Wypalanie swiecy !!

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Evil » 12 wrz 2007, o 16:11

świece się wypala gdy ma przebicia a nie gdy ma nagar itp bo to można wyczyścić szczotką albo czym kolwiek
Evil
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:24
Lokalizacja: Kalety
Pojazdy: Mercedes 500 SEC

Postprzez Pani Kontekstowa » 12 wrz 2007, o 16:11

Pani Kontekstowa
 

Postprzez BaroS » 12 wrz 2007, o 16:16

Jak świeca ma przebicia to do niczego się nie nadaje i można ją wyrzucić :P Wypala się właśnie po to aby usunąć nagar :P :]
BaroS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:24

Postprzez Lizard » 12 wrz 2007, o 16:34

marycha_zielarz napisał(a):albo miałeś dobrą wentylację, nie sztachałeś się tym co ze świecy się ulatnia, i wypalałeś tylko jedną świecę i krótko :P


No a jak inaczej? Przecież mówimy tu o wypalaniu świecy do mopeda, a nie otwieraniu zakładu :P Miałem otwarte okno i wypalałem ~15 minut
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez endek » 12 wrz 2007, o 22:05

Hermes napisał(a):Jak świeca ma przebicia to do niczego się nie nadaje i można ją wyrzucić :P Wypala się właśnie po to aby usunąć nagar :P :]

ee niektóre swiece którym zgineła iskra po wypaleniu znów odzykują iskre oraz przepala sie równiez nagar na niej i lekko potem odchodzi :)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Mariusz » 13 wrz 2007, o 13:07

ee niektóre swiece którym zgineła iskra po wypaleniu znów odzykują iskre oraz przepala sie równiez nagar na niej i lekko potem odchodzi :)

mi ginęła iskra właśnie przez nagar :P, więc w moim przypadku oba te przypadki się łączą :P

nie wiem, może miałem farta, może dobrze dobraną świecę, ale nigdy nie zaznałem "zciepania" olejem. albo mi zalało albo nagar się pojawił, jak świeca nie ma iskry to czyścimy, jak ma z boku też czyścimy, ustawiamy przerwe, a jak nie to do kosza. przynajmniej ja tak robiłem :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez marcing17 » 13 wrz 2007, o 14:59

Ale macie problem :roll: Ja jak wypalilem a wlasciwie opalilem swiece w benzynie to troche pomoglo, bo przebicie bylo, ale iskra skakala tez na elektrodach, a wczesniej na nich jej nie bylo.
///M42B18 136KM
Avatar użytkownika
marcing17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3722
Dołączył(a): 19 kwi 2007, o 20:31
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet Pony 50M-2, Komar 2350, BMW E30 316i Coupe

Postprzez pawel615 » 13 wrz 2007, o 20:06

no wiec
jak mi padnie swieca to biore 10zl i ide do sklepu :D
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez endek » 13 wrz 2007, o 21:20

no ale nie wszystkie kupisz akurat za 10zł :mrgreen:
zgadnij ile kosztuja platynowe swiece :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Jakub Knight » 14 wrz 2007, o 20:03

Pawel14... napisał(a):no wiec
jak mi padnie swieca to biore 10zl i ide do sklepu :D
Tylko po co wydawac 10zł jak można zaoszczędzic :wink:
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ABRUZZI » 14 wrz 2007, o 20:13

ja tam nie wypalam świecy biore szczotkę stalową i papier ścierny i czyszczę i jest dobrze szkoda sie męczyć z wypalanie takie moje zdanie
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Postprzez hajduk » 29 gru 2007, o 18:05

bardzo dobry sposób sam go przetestowałem i na prawdę działa. wypaliło mi wszystkie syfy i świeca była jak nowa :)
hajduk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 sie 2007, o 21:39
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 30 gru 2007, o 02:47

no to ja raz inteligentnie miałem taką świecę, że na zewnątrz iskrę miała, a po wkręceniu ją traciła. przeczyściłem żeby była mniej a więcej, i założyłem fajkę, i nie przykręcając tak włożyłem żeby była elektroda mniej więcej w gwincie... tak pokopałem pokopałem, stwierdziłęm że świeca daje o wiele lepszą iskrę i jest czyściejsza, aż po którymś kopnięciu jak nei pierd... w jawkach tego nie próbujcie :P sposób może dobry, ale skończyło sie całkowitym rozszczelnieniem wydechu i takim wybuchem że bałem sie do moto podchodzić przez 5 minut a tylko szybko kranik zakręciłem :P wieć ogólnie płomień działa, ale już nie będę próbował z nim w ten sposób :lol:
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

.

Postprzez krzychuktm » 23 sty 2008, o 21:03

ja tam biore szczotke druciana i czyszcze swiece w srodku, potem tylko przedmuchac i swiece jak nowa :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
krzychuktm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 22:41
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Postprzez Nextea » 28 mar 2008, o 15:45

Ja zamiast się bawić w wypalanie to bym do sklepu się przespacerował po nową ;)
Mam nie daleko więc było by szybciej i łatwiej. A za gaz też trzeba zapłacić ;p A świeca będzie tylko "jak nowa". Ze sklepu jest "całkowicie nowa" ;p
Avatar użytkownika
Nextea
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 11 mar 2008, o 19:09
Lokalizacja: Białystok
Pojazdy: Yamaha Aerox, Simson S51 ENDURO, Komar, Pony, Hyosung z silnikiem Yamahy, Pocket Bike, Jawa Mustang

Postprzez Koner » 28 mar 2008, o 18:05

Nextea nie zawsze nowe świece są lepsze od tych starych.Kiedyś bardziej się do tego przykładali,dlatego ja jak mam możliwość to biorę jakąś starą świecę :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości