Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Marcin:D » 13 lis 2011, o 19:46

Witam. Jako że nabyłem silnik Minarelli RV4 z Aprilii ze spalonym cewko-modułem, musiałem znaleźć sposób na odpalenie silnika na innym module ponieważ dostać ori cewkomoduł graniczy z cudem, i trzepie po kieszeniach. Wygląda on tak:

Obrazek

Obrazek

Jeden styk to zasilanie z cewki, czyli jest to zapłon AC-CDI, drugi styk to impuls.

Wystarczy wydać 9zł na moduł i 18zł na cewkę od chińskich silników, moduł od 139fmb, popularnego czterobiegowca chińskiego.

Obrazek

i podpinamy w ten sposób:

Obrazek

Obrazek

:D

Nie no, dam schemacik :F

Obrazek

Czyli tak:

IMPULS - jest to zawsze, w każdym motoplacie czarny kabel, z żeńskim konektorem.
CEWKA WN - tu nie ma się co rozpisywać, podpinamy pod cewkę, a rdzeń cewki do masy.
MASA - masa to masa :)
GASZENIE - nie trzeba podpinać, zewrzenie tego pinu z masą powoduje odcięcie zapłonu
ZASILANIE CEWKA - jest to zawsze, w każdym motoplacie niebieski kabel, z żeńskim, szerokim konektorem.

Po takim podpięciu u mnie zagościła piękna niebieska iskra :P

http://www.youtube.com/watch?v=TgY--Um8KX4

I foto silniczka:

Obrazek

Tutorial w całości napisany przeze mnie dla motomaniacy.com, kopiowanie surowo zabronione :)
Marcin:D
MotoManiak
MotoManiak

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 lis 2011, o 19:46

Pani Kontekstowa

Postprzez bigsoft » 15 lis 2011, o 01:09

Wystarczy poświęcić 5 minut i można się dowiedzieć, że taki cewko-moduł to nic innego jak elektroniczny moduł zapłonowy i cewka wysokiego napięcia po prostu zamknięte w jednej obudowie i tyle w zasadzie.

Poradnik dobry, bo Przydatny dla ludzi, którzy tego nie wiedzą :)
bigsoft
MotoManiak
MotoManiak

Pochwały: 22
Pojazdy: Romet Pony M-1; Romet Chart 50 Elektronik, typ 210; WSK 175 Kobuz; Jawa 50 Mustang; Citroen XM 2.1TD

Postprzez Marek » 7 mar 2012, o 01:49

A jak się sprawuje ten silnik na module od czterosuwu ? Bo czterosuw posiada przyśpieszacz elektroniczny.
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Marek
*supporting
*supporting

Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Powrót do Tutoriale