Systematyka oznaczeń Zwicker - łożyska kulkowe precyzyjne

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Systematyka oznaczeń Zwicker - łożyska kulkowe precyzyjne

Postprzez mic327 » 31 gru 2009, o 00:59

Witam,znalazłem taką publikację na pewnej stronie.Nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem ją opublikować.Oczywiście otrzymałem zgodę.Publikacja pochodzi z www.Albeco.com.pl
Jest to to pierwszy mój tutorial jeśli można to tak nazwać więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełniłem jakiś błąd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
HY, 6201, /d 12,7, -2RS, N, T9H, P6, C3, G1, NB52, 20%,


1

* F łożysko kulkowe z kołnierzem (flanszą) na pierścieniu zewnętrznym
* HY łożysko kulkowe, pierścienie i kulki z różniących się materiałów (np. kulki ceramiczne, szklane itp.)
* LR rolka toczna
* R łożysko kulkowe, na powierzchni pierścienia zewnętrznego wykonany profil
* S łożysko kulkowe wykonane z materiałów nierdzewnych

2 i 3

* 6201 oznaczenie standardowe łożysk tocznych wg DIN 623/DIN 625
* R8 oznaczenie bazowe dla łożysk kulkowych w wymiarach calowych (np. R8-ZZ, R6-2RS)
* np. d 12,7 - dodatkowe oznaczenie będące średnicą otworu wewnętrznego w milimetrach odbiegające od standardów katalogowych
* np. 6201 d 12,7 łożysko kulkowe otwór 1/2 " (12,7 mm), pozostałe wymiary metryczne

4

* Z bezstykowe uszczelnienie z blachy stalowej
* RS stykowe uszczelnienie z tworzywa sztucznego NBR (kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy) wzmocnionego stalą
* RZ stykowe uszczelnienie z tworzywa sztucznego NBR (kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy) wzmocnionego stalą o małym tarciu
* RU stykowe uszczelnienie z tworzywa sztucznego NBR (kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy) wzmocnione stalą o małym tarciu
* BRS stykowe uszczelnienie z tworzywa sztucznego NBR (kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy) wzmocnione stalą o małym tarciu
* URS stykowe uszczelnienie z tworzywa sztucznego NBR (kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy) wzmocnione stalą
* VS stykowe uszczelnienie wzmocnione stalą przystosowane do wysokich temperatur

5

* N rowek pod pierścień osadczy na pierścieniu zewnętrznym
* NR rowek z osadzonym pierścieniem osadczym na pierścieniu zewnętrznym
* NB rowek pod pierścień osadczy na pierścieniu zewnętrznym po tej samej stronie co uszczelnienie
* NBR rowek z osadzonym pierścieniem osadczym na pierścieniu zewnętrznym po tej samej stronie co uszczelnienie

6

* J dwurzędowy koszyk blaszany, koszyk w wykonaniu standardowym nie jest dodatkowo oznaczony
* Y dwuczęściowy koszyk blaszany z blachy mosiężnej
* T9H jednoczęściowy koszyk zatrzaskowy, formowany wtryskowo, wykonany z Poliamidu PA66GF prowadzony na elementach tocznych
* TBH jednoczęściowy koszyk zatrzaskowy formowany wtryskowo, wykonany z żywicy fenolowej wzmocnionej włóknem szklanym, prowadzony na pierścieniu wewnętrznym

7

* PN klasa dokładności wg DIN 620T2, oznaczanie nie zawsze jest stosowane
* P6 klasa dokładności wg DIN 620T2 lepsza jak PN
* P5 klasa dokładności wg DIN 620T2 lepsza jak P6
* P4 klasa dokładności wg DIN 620T2 lepsza jak P5
* P2 klasa dokładności wg DIN 620T2 lepsza jak P4

8

* C… luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4
* CO/3 luz wewnętrzny promieniowy wg wewnętrznej normy zakładowej Zwicker
* C1 luz wewnętrzny promieniowy wg wewnętrznej normy zakładowej Zwicker mniejszy jak C2
* C2 luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4 mniejszy jak CN
* CN luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4
* C3 luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4 większy jak CN
* C4 luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4 większy jak C3
* C5 luz wewnętrzny promieniowy wg DIN 620T4 większy jak C4
* R…-..u luz specjalny wynikający z szczegółowych uzgodnień

9

* G… oznaczenie związane układem parowania łożysk kulkowych prostych jednorzędowych
* G1 dwa łożyska kulkowe proste jednorzędowe parowane w układzie X
* G2 dwa łożyska kulkowe proste jednorzędowe parowane w układzie O
* G3 dwa łożyska kulkowe proste jednorzędowe parowane w układzie tandem
* GU dwa łożyska kulkowe proste jednorzędowe parowane uniwersalnie

10 i 11

* znaczenie smaru specjalnego i jego ilości wypełniającej łożysko np. ISOFLEX PDP38 25%.




Publikacja z www.albeco.com.pl
mic327
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 14:53
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Systematyka oznaczeń Zwicker - łożyska kulkowe precyzyjne

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 gru 2009, o 00:59

Pani Kontekstowa
 

Postprzez mic327 » 5 sty 2010, o 01:34

To jak?Przyda się to? :hmm:
mic327
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 14:53
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez dorcia » 5 sty 2010, o 02:01

Fachowa robota na pewno kupa wiary będzie z tego korzystać.Ja na pewno.
dorcia
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 22:11
Lokalizacja: Grudziądz. kujawsko-pomorskie


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości