Przelotka króciec-gaźnik uniwersalna

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Przelotka króciec-gaźnik uniwersalna

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 17:33

Obrazek
Proponuję konkretne wymiary, bo się wtedy możesz np. mając Komara, bawić gaźnikiem od Simsona i k60b, a potem wsadzić simsonowski do swojej Jawki

Dodano później:
http://www.motomaniacy.com/viewtopic.php?t=13188 - Przelotka/podkłądka do Jawki - razem z tym pozwala nie wykonać najmniejszego cięcia w cylku i króćcu przy montażu 16n1 w Jawce
Ostatnio edytowano 9 mar 2009, o 17:43 przez c64club, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Przelotka króciec-gaźnik uniwersalna

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 mar 2009, o 17:33

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Kamil22 » 4 mar 2009, o 18:54

Lepiej zrobić lekko pod kątem takową przelotkę gdyż gaźnika sima będzie nam haczył o żeberka.
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez Hifman » 4 mar 2009, o 19:38

Fajny patent. Miałem robić coś takiego tylko stwierdziłem, że nie ma sensu bawić się w zmienne gaźniki, mając jeden świetny i zrobiłem "custom-króciec" pod gaźnior od Sima. :D
Szczególnie dobre wydaje się dla osób, które chcą kombinować z gaźnikami, a to jest ważne w przypadku np. instalacji zaworu membranowego. :)

Renault 19 Phase II 1.9 dT

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Hifman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 295
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 16:48
Lokalizacja: Zgorzelec
Pojazdy: Renault 19 ph. II 1.9dT 1994r 90KM

Postprzez c64club » 5 mar 2009, o 15:21

Kam@$ napisał(a):Lepiej zrobić lekko pod kątem takową przelotkę gdyż gaźnika sima będzie nam haczył o żeberka.

W sumie - ale tylko pod simowski, bo inne malutkie są.

Hifman Custom - króciec nie przeszkadza w wykonaniu takiego wynalazku. W tedy nawet do zróbtosamowego króćca możesz dla hecy podpiąć k60b, czy jakąś GM'kę z WSK. A króciec ZTS robię do Ogóra w związku z projektem przystosowania zastawki od skutera. Jak opracuję, to będzie druga część tuta. Ale też uniwersalka - krytyczne wymiary i proporcje zachowane pluz wytyczne dla przystosowywania do innych pojazdów.

Sam mam Jikova, 16n1-11, gm12F i k60b - dla moich eksperymentów z zaworem zastawkowym to cudna sprawa mieć je wszyskie na tej samej płycie.

Poza tym wynalazek jest, jak wszystkie moje dążenia - nieprzeróbkowy. Nie trza poszerzać otworów w gaźniku, obniżać w króćcu itp. I każdy każdemu pasi.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości