Wypełniacze wału- SIMSON, CHART i inne z podobnymi wałami

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Conqeror » 26 wrz 2007, o 23:11

Po co mam sie obrażac ?

Za mały tut moze posłużyć też to
http://motomaniacy.com/viewtopic.php?t=2783
Tylko do 223

Jak by powycinać takie bloczki i pospawać

Obrazek

Miałem to robić ale brakowało mi dobrej spawarki

A tu z drewnem :
Obrazek
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 wrz 2007, o 23:11

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 27 wrz 2007, o 06:33

nie mozesz dac metalowych wyplaniaczy bo wal nie bedzie wywazony, wypelnienie musi byc jak najlzejsze zeby nie zmmienilo wywazenia walu inaczej bedzie ci wpadal w takie wibracje ze lozyska ci poleca bardzo szybko nie mowiac o stracie mocy :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Maciek93 » 14 lis 2007, o 22:56

A jeśli dam taki sylikon (pianka) jak do okien będzie on dobry ?
Maciek93
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 654
Dołączył(a): 30 mar 2007, o 19:27
Lokalizacja: Rozalin/Nowa Dęba

Postprzez pawel15 » 15 lis 2007, o 12:32

No nie wiem może nie wytrzymać takiej temperatury :)
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez Mariusz » 18 lis 2007, o 14:17

silikonem wału nie wypełnisz :P w simsonach z reguły wtyka się idealnie docięty korek i zabezpiecza się żywicą epoksydową, w komarze opisywał hinol jak się wypełnia wał, i były to drewniane deski z balsy zabezpieczone metalowym pierścieniem i żywicą epoksydową.

dziury w simsonie nei były zatykane zapewne z tego powodu że... drogo by to wyszło :P w sumie wał simsona i tak jest niezły, bo dość pełny (choć jak do 50ccm też ma takie ścięcia przy korbowodzie to chyba wole ten z charta a nawet z 019 :P ) a późniejsze wypełnianie go komplikowało by proces produkcji. poza tym czym go wypełnić? chodziło też konstruktorom o maksymalną żywotność, bo przecież żywica epoksydowa niekoniecznie wytrzyma 40 000 km, a wał bez niej powinien :P samo wypełnienie nie skraca żywotności silnika, skrócić natomiast może gdy się rozleci :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Conqeror » 24 lis 2007, o 09:16

Tu na zdjęciu jest zapchany sworzeń korby . Ja słyszałem że teog się nei robi bo będize się silnik grzał . Czy to jest prawda ?

http://www.adas.chytrak.cz/43.JPG
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Adi.G. » 24 lis 2007, o 11:36

Niewiem jak tutaj, ale jak miałem jeszcze nie regenerowany wał w simku to miłem pełny sworzeń, nie było w nim dziury
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości