Oleje do paliwa i stosunek mieszania

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Oleje do paliwa i stosunek mieszania

Postprzez Pav40 » 23 sie 2009, o 20:11

Witam w tym dziale chciałbym wam nieco powiedzieć na temat olejów i stosunek ich mieszania z benzyną.

Dawno były takie czasy że ludzie jerzdzącymi mopedami mówili "smaruje to jade" te czasy się skończyły, ponieważ dawno były dużo gorsze oleje niż dzisiaj są, a jak był gorszy olej to dawało się go więcej do paliwa a jak jest dobry to mniej, np: w książce o romecie pisze że stosunek do paliwa wynosi 1:30, ja tak stosowałem do czasu aż stwierdziłem że poco za mną ma być chmura dymu i przynajmniej raz w tygodniu czyszczenie świecy z nagaru.
Teraz do rometa i motorynki leje w stosunku 1:40 a nawet 1:50 i szczerze mówiąc nigdy nie zatarłem mopedy a żywotność silnika wcale nie spadła i przestał nagar nakładać się na świecy i teraz wogule nie czyszczę a tłumik i kolanko też nie bo nietrzeba.

A teraz kilka słów o olejach:

Lux 10: olej słabej jakości niepolecam zostawie dużo nagaru na świecy i tłoku a o tłumiku i kolanku niewspomne.

Mixol: lepszy olej niż wyżej wymieniony mniej pozostawia nagaru i troche lepiej smaruje.

2T syntetechmic: olej półsyntetyczny dobrej jakości polecam bo zostawia minimalne jakośći nagaru i prawie nie dymi.


Słowo końcowe:

Do starszych motorowerów i motorów nie warto kupywać oleje drogie ponieważ jest to nieopłacalne a żywotność silnika i tak się nie podniesie bo dawno były gorsze oleje i mopedy były do nich przystosowane.

najlepszy z zarazem najtańszy olej jest wyżej wymieniony półsyntetyk kosztuje około 15 zł.

tak więć nie kupujcie drogich olejów bo to jest nieopłacalne a stosunek oleju do paliwa morze być 1:40 a nawet 1:50 i nic mapedowi nic się nie stanie. Przestanie być nagar i niebędzie tak kopcił.

Co wy na to???
Pav40
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 338
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:18

Oleje do paliwa i stosunek mieszania

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 sie 2009, o 20:11

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Sławek. » 23 sie 2009, o 20:25

viewtopic.php?t=191&start=0 tutaj jest podobny temacik ,wystarczyło poszukać :) Ogólnie nic nowego, troszkę mało informacji, bo większość już na forum była.
Pav40 napisał(a):Co wy na to???

A z tym to o co chodzi? :D Czy pochwałę za to dostaniesz się pytasz czy jak ? :>
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez ((Hubert)) » 23 sie 2009, o 22:26

Ją jak nie miałem na czym to jeździłem na przepalonym przekładniowym i nic nie było mu tylko częściej świecą do czyszczenia
Jest jikov...nie ma paliwa xD
Avatar użytkownika
((Hubert))
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1005
Dołączył(a): 10 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Pogwizdów

Postprzez skrzat06 » 24 sie 2009, o 08:34

Pav40 napisał(a):2T syntetechmic

Chyba raczej: 2T Semisynthetic
Obrazek
Avatar użytkownika
skrzat06
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 21 sty 2008, o 19:38
Lokalizacja: Głuchów

Postprzez Marek » 24 sie 2009, o 09:11

A gdzie jakikolwiek opis olejów półsyntetycznych i syntetycznych pokroju Panolina lub Castrola, Sthila , Husqvarny.... ?
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez pawel615 » 24 sie 2009, o 11:00

Napisałeś, że nowe oleje można lać w mniejszym stosunku a podałeś przykłady starych :D Lać oleje o których napisał Marek
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez c64club » 25 sie 2009, o 07:59

Ludzie, znow sie zrobi wojna na temat olejow, bo ludzie opieraja znajomosc tematu na przesadach/mitach/wierze zamiast na wiedzy. Kady temat o olejach przemienia sie w 5-stronnicowa przepychanke zwolennikow oljow mineralnych i polsyntetycznych.
A najlepsze jest to, ze zwolenicy minerlnego mowia, ze jest tanszy. Olej za 12zl/litr (Mixol) lany 1:30 ma byc tanszy od oleju za 15zl/litr (Polsyntetyk) lanego 1:45. nie kumam, ale niech im bedzie.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez kadet94 » 25 sie 2009, o 10:06

Ja leje czerwony 2T od oregonu albo od orlenu ,bo taki tata do piły ma i jest ok.
Avatar użytkownika
kadet94
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 588
Dołączył(a): 12 lut 2008, o 11:06
Lokalizacja: Wrocław/Miękinia

Postprzez Konrad » 25 sie 2009, o 11:03

Żeby temat się na coś przydał a nie służył do bicia piany wszystkich zwolenników dyskusji na temat oleju zapraszam tutaj :arrow: viewtopic.php?t=191 A autora tematu proszę o uzupełnienie go danymi jaki motór miał jaką mieszankę - co by temat czemuś służył :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Sławek. » 25 sie 2009, o 21:29

Podawałem ten temat ,ale nikt nie zauważył ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez Łukasz. » 27 sie 2009, o 15:22

Pav40 napisał(a):a żywotność silnika wcale nie spadła

Skąd to wiesz, jak to sprawdzić? :D
McGiver1, ja zauważyłem :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez alus » 27 sie 2009, o 20:18

Ja tam leje Micro Midland do 2t za 12 zł / 0,6l :D dużo osób mówiło że jest to dobry i tani olej :) napewno lepszy od mixola :) którego jak nalałem po remoncie to myślałem że zaraz mi nagar z tłoka tłumikiem wyjdzie :P nalałem Midlanda i jest pięknie :P no może po za zapłonem :D
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości