Jak zlozyc sprzeglo w silniku 223

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Jak zlozyc sprzeglo w silniku 223

Postprzez Alonzo » 4 wrz 2007, o 23:15

Prawie każdy ma z tym problem i z reguly potrzeba dwoch osob do zlozenia. Czasami jednak nie ma nikogo pod reka albo jest to zbyt klopotliwe zeby kogos poprosic, i dlatego napisze jak zlozyc sprzeglo samemu, nie jest to zadna filozofia, ale potrzeba troche sily. Główne zalozenie to trzeba miec jedna reke wolna zeby wsadzic zawleczki. ja np robie tak:
- klade silnik na ziemi tak zeby stabilnie lezal sprzeglem do gory oczywiscie. teraz zakladamy sprezyne i podkladke, bierzemy kombinerki, lapiemy lekko ten precik ale tak zeby poł wystawalo zeby zawleczke zaczepic (to wystarczy bo bedzie sie trzymala a potm sie ja docisnie) lapiemy jedna reka kombinerki zeby sie nie rozjezdzaly i teraz trzeba czyms docisnac te kombinerki, ja uzylem klaty :P kucnolem przy silniku oparlem kombinerki o klate i ciezarem ciala docisnolem sprezyne dzieki temu mialem sprezyne za rowkiem i wolna reke, teraz wystarczy tylko zaczepic zawleczke, a potem ja kombinerkami mocneij zacisnac i tak z pozostalymi :D naprawde wystarczy dobrze zlapac a skladanie sprzegla staje sie proste gdyz nie uzywamy praktycznie sily wystarczy ciezar ciala :)
- drugi sposob, nie moj pomysl, ktorys z uzytkownikow go obmyslil i podal na forum :) niestety tutaj trzeba juz zrobic sobie narzedzie, bierzemy blaszke taka zeby pokrywala cale sprzeglo wycinamy w niej otowry wielkosci tych palcow sprzegla i obok wieksze zeby zawleczka przez nie przeszla, wazne zeby wszytkie byly z tej samej strony :) potem zakladamy sprezyne i podkladke zakladamy ta blacha, palce musza wejsc w rowki, doskamy sprezyny blaha zakladamy zawleczki po zalozeniu zawleczek przesuwamy poprostu blahe na wieksze otworki i ja zdejmujemy :) to jest ogolny zarys tego patentu jakies dokladniejsze szczegoly moze niech wyjasni autor :)
- trzeci spsob, Klinar go zapodal i tez tylko podam ogolnie o co chodzi. Trzeba docisnac sprezyny srobokretem, tzn oprzec go scianke dekla a koncem o sprezyne teraz mocno nacisnac da sie reka mozna tez noga jak ktos nie daje rady i zalozyc zawleczke, oczywiscie jest problem gdyz sprezyne potrafia wyskoczyc spod srobokreta, Klinar pisal zeby dac wieksza podkladki wtedy srobkret bedzie sie lepiej trzymal ale niech on sie wypowie :)
to sa tylko przyklady, sprzeglo w jawce mozna skladac na milion sposobow ale jak ktos nie ma pomyslu i osoby do pomocy ( a takich bylo duzo bo pelno bylo tematow jak zlozyc to sprzeglo, ja sam dlugo sie glowilem ) to moze skorzystac z tych pomyslow :) wiem ze to nic nowego i przy odrobinie wysilku mozna samemu na to wpasc no ale teraz macie to jak na tacy :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Jak zlozyc sprzeglo w silniku 223

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 wrz 2007, o 23:15

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Phantom » 5 wrz 2007, o 11:01

Ja kiedys kupilem sobie dwa takie sciski stolarskie zeby blat do stolu przykleic.
Przy Komarowskim silniku swietnie sie sprawdzaja zarowno przy montazu sprzegla,jak i przy skladaniu silnika. :)
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez Alonzo » 5 wrz 2007, o 16:09

no tak tylko w jawce sprzegoo wyglada mnie wiecej tak ze jest piec bolcow i male sprezyny kazda z odzielna podkaldka taka mala jak pod zwykla srobe :P w komarze masz wielka podkladke i mozesz reka przycisnac w w jawce jak ?? takiech malych podkladek palcmai nie wcisniesz dlatego trzeba kombinowac :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez TeKeR » 6 wrz 2007, o 22:54

dobre sposoby napewno się kiedyś przydadzą :D świetny post
Ogar 200 sprzedany
Simson S51 ;>
Simson S71 (bedzie stska)
Motorynka Pony sprzedana
Shineray Pro 50 sprzedana
Honda NSR JC20 POWER ;]
A+B Zdane ;D
Suzuki GSXR 600 K4 mniam
Avatar użytkownika
TeKeR
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 264
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 00:23
Lokalizacja: Mielec


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości