Jak wykonać spawany wydech ( tzw. spawak ) do silnika 2T

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Romecik2t » 18 maja 2011, o 20:50

może coś źle wyspawałeś? 1 twój spawak robiony?
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 maja 2011, o 20:50

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Komar Rider » 18 maja 2011, o 21:58

housemdt napisał(a):ale bez przesady on nie rozpędza się nawet na dwójce.


Proponuję wystartować z żaglem i z Giewontu, może pojedzie. A na przyszłość pamiętaj, że szczególnie pilnujemy tutaj szacunku do MotoManiaków i żadnego nie pozwolimy obrażać, czy podważać w taki sposób jego wiedzy. Zatem pochopne teksty typu

housemdt napisał(a):Ja **** zrobiłem ten wydech i PORAŻKA! Na dwójce muli. Myślałem, że umiesz to liczyć. Mogłeś napisać, że nic o tym nie wiesz i kit wciskasz. DZIĘKI BARDZO! :x


możesz odpuścić ;)
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez housemdt » 18 maja 2011, o 22:11

Komar Rider napisał(a):
housemdt napisał(a):ale bez przesady on nie rozpędza się nawet na dwójce.


Proponuję wystartować z żaglem i z Giewontu, może pojedzie. A na przyszłość pamiętaj, że szczególnie pilnujemy tutaj szacunku do MotoManiaków i żadnego nie pozwolimy obrażać, czy podważać w taki sposób jego wiedzy. Zatem pochopne teksty typu

housemdt napisał(a):Ja **** zrobiłem ten wydech i PORAŻKA! Na dwójce muli. Myślałem, że umiesz to liczyć. Mogłeś napisać, że nic o tym nie wiesz i kit wciskasz. DZIĘKI BARDZO! :x


możesz odpuścić ;)


Ale o co Ci chodzi? Wkurzyłem się , bo 2 dni roboty, blacha, spawy poszły na marne. Dlaczego pochopne? Robiłem wszytko z poradnika i z wyliczeń. I co? Nic nie wyszło. DZIĘKI SERDECZNE ZA TAKIE WYLICZENIA.

Romecik2t napisał(a):może coś źle wyspawałeś? 1 twój spawak robiony?


Jak mogłem źle wspawać jak wszystko robiłem zgodnie z poradnikiem?
housemdt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 13:15
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Komar Rider » 18 maja 2011, o 22:19

Ale nie trzeba od razu unosić się z nerwami i naskakiwać na Kubę ;) Poza tym zwróć uwagę, na to co piszą userzy powyżej- może to jest rozwiązaniem.
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez muciek » 18 maja 2011, o 22:54

Jak długi masz kolanko, jest pogniecione może?
Elektroniczne zapłony 52/5/3M i inne badziewia :P
http://www.youtube.com/user/muciekk500
Obrazek
Avatar użytkownika
muciek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 26 lip 2008, o 11:51
Lokalizacja: Radziechowy koło Żywca
Pochwały: 3

Postprzez housemdt » 19 maja 2011, o 13:40

nie jest pogniecione wymiar jak w schemacie

edit:

Zrobiłem dzisiaj test na drodze. 1-bieg jest ok. 2 i 3 to tragedia. Kiedy dodam za dużo gazu ogar się muli. Trzeba po troszeczku i dopiero po kilku sekundach się rozbuja. Do tego prędkość maksymalna z 68km/h (org. wydech) spadła do 58km/h(spawak). I co Wy na to?
housemdt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 13:15
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Kuba » 19 maja 2011, o 16:44

ja na to że jesteś "tjuner" od siedmiu boleści bo:

housemdt napisał(a):silnik seria


a ty zakładasz mu wydech pod modzony cylinder i inny gaźnik ^^ no pogratulować "gieniuszu" :]
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez housemdt » 19 maja 2011, o 20:11

Kuba napisał(a):ja na to że jesteś "tjuner" od siedmiu boleści bo:

housemdt napisał(a):silnik seria


a ty zakładasz mu wydech pod modzony cylinder i inny gaźnik ^^ no pogratulować "gieniuszu" :]


Tak pisał ktoś:

mateusz46 napisał(a):chce zrobic spawaka do jawki 50 wiliczyłem w ec2 i wyszło cos takiego
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e94cc.html
czy to jest poprawne i czy ma to prawo bytu ?? jeśli nie to moze ktos ma jakiś schemat na jawke?? czekam na szybkie odp


Ty mu policzyłeś wydech jasnowidząc jaki on ma cylek i gaźnik? Nie pisał, jaki ma silnik więc raczej pod serie chciał. Teraz próbujesz się wykręcić. Dzięki.
housemdt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 13:15
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez adrian » 19 maja 2011, o 20:36

ciekawi mnie tylko po co ktoś robi spawaka do serii? odblokowałeś go chodziarz? co do postu wyżej to może rozmawiali ze sobą na gg nie wiem
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez housemdt » 19 maja 2011, o 20:45

adrian napisał(a):ciekawi mnie tylko po co ktoś robi spawaka do serii? odblokowałeś go chodziarz? co do postu wyżej to może rozmawiali ze sobą na gg nie wiem


a co nie mogę? a czytasz moje posty CHOCIAŻ? na zablokowanym jechałbym 67km/h :roll: ? Ta na GG. Mógł gościu pisać, że na tuning jest ten tłumik. Gościu co chciał żeby mu wyliczyć nie wiedział nawet, że Jawka oryginał jest na 6500tys. obrotów a ma tuning silnika? I ja tu niby się bawię w tuning?
housemdt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 13:15
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Ktoś » 19 maja 2011, o 21:03

spróbuj się pobawić zapłonem, przy silnym rezonansie silnik nie będzie chciał jechać przy pełnym otwarciu przepustnicy i będzie wyglądało to jakby miał za dużo paliwa, opóźnienie zapłonu powinno w takim przypadku pomóc, jeśli jest odwrotnie (silnik zachowuje się jakby miał za mało paliwa) daj większe wyprzedzenie. poza tym sam wydech wygląda ok myśle że jest dobrze zaprojektowany, poprostu masz źle wyregulowany silnik pod wydech bo niestety po zmianie wymagane są zmiany w nastawach zapłonu i to zawsze! czasem gaźnik też trzeba regulować. druga sprawa, elastyczność na wydechach spawanych nie musi się pogorszyć, im większa jest pojemność wydechu tym silnik działa lepiej poza zakresem jakichkolwiek rezonansów, kolanko i stożek dyfuzora mają największy wpływ na rozkład rezonansu, kąt stożka końcowego ma wpływ na zakończenie rezo takie małe poprawki które przydałyby się w toutorialu :) także rurka końcowa nie musi być koniecznie taka jak podaje program, można eksperymentować jeśli ktoś chciałby więcej informacji to conieco moge napisać :)
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Kuba » 19 maja 2011, o 22:59

housemdt brałem dane z jego schematu, ale poprzeliczałem wszystko inaczej, żeby wydech był bardziej foremny i lepiej się sprawował, zobacz sobie jaki OWK ma Mateusz dla wydechu, seria ma coś poniżej 140 ^^ najpierw trochę poczytaj, bo ci jeszcze mleko spod nosa nie okapało, a już byś się chciał rzucać ^^ poza tym nie obrażaj Mateusza, bo ma o wiele większą wiedzę na temat motorów niż ty kiedykolwiek będziesz mieć, więc bardzo cię proszę, daj sobie siana, bo nie chce żeby administracja miała więcej roboty przez ciebie ^^
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez housemdt » 20 maja 2011, o 08:11

Kuba napisał(a):housemdt brałem dane z jego schematu, ale poprzeliczałem wszystko inaczej, żeby wydech był bardziej foremny i lepiej się sprawował, zobacz sobie jaki OWK ma Mateusz dla wydechu, seria ma coś poniżej 140 ^^ najpierw trochę poczytaj, bo ci jeszcze mleko spod nosa nie okapało, a już byś się chciał rzucać ^^ poza tym nie obrażaj Mateusza, bo ma o wiele większą wiedzę na temat motorów niż ty kiedykolwiek będziesz mieć, więc bardzo cię proszę, daj sobie siana, bo nie chce żeby administracja miała więcej roboty przez ciebie ^^


DZIĘKI ZA WYDECH!
housemdt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 13:15
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Tomek » 14 cze 2011, o 19:44

Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez Kuba » 14 cze 2011, o 20:22

za krótkie kolanko, ogólnie ci ten wydech w jakiś sposób dziwny wyszedł, bo masz strasznie długi walec środkowy i krótkie kolnako, zmień parametr ''Header Lenght Factor'' na większy :)

[ Dodano: 14 Cze 2011, 20:24 ]

daj mi godzinkę, niech się dobudzę, i coś policzę ;)
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości