Hamulce Romet, Simson, Wsk

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Hamulce Romet, Simson, Wsk

Postprzez Kfas » 5 maja 2011, o 23:35

Witam!
Chciałbym opisać jak usprawnić w małym stopniu hamulce przy romecie wsk czy innym moto o podobnym układzie hamulcowym :D

A więc zabieramy się za wyciągniecie koła i rozebranie wszystkiego w celu dostania się do szczęk. Szczęki ściągamy i wyciągamy rozpierak. Czesc wyglądająca następująco :

Obrazek

Gdy już ją mamy zdemontowany rozpierak boki powierzchni do których przylegają szczęki musimy nadspawać (zaznaczone strzałką) i wyszlifować by nie było jakichkolwiek nierówności, poprostu dopasować do powierzchni rozpieraka.

Ma to wyglądać tak jak na rysunku :

[img][570:451]http://images41.fotosik.pl/840/5ffd93e8907dbb35gen.jpg[/img]

po tym składamy wszystko i regulujemy hamulce. Szczęki po tym przy mniejszym naciśnieciu dzwigni bardziej się rozchodzą przy czym i zwiększa sie poniekąt siła docisku ich do bębna.
Ja oczywiście u siebie zastosowałem to z nacinanymi szczękami i sprawdza się to nawet ładnie.
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Hamulce Romet, Simson, Wsk

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 maja 2011, o 23:35

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Kuba » 5 maja 2011, o 23:52

jedynie się skok klamki zmniejszy ;) przełożenie będzie takie same więc różnicy dużej nie będzie, poza tym w/w motorki i tak mają słabe "spowalniacze"
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Kfas » 6 maja 2011, o 00:08

Skok owszem ale u mie przed zastosowaniem tego cieżko bylo wyregulowac hamulce poniewaz zawsze klamka miala tak duży skok ze nawet nie nazwal bym ich spowalniaczami...
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Postprzez dimitrij » 6 maja 2011, o 08:41

bez tarczy nie ma jazdy chociaż na przodzie
na tyle może być bęben
dimitrij
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 21:19
Lokalizacja: białystok

Postprzez Michaus » 6 maja 2011, o 09:16

Podsunąć młodemu pomysł i juz sie chwali :D

Pozwole sobie dodać coś od siebie.
Kuba jeśli ja dobrze zrozumiałem zasade działania tego typu hamulców to zmieni się teoretycznie przełożenie :) Przy mniejszym skoku klamki szczeki będą się już inaczej rozchylały, zauważ jak działa ten rozpierak. Przełożenie nie wpłynie owszem na moment z jaką bedą dociskane do bębna bo to trzeba by zmienić też te łapkę która "kręci" tym rozpierakiem.

I tak ogólem też do dimitrij tarcza tarczą...Owszem tarczowe może i są dużo lepsze zwłaszcza w porównaniu z bebnami z rometa...(ich średnica) ale rozwiazanie jest też przewidziane dla ludzi którzy nie chcą psuć swoich wozidełek na jakieś tarcze czy ine pierdółki poprostu utrzymują je w oryginalnym stanie Kfas opisał poprostu jak w małym stopniu usprawnić je by nic nie psuć. Bęben na tyle w romecie nie jest też tak zły poniewaz spokojnie przy lekkim już nacisnieciu da się zatrzymać koło. ale cóż to za hamowanie gdy się ślizgamy...
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Kuba » 6 maja 2011, o 09:49

cała przeróbka miałaby sens, gdyby dać dłuższą łapkę i właśnie ten rozpierak przerobić, bo wtedy zwiększyłaby się siła i docisku przy takim samym skoku klamki :) teraz jedynie się skok zmienia(hamulce zaczynają wcześniej łapać), a siła docisku jest identyczna ;)
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Michaus » 6 maja 2011, o 10:17

Tak ale zauważ też jak umiejscowiony jest "chwyt" linki w tym deklu. Więc nie ma dużego pola do popisu z hamulcami...Ja ostatnio zacząłem sie przymierzać do przerobienia tych hamulców na dwa rozpieraki...I wszystko ładnie pięknie mam już zaplanowane gdyby nie to że narazie brakuje mi czasu na to...ale może reszte z moją pomocą skończy może młody...wkońcu niech sie uczy na czymś jak chce iść w moje ślady :D
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Kuba » 6 maja 2011, o 12:12

Michaus na dwa rozpieraki? banał :D kolega tak ma zrobione, ale on stuntuje ponką ;) ja chyba zrobię to co młody napisał + od siebie, czyli dłuższe ramie :D teraz po przemyśleniu przyznaję, że tut przydatny i się młodemu nalezy pochwała :D nieźle startnął na MM 1 dzień i już pochwała xD
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Komar Rider » 6 maja 2011, o 12:16

Pierwszy dzień- pierwsza pochwała.

Ciekawe czy liczba pochwał będzie rosła zgodnie z dniami na forum :D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Michaus » 6 maja 2011, o 12:17

Hah noo nie powiem dumny chodzi jak paw że zablysnął :D No ale może coś go zachęci do słuchania mnie i może wyniesie choć troszke mojej wiedzy :D

Kuba A miał byś może dostęp jakiś zeby zrobić zdjęcia jakies jak ma to rozwiązane twój kolega? Bo interesuje mnie to a jesli ma inaczej niż ja przemyślałem to może by nawet połączył te dwa pomysły :)
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Kuba » 6 maja 2011, o 16:05

Michaus tak jak w jawie ;) w necie fotek poszukaj, ja nie mam czasu :/
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Hamulce Romet, Simson, Wsk

Postprzez Hubertt » 21 lip 2011, o 12:40

haha :D to samo zrobiłem dwa dni temu z moim rozpierakiem a dzisiaj patrze tutorial o tym jest;d jeśli ktoś ma już mocno wyjechane okładziny to ten sposob jest okey.
Avatar użytkownika
Hubertt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 707
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 18:24
Lokalizacja: Brzozów


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości