porównanie tłoków-made in PRL oraz made by Almot like PRL

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Mateusz » 17 lut 2009, o 20:58

Tak jak ustaliliśmy na GG - jest to albo stara produkcja ZMD, albo inna partia, albo potocznie zwana "podróba z epoki", czyli towar produkowany równolegle z oryginałem.

Na pewno jest to bardzo dobry tłok, tym bardziej że waży tyle co oryginał (Twoje słowa :) ). Więc ja jestem za, i potwierdzam iż towar dobry
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lut 2009, o 20:58

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 21 lut 2009, o 03:46

nie jestem prorokiem więc się nie wypowiem co do pochodzenia tłoczka, ale trzeba przyznać że wygląda całkiem przyjemnie i biorąc pod uwagę jeszcze masę to powinien śmigać całkiem dobrze :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Błażej » 21 lut 2009, o 12:24

marycha_zielarz kupie dzisiaj albo w poniedziałek tłok z ''epoki''
ZMD ale swieci sie jak psu ja**a jak był by nowy niby jest to zapas z magazynów ocenisz ?? ?
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Konrad » 21 lut 2009, o 12:40

daj fotki to ocenimy :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Błażej » 21 lut 2009, o 12:48

jak tylko kupie to odrazu zrobie :yes: dzieki
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez daro » 11 maja 2009, o 07:01

Ja kiedyś z tatą wymieniłem tłok w mojej wsk, niewiem co to był za typ bo wtedy miałem 12 lat i nieznałem nie która firma lepsza a która gorsza, ale powiem wam że wsk ma kopa nieziemskiego, kiedyś dałem sie przejechać koledze a ja z tyłu siedziałem to jak dał gaz na jeden i podem z 1 na 2 to myślałem że zlece zaraz. Kiedyś mierzyłem jej sprężanie to ma ledwo ponad 5atm a powinna mieć coś koło 8. Ja se myśle jakiego kopa musi mieć na tym 8 jak przy 5 już tak sie rwie do przodu. Inny kolega też miał wsk ale muła miał strasznego, jechaliśmy po ściernisku pod leciutką górke to niemogliśmy wyjechać, strasznego szmelca wyjechanego miał.
daro
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 09:16

Postprzez MotoryniAsty » 5 lip 2009, o 21:12

Ja mam wszystkie części w 023 oryginalne, skrzynia raz i padła ale mam ją z drugiego silnika, motoryna ciągnie jak powinna.
MotoryniAsty
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lip 2009, o 15:47

Postprzez Sebek » 7 lip 2009, o 10:41

Oceńcie proszę ten tłok [R1]. Kupiłem go na skuterdebica, ale wydaje mi sie że jest to podróbka ZMD. Jest taki "niedorobiony", mam go założyc doi charta ale pojawiły sie wątpliwości jak porównałem go ze starym tłokiem. Nowy tłok ma okrągłe zamki, a stary miał kwadratowe. Pierścienie są na innej wysokości. Stary też był ze skuterdebica.hg.pl, więc nie jestem pewny czy to dobre porównanie. Dodam tylko że nowy waży 55g, a stary 60g. Proszę o poradę MONTOWAĆ CZY NIE?

Obrazek

nowy:Obrazek

Obrazek

stary:Obrazek
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez Błażej » 11 lip 2009, o 09:19

to nie miejsca na pierscienie sa w innym mijscy ale ten tlok jestr poprostu wyzszy a styary nizszy i wydaje ci sie to !

zamontuj ja jezdze na takim u siebie i własnie sie tak składa ze tez swoj r1 oddalem z cylem do szlifu a jaeze na nC
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Mariusz » 11 lip 2009, o 15:11

ewentualnie możesz mu podpiłować dolną krawędź płaszcza żeby oba były tej samej dlugości i montować, zobacz że ten twój stary wcale nie miał kwadratowych zamków tylko okrągłe i zeszlifowane czymś :P tak jak te nowe.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości