Zawór zastawkowy do jawki (dla innych inspiracja)

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Zawór zastawkowy do jawki (dla innych inspiracja)

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 04:42

Obrazek
Wypróbowałem w moim Ogarku od strony gaźnika. Działa.
Materiał na skrzydełka - PET nie rozpuszcza się w paliwie. Warto wyciąć kilka sztuk - mogą słabnąć. Testów wytrzymałościowych nie zrobiłem.

Wiem, że "po motórzemu" to się zowie membraną. Nie lubię jednak kopiować błędów w stylu nazywania gramofonu "adapterem", przyłacza trójfazowego "mocą" i mylenia kilowatów z kilowatogodzinami. Dlatego zawór zastawkowy nazwałem zastawkowym.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Zawór zastawkowy do jawki (dla innych inspiracja)

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 mar 2009, o 04:42

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Tomciosz » 2 mar 2009, o 08:27

Bardzo ciekawe :) Może skuszę się to wykonać :)
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 10:30

Polecam. Proste. Wiem, że działa, ale nie mialem okazji wypróbować spalania. Po prostu zamiast tłumika podłączyłem ruuuuurę i wystawiłem ją za okno piwnicy. Na pewno będzie niższe. Jawka/Ogór dostanie kopa na niskich, co jest wyjątkowo ważne w mieście, żeby się z dwójki wybić spod świateł.
Mój ogór ma zablokowany króciec, więc próby wykonywałem na stercie spasowanych ze sobą podkładek z aluminium. Za nimi była blokada. Mam pilarkę taśmową (idiotyczna nazwa dla włośnicy elektrycznej), więc mogłem ich wyciąć trochę. Najlepiej będzie chyba przed cylkiem to zamontować. Tylko co, kiedy skrzydełka wlecą do komory? Rozpoławianko :( Trzeba to kontrolować.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Kamil22 » 2 mar 2009, o 15:29

Na motokircu to było... wypróbowałem to dawno temu i mi się rozleciało :P
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 17:31

Posądzasz mnie o plagiat? :(
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Kamil22 » 3 mar 2009, o 07:13

Nie w żadnym wypadku!, tutorial świetnie napisany i bardziej rozbudowany niż z tamtych stron. 8)
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez Adrian.K. » 3 mar 2009, o 15:23

mógłbys jakos bardziej opisac na jakiej zasadzie to działa i jak to wykonac??
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez c64club » 3 mar 2009, o 16:06

masz przekroje boczne i na wprost. Wycinasz dane kształty z odpowiednich materiałów (w opisie). Składasz w odpowiedniej kolejności (w opisie).

Działanie - póki trwa suw ssania, tlok idzie do góry, w komorze korbowej wytwarza się podciśnienie. Do tego momenty działa tak każdy 2T. Teraz Otwiera się okno tloka, komora korbowa ssie z gaźnika. W tę stronę zawór przepuszcza.
Przy suwie zwrotnym, zanim się nie zamknie okno ssania, skrzynka korbowa dmucha w gaźnik. Czyli już utworzona mieszanka zostaje wzbogacona o kolejne paliwo, wyrzucona za gaźnik i nigdy nie zużyta. Im niższe obroty, tym więcej mieszanki się tak marnuje.
Zawór zapobiega cofaniu się mieszanki. Na niskich obrotach zasilanie jest tak dobre jak na wysokich, przez co motór się lepiej zbiera.

Jako, że tłok nie jest już przy takim rozwiązaniu oddźwiernym okna wlotowego, można płaszcz tylny podciąć, a nawet wyciąć w nim okno, co jednocześnie go odchudzi. Ale to już wyższa szkoła jazdy i tuning "na moc", więc wał dostaje po d..ie Lekkie podcięcie płaszcza przy oknie wlotowym powinno wystarczyć, ale Jawencja pali i bez tego. Prawdopodobnie zaoszczędzi się sporo kurzywa. Ja bym tłoka nie ciął, bo jak płatki sie okażą za słabe, to kicha i prowadzisz motóra do domu.

Poszukaj w googlach "zawór pulsacyjny komar" - tam była moja inspiracja.
Teraz kombiuję z przystosowaniem do Jawki zaworu zwrotnego skuterowego (koszt 2 dychy, standardowy zawór, możnaby opracować nowy króciec. Czekam na wysyłkę.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez tomix » 3 mar 2009, o 16:53

c64club napisał(a):z odpowiednich materiałów (w opisie)

Skad takie materiały mogę pozyskac??
Obrazek
Obrazek
97% ludzi trzyma rękę na myszce czytając posty. Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.
a Ty dla ilu osób jesteś bogiem?
Avatar użytkownika
tomix
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 354
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 20:58
Pochwały: 1

Postprzez Adrian.K. » 3 mar 2009, o 17:08

czyli to jest cos a'la membrana??
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Tomciosz » 3 mar 2009, o 17:12

Tak jest :P :)
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Adrian.K. » 3 mar 2009, o 17:28

masz moze jakies fotki tego wynalazku??
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Komarcio » 3 mar 2009, o 17:55

Adrian.K. napisał(a):czyli to jest cos a'la membrana??


No przecież to jest membrana 8) Tylko membrana to nazwa zwyczajowa.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez tomix » 3 mar 2009, o 18:54

tomix000 napisał(a):c64club napisał:
z odpowiednich materiałów (w opisie)

Skad takie materiały mogę pozyskac??
Obrazek
Obrazek
97% ludzi trzyma rękę na myszce czytając posty. Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.
a Ty dla ilu osób jesteś bogiem?
Avatar użytkownika
tomix
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 354
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 20:58
Pochwały: 1

Postprzez Mateusz » 3 mar 2009, o 19:31

c64club jesteś stosunkowo nowym użytkownikiem, a wiele wnosisz na forum. Już nie pierwszy Twój tutorial napisany w ten sam bardzo dobry sposób.

Narysowane jak należy, wszystko jak na dłoni. Ciekawi mnie tylko co to PET ;)? Chodzi o plastikową butelkę?
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Następna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości