Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez Marcin:D » 13 lis 2011, o 19:46

Witam. Jako że nabyłem silnik Minarelli RV4 z Aprilii ze spalonym cewko-modułem, musiałem znaleźć sposób na odpalenie silnika na innym module ponieważ dostać ori cewkomoduł graniczy z cudem, i trzepie po kieszeniach. Wygląda on tak:

Obrazek

Obrazek

Jeden styk to zasilanie z cewki, czyli jest to zapłon AC-CDI, drugi styk to impuls.

Wystarczy wydać 9zł na moduł i 18zł na cewkę od chińskich silników, moduł od 139fmb, popularnego czterobiegowca chińskiego.

Obrazek

i podpinamy w ten sposób:

Obrazek

Obrazek

:D

Nie no, dam schemacik :F



Obrazek

Czyli tak:

IMPULS - jest to zawsze, w każdym motoplacie czarny kabel, z żeńskim konektorem.
CEWKA WN - tu nie ma się co rozpisywać, podpinamy pod cewkę, a rdzeń cewki do masy.
MASA - masa to masa :)
GASZENIE - nie trzeba podpinać, zewrzenie tego pinu z masą powoduje odcięcie zapłonu
ZASILANIE CEWKA - jest to zawsze, w każdym motoplacie niebieski kabel, z żeńskim, szerokim konektorem.

Po takim podpięciu u mnie zagościła piękna niebieska iskra :P

http://www.youtube.com/watch?v=TgY--Um8KX4

I foto silniczka:

Obrazek

Tutorial w całości napisany przeze mnie dla motomaniacy.com, kopiowanie surowo zabronione :)
Avatar użytkownika
Marcin:D
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 316
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 18:39
Lokalizacja: Kolbuszowa (Trześń)

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 lis 2011, o 19:46

Pani Kontekstowa
 

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez bigsoft » 15 lis 2011, o 01:09

Wystarczy poświęcić 5 minut i można się dowiedzieć, że taki cewko-moduł to nic innego jak elektroniczny moduł zapłonowy i cewka wysokiego napięcia po prostu zamknięte w jednej obudowie i tyle w zasadzie.

Poradnik dobry, bo Przydatny dla ludzi, którzy tego nie wiedzą :)
Avatar użytkownika
bigsoft
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Pochwały: 22
Pojazdy: Romet Pony M-1; Romet Chart 50 Elektronik, typ 210; WSK 175 Kobuz; Jawa 50 Mustang; Citroen XM 2.1TD

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez Marek » 7 mar 2012, o 01:49

A jak się sprawuje ten silnik na module od czterosuwu ? Bo czterosuw posiada przyśpieszacz elektroniczny.
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez Stachu.G » 8 sie 2018, o 18:16

Witam chciałem podmienić cewkomoduł motoplata. Zakupiłem chiński moduł z czerwonym radiatorem "tuning" 2t i najzwyklejszą cewkę zapłonową. Podłączyłem kolejno:
Czarny - masa
Pomarańczowy - cewka zapłonowa
Czarno czerwony - niebieski kabel zapłonu motoplat
Biało czerwony - czarny kabel z zapłonu motoplat

Niestety iskra nie pojawiła się wcale,na innym forum wyczytałem że można zamienić go cewkomodułem od malaguti próbowałem na dwóch zmienikach również bez rezultatu. Na org motoplacie iskra występuje jednak wydaje się być słaba,silnik nie wkręca się na pełne obroty i ma problemy z odpalaniem, pomimo regulacji gaźnik.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Sposób na spalony cewkomoduł w hiszpańskim zapłonie MOTOPLAT

Postprzez mikolaj211 » 14 cze 2020, o 11:24

Witam, czy posiada ktoś może jeszcze te schematy? Niestety zdjęcia już wygasły, a bardzo by mi się przydały...
Pozdrawiam
mikolaj211
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sty 2012, o 18:06


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

cron