Malowanie obręczy kół

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Malowanie obręczy kół

Postprzez Adrian.K. » 28 paź 2007, o 23:20

Jeśli nasz chrom na obręczach jest w kiepskim stanie to możesz:

A. Wyczyścić, pomalować je:

1. Czyszczenie (jeśli z nimi nie jest tak źle):

- Ściągamy oponę, kładziemy obręcz na ziemi, możemy również powyciągać szprychy - ułatwi to czyszczenie ale nie jest to konieczne.

- Bierzemy papier ścierny i szlifujemy coraz drobniejszym aż uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt.

2. Jeśli naszego chromu nie da sie wyczyścić bo jest przeżarty (w moim przypadku tak było) to nie pozostaje nam nic jak tylko pomalować te obręcze:

- Ściągamy oponę, oczyszczamy z rdzy, jeśli już obręcz jest w miarę wyczyszczona to malujemy (ja wybrałem srebrzankę), bierzemy malutki pędzelek i malujemy, musimy uważać bo srebrzanka będzie sie zlewać. Po malowaniu czekamy aż wyschnie. Niestety ale jedno malowanie będzie oferowało za cienką warstwę więc musimy malować jeszcze raz a więc powtarzamy czynność aż do momentu kiedy przestanie przebijać chrom i rdza spod farby. Po tej czynności czekamy aż koło wyschnie i składamy

B. Możemy także kupić nową obręcz i szprychy wtedy nasze koła będą sie, świecić ale będziemy musieli wydać kasę którą możemy przeznaczyć np. na remont silnika itd

Potrzebne narzędzia:

- papier ścierny
- farba np: srebrzanka
- pędzle
- jakaś podkładka

Uwaga!! Text napisany wyłącznie dla www.motomaniacy.com
rozpowszechnianie lub kopiowanie bez zgody autora zabronione!!


[ Dodano: 28 Paź 2007, 22:21 ]

Przepraszam za brak zdjęć ale jak pisałem nawalił aparat :(
Ostatnio edytowano 29 paź 2007, o 00:07 przez Adrian.K., łącznie edytowano 3 razy
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Malowanie obręczy kół

Postprzez Pani Kontekstowa » 28 paź 2007, o 23:20

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 28 paź 2007, o 23:32

Popraw błędy, już nie mówię o polskich znakach bo jak się umówiliśmy - na forum nie wymagamy ich używania. No ale tutorial to jednaka tutorial i tu chyba jednak powinny być polskie znaki.

Nie wiem czemu ale odnoszę wrażanie jakby ten tekst był kopiowany z archiwum rozmowy przez GG. Może to przez to, że co kolejna części zdania to Ty zamiast użyć przecinka to przechodzisz do nowej linii? :? Czemu tak robisz? Jakby nie patrzeć to GG-Style jest w każdym Twoim poście. No chyba, że coś kolejno wymieniasz wtedy można pisać w jednej linii (ale z użyciem przecinków) albo rzeczywiście przejść do nowej linii ale.. zacząć od myślnika, numeru punktu itp..

Uważam również iż 8 minut to zdecydowanie za krótki czas aby napisać dobry tutek (a może czas odpowiedni ale temat za banalny?), chociaż patrząc po pisowni to mógłbyś go wolniej pisać..

Skoro masz w planach zaopatrzyć ten tutek w zdjęcia tylko, że teraz aparat był nie dysponowany to nie lepiej było poczekać i dać nam w pełni wartościowy tutek?
Ostatnio edytowano 28 paź 2007, o 23:35 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Adrian.K. » 28 paź 2007, o 23:35

Tutek ni był kopiowany z GG!!
Pisze tak bo tak jakos sie przyzwyczaiłem
Przecinków nie daje bo ich nie lubie i nie jestem za dobry z polaka
cos jeszcze chcecie wiedziec zaraz błedy poprawie
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Piotrek » 28 paź 2007, o 23:38

adik941 napisał(a):Pisze tak bo tak jakos sie przyzwyczaiłem


Proszę odzwyczaj się :-)

adik941 napisał(a):Przecinków nie daje bo ich nie lubie i nie jestem za dobry z polaka


W Twoim przypadku nie trzeba być dobrym z polaka bo Ty dobrze wiesz gdzie powinien być przecinek :p Po prostu w miejscu gdzie korci Cię dać enter to daj przecinek i spację :-)
Ostatnio edytowano 28 paź 2007, o 23:39 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Adrian.K. » 28 paź 2007, o 23:39

ps. nie dodam zdjęć bo już robótkę wykonałem a nie miałem aparatu więc nie zrobiłem fotek

[ Dodano: 28 Paź 2007, 22:43 ]

spoxik postaram sie odzwyczaic ale na GG tez tak pisze, i tak juz jakos sie przyjeło o teraz lepiej?? Jak sie podoba tuorial
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Hinol » 28 paź 2007, o 23:50

Chromu NIGDY nie traktujemy papierem ściernym :!: To go zabija! Jak chcesz odnowić starą powłokę, to użyj delikatnych środków. Najlepszy jest do tego CIF, zaraz potem pasta polerska drobnoziarnista. Jeśli przebijają się już wypryski rdzy, to traktujesz je odrdzewiaczem, jeśli są naprawdę duże, to w ostateczności korzystasz z papieru ściernego, ale tylko na rdzy, w żadnym wypadku na chromie!

Co do malowania, to nie ma czegoś takiego jak w miarę wyczyszczona. Albo jest czysta, albo nie. Możesz malować farbą prosto na rdzę, ale na malutkie wypryski, a nie całe połacie, poza tym niezeszlifowane rdzawe kwiatki będą powodować powstawanie wypukłości i bruzd na lakierze, jego słabszą przyczepność w tym miejscu, itd. Lepiej jest zrobić raz a porządnie niż potem się męczyć.

Sorki jeśli ton mojej wypowiedzi wydaje się komuś zbyt agresywny, ale nie chcę, żeby ktoś coś sobie popsuł stosując tak drastyczne i ryzykowne metody. Nie warto od razu wytaczać dział tego kalibru, zazwyczaj taki sam efekt dadzą o wiele bezpieczniejsze metody a nie zniszczymy sobie chromu na felgach.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Piotrek » 28 paź 2007, o 23:50

adik941 napisał(a):teraz lepiej?


To Ty coś zmieniłeś? :shock: Ja prawie żadnej różnicy nie widzę... :/

Piotrek napisał(a):Popraw błędy, już nie mówię o polskich znakach bo jak się umówiliśmy - na forum nie wymagamy ich używania. No ale tutorial to jednaka tutorial i tu chyba jednak powinny być polskie znaki.

Nie wiem czemu ale odnoszę wrażanie jakby ten tekst był kopiowany z archiwum rozmowy przez GG. Może to przez to, że co kolejna części zdania to Ty zamiast użyć przecinka to przechodzisz do nowej linii? :? Czemu tak robisz? Jakby nie patrzeć to GG-Style jest w każdym Twoim poście. No chyba, że coś kolejno wymieniasz wtedy można pisać w jednej linii (ale z użyciem przecinków) albo rzeczywiście przejść do nowej linii ale.. zacząć od myślnika, numeru punktu itp..

Uważam również iż 8 minut to zdecydowanie za krótki czas aby napisać dobry tutek (a może czas odpowiedni ale temat za banalny?), chociaż patrząc po pisowni to mógłbyś go wolniej pisać..

Skoro masz w planach zaopatrzyć ten tutek w zdjęcia tylko, że teraz aparat był nie dysponowany to nie lepiej było poczekać i dać nam w pełni wartościowy tutek?


Nie wydaje mi się abyś coś zastosował o czym wspomniałem...

Kurcze zaraz sam się wkurzę i poprawię Ci tego tutka... :!:
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Adrian.K. » 28 paź 2007, o 23:59

Mam nadzieje ze teraz jjest lepiej
Hinol z tym sie zgodze ze nie stosujemy papieru sciernego
ale gdybys te felgi widział, poza tym są foty na forum one były całe pomaranczowe i nawet bo zdrapaniu górnej warstwy rdzy to było to tak wzarte w chrom ze nie było innego ratunku jak malowanie
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Piotrek » 29 paź 2007, o 00:01

Kurde adik941 czy Ty robisz sobie ze mnie jaja?

Powiedz co Ty zmieniłeś w tym tekście bo mi się wydaje, że nic.. Już nawet nie wspomnę, że tyle ile NIBY razy poprawiałeś ten tekst to tyle samo razy nadal pozostawał błąd już w pierwszej linijce tekstu...
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Koner » 29 paź 2007, o 00:03

Wystarczy tekst na początku napisać w wordzie który wskaże błędy lub dokładnie przeczytać i poprawić :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Adrian.K. » 29 paź 2007, o 00:07

pierwsze worda trzeba miec
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Piotrek » 29 paź 2007, o 00:08

adik941 napisał(a):pierwsze worda trzeba miec


to można mieć FireFox 2.0

ale do tego o co ja się "czepiam" to nie trzeba worda ani firfoxa bo ja się "czepiam" o format.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Koner » 29 paź 2007, o 00:08

Można jeszcze w ten sposób http://motomaniacy.com/viewtopic.php?t=507 :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Adrian.K. » 29 paź 2007, o 00:10

boze nie moja wina ze tak juz sie nauczyłem
w pozostałych tuorialach moze sie uda zrobic poprawnie
a pisze tez tak dlatego ze lepiej mi sieczyta taki tuorial niz jak jest tak wszystko w kupie
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adrian.K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: z za winkla

Postprzez Piotrek » 29 paź 2007, o 00:17

Pozwolisz, że zrobię porządek z tym tutkiem?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Następna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 89 gości