Jak skrócić łańcuch, i złożyć bez spinki.

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Jak skrócić łańcuch, i złożyć bez spinki.

Postprzez Joke16 » 25 mar 2010, o 20:55

Co raz więcej osób pyta jak skrócić łańcuch, lub jak złożyć bez spinki. Tutaj dowiesz się jak to zrobić, nie jest to "drutowanie" tylko porządny sposób.

Gdy chcesz złączyć urwany łańcuch bez "zapinki" lub skrócić musisz wybić klinek z innego łańcucha (musi mieć takie same parametry jak ten który łączymy)
Obrazek

Składamy łańcuch:
Obrazek

I wbijamy klinek:
Obrazek

I już mamy pięknie złożony łańcuch:
Obrazek

Wy macie zadanie trudniejsze bo musicie to zrobić przy motorze, lub odkręcić prawy amortyzator i osłonkę łańcucha i włożyć to na zębatki w 223 można to zrobić bez problemu, ale w polskich silnikach to nie bardzo ponieważ zębatka zdawcza jest osłonięta, więc zalecam położenie motorku na bok przeciągnięcie łańcucha przez zębatkę zdawczą i wbicie klina . No i taka zasady przy skracaniu, skracamy zawszę parzyście czyli po 2,4,6, zwykle skraca się po 2, ale to zależy od zużycia łańcucha. Można też kupić takie urządzenie to bardzo ułatwia zadanie. W Allegro wpisujemy frazę Skuwacz do łańcucha, wygląda tak:
http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi ... /970497170

EDIT:
Jak rozbić łańcuch:

kładziemy łańcuch na coś twardego, podkładamy pod spód 2 nakrętki, aby klin wyszedł. Bierzamy punktak i robimy tak jak na obrazku:
Obrazek

Tutorial napisany przeze mnie tylko i wyłącznie dla forum www.motomaniacy.com Zabraniam kopiowania bez mojej zgody
Ostatnio edytowano 25 mar 2010, o 21:28 przez Joke16, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Jak skrócić łańcuch, i złożyć bez spinki.

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 mar 2010, o 20:55

Pani Kontekstowa
 

Postprzez szwychtenberg94 » 25 mar 2010, o 21:19

Mam pytanie.
A jak "rozłączyć" tak połączony łańcuch?
szwychtenberg94
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 paź 2008, o 19:00
Lokalizacja: Sierakowice

Postprzez sssTOMEKsss » 25 mar 2010, o 21:28

sposób na zapinke jest 100 razy bezpieczniejszy niż ten, jeździłes na tego typu rozwiązaniu?

te "kliny" a właściwie metalowe kołki przy produkcji łańcucha są lekko rozklepywane oraz mają minimalnie większą średnice niż otwór do którego są wciskane przez co uzyskuje się wcisk, co zapewnia odpowiednią samohamowność tych kołków
w tym sposobie żaden z tych warunków nie jest spełniony, raz wybity kołek traci już na średnicy kilka, kilkanaście mikronów, niby nic ale przy zmiennym obciążeniu jakim ulega łańcuch pojawia się w tym miejscu luz a po czasie ulega uszkodzeniu i... dziękuje do widzenia dobranoc ;) możemy pchać moplika do domku
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Postprzez Kuba » 25 mar 2010, o 21:28

wybijasz ten pręcik na imadle punktakiem :] patent stary jak świat, jednakże lepiej mieć spinkę ;)
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Joke16 » 25 mar 2010, o 21:30

Lecz na szybko bardzo dobry jeździłem na tym długo długo i było wszystko dobrze :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Postprzez Konrad » 25 mar 2010, o 21:40

Takim sposobem zrobiłem łańcuch w motorynce jeździłem długo aż sprzedałem. Sposób dobry o ile dobre jest wykonanie.

Panie sssTOMEKsss jak ktoś to zrobi z głową przejeździ dłużej niż na spince.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Romecik2t » 25 mar 2010, o 22:43

Konrad napisał(a):Takim sposobem zrobiłem łańcuch w motorynce jeździłem długo aż sprzedałem. Sposób dobry o ile dobre jest wykonanie.

Panie sssTOMEKsss jak ktoś to zrobi z głową przejeździ dłużej niż na spince.


Racja, miałem łańcuch który wisiał na stodole przez 20 lat i też go tak "wybijałem" itp to po 2 paleniach gumy się urwał, ale zakupiłem nowy i też tak skracałem i działa jak natura chciała :F niezależnie od palenia gumy czy jazdy zwykłej :D przejechałem, czy raczej przepaliłem już na nim ponad 2000km :twisted:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez alus » 6 lis 2010, o 01:39

Musze skócic łanuch do sachsa ... ale bd z zapinka ;) w końcu łańcuch nówka (CZ) tylko długości nie ta (wiecej ogniw) ;)
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)

Postprzez Bronas » 6 lis 2010, o 10:42

25 Mar 2010, 21:43


06 Lis 2010, 00:39

Widzę swego rodzaju pasję archeologiczną :D
Polska to taki kraj, że jak nie weźmiesz wszystkiego w swoje ręce i czasem nie zakombinujesz, to długo nie pociągniesz.
Avatar użytkownika
Bronas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:52
Lokalizacja: Łowin
Pojazdy: Ogar 205

Postprzez Komar Rider » 6 lis 2010, o 11:35

Byli lepsi, co odkopywali tematy i po kilku latach :F

Joke16 skąd masz ten podpis? :F
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Kubass » 6 lis 2010, o 12:11

Pisałeś to kiedyś w tym temacie: viewtopic.php?t=3294&start=90

Jak jeden kozak chciał zostać adminem :D
Avatar użytkownika
Kubass
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 682
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:06
Pochwały: 7
Pojazdy: Jetta mk2


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości