Czyszczenie baku

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Czyszczenie baku

Postprzez Konrad » 12 cze 2007, o 19:14

Rdza w baku i syf :?: :x Cuż teraz począć :?: Wystarczy tylko przeczytać poniższy artykuł:

Potrzebne:szmatka,stara szyba,3 litry ropy,klucz 14,ew. odrdzewiacz

Z baku wylewamy resztkę benzyny,odkręcamy kranik kluczem 14.W miejsce kranika wpychamy szmatę i szczelnie zatykamy otwór.Wlewamy litr ropy, potrząsamy przez 5 min i wylewamy wstępny syf.Kolejną rzeczą którą wykonamy bęzie czynność tłuczenia szkła,bierzemy jakieś stare wiadro i młotek trzaskamy szkło na średnie i drobne kawałeczki.Wsypujemy do baku i zalewamy 1 litrem ropy.Potrząsamy przez ok 15min i wylewamy wraz ze szkłem.Ostatnią czynnością będzie zmiesznie ropy z odrdzewiaczem(chba że go niekupiliśmy)i pozostawienie baku na noc z ropą.O poranku :D wylewamy syf suszymy bak i cieszymy sie widokiem srebrnej blachy po wyjęciu korka z baku.Sposób jest sprawdzony i 100% skuteczny.

POWODZENIA :)
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Czyszczenie baku

Postprzez Pani Kontekstowa » 12 cze 2007, o 19:14

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Koner » 12 cze 2007, o 19:20

Sposób bardzo ciekawy,jeszcze o nim nie słyszałem.Jest on troche czasochłonny i wymaga trochę wkładu finansowego ale może się sprawdzić :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez trafik » 12 cze 2007, o 19:29

za miast szkła można użyc kamieni ?
Avatar użytkownika
trafik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 08:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski

Postprzez Koner » 12 cze 2007, o 19:33

Można użyć drobnych kamyczków.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Marcek » 12 cze 2007, o 19:41

Znacznie bezpieczniej jest zastosować kamyki. Jeśli już ktoś chce używać szkła, to przy jego rozbijaniu zawsze używajcie okularów ochronnych (podobnie przy cieciu, szlifowaniu czy wierceniu).
Ja na rdze w baku mam inny (też sprawdzony) sposób. Należy wsypać do baku trochę kamieni i chwilkę (naprawdę krótko ) nim potrząsać, żeby usunąć tylko wierzchnią warstwę rdzy. Następnie wlewamy środek Cortanin F - koszt ok. 5 zł i kręcimy bakiem żeby się rozprowadził. Zlewamy resztę z powrotem do butelki. Czekamy dobę, a najlepiej jeszcze dłużej, aż wyschnie. Potem wlewamy podkładówkę, rozprowadzamy ją podobnie jak Cortanin, zlewamy resztę i zostawiamy bak do wyschnięcia.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Jakub Knight » 12 cze 2007, o 19:44

A np kret nie przezarłby rdzy?
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Koner » 12 cze 2007, o 19:46

Chyba kret nie działa na rdzę.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Konrad » 12 cze 2007, o 20:14

Wiecie czemu szkło jest lepsze od kamieni :?: Bo drobne cząstki szkła mogą dojść do mniej dostępnych zakamarków baku.A co do kreta to niebyłbym taki pewny racze odradzam
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Adi.G. » 12 cze 2007, o 20:44

Słyszałem także że można drobne gwoździe stosować do czyszczenia
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Komarcio » 15 cze 2007, o 18:23

Lol. Moj dziadek to znalazl sposob. Nawalil wegla, dopiero po 20 minutach trzesienia bakiem doszedl do wniosku ze wegiel za miekki i lekki i nawrzucal gwozdzi.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez batagur » 15 cze 2007, o 21:21

wg mnie lepiej sie szkłem nie bawić, bo szkło napewno rozkruszy sie na mikro kawałeczki, których nie będziesz miał szans wszytskich wysypać bo poutykają w tych zakamarkach, a potem jak otworzysz i zobaczysz w jakim stanie masz tłok cylinder ew głowicę to dziekuję. Wg mnie najlepiej kamyczki (przed wsypaniem policzyć - czasem sie moze przykleic do warstwy syfu)albo drobne gwoździe.

Ja czyściłem przy uzyciu kamieni, myjki cisnieniowej i drgawek przez pól dnia. Na koniec zalałem olejem z benzyna ale DUZO OLEJU dobrze miesząłem co pewnien czas az rano olej otoczył ścianki i teraz zbiornik prawie :wink: ideał...
batagur
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 543
Dołączył(a): 16 kwi 2007, o 16:59
Lokalizacja: z Bielska - Białej
Pochwały: 1

Postprzez pawel615 » 14 sie 2007, o 22:43

zeby bezpiecxnie potluc szklo to nalezy polozyc mokra szmate na szybe
a ma pytanie foslol to mieszamy z benzyna 95 bez oleju?
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez pawel615 » 14 sie 2007, o 22:46

blagam odpowiedzcie
bo mnie wyganiaja juz
nie moj komp :(
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez Hinol » 14 sie 2007, o 22:57

Może być, chodzi po prostu o to, żeby wlać jakąś ciesz, ale nie wodę. Olej jest niepotrzebny.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Mariusz » 15 sie 2007, o 00:10

zeby bezpiecxnie potluc szklo to nalezy polozyc mokra szmate na szybe
heh, to samo miałem napisać ;) ten sposób to nawet w muminkach był :P kamienie będą o wiele bezpieczniejsze, można nawet dodąc żwiru jeśli mamy jakiś dziwny bak z niezliczoną ilością zakamarków... ale szkło jest poprostu niebezpieczne.

a ja mam pytanie: rdza z baku to jak wygląda? bo mi po ostatnim tankowaniu jakiś syf atakował silnik, kupiłem sobie filterek, i teraz nawet w filterku nie ma syfu... albo dystrybutor był zawalony, albo bańka trefna... choć lałem prosto z dystrybutora...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Następna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

cron