprawię.
Chociaż w sumie dobrze - jeśli ktoś tego błędu w rysunku sam nie wychwycił, to najlepsza oznaka, że się za to nie powinien brać, bo tylko naszkodzi motorkowi.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Hifman » 4 mar 2009, o 13:40

Membrany od mikro-odkurzaczy są płaskie, czyli nie trzeba będzie robić ogromnej puszki. :)

Renault 19 Phase II 1.9 dT

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Hifman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 295
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 16:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Pojazdy: Renault 19 ph. II 1.9dT 1994r 90KM

Postprzez c64club » 4 mar 2009, o 16:01

Te plaskie są szerze niż przelot w mopedach. Trzeba i tak zrobić krociec-puszkę. Płaskie (jak i moja) siłą rzeczy będą mniej trwałe. A bardzo polecany przez skuterowców zaworek stożkowy kosztuje 2 dychy. I można za 5zł płatki do niego podobno dokupić.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Kamil22 » 6 mar 2009, o 17:55

Zrobiłem dziś ten gadżet,przetestowałem na listkach z butelki i chodzić chodziło ale mocą to nie wiało :P pewno dlatego że zrobiłem błąd w podkładce ze słupkiem tzn. za małe otwory wywierciłem obok słupka no i działało jak blokada gaźnika...póki co silnik chodzi (chodził :P) równo,nie rzygał paliwem po ściągnięciu gumy filtra i przeczuwam że jakbym miał przejechać 100km to by spalił ze 2,5L :yes: no ale z taką mocą co ja miałem to życzę powodzenia! ^^
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez c64club » 6 mar 2009, o 21:24

Bardzo łatwo to spierniczyć. Sam wykonałem z 5 prób z laminatu.
Aha, po dłuższej jeździe się przytopi - przy samym cylku nie można montować PET
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości