Nauka jazdy.

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Konrad » 18 lut 2008, o 19:32

Oj miki zaznajom się z tymi tematami viewtopic.php?t=2 viewtopic.php?t=4717 i proszę Ci staraj się nie spamować.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 lut 2008, o 19:32

Pani Kontekstowa
 

Postprzez chudziak » 23 mar 2008, o 15:35

Ja raz wrzucilem bieg bez sprzęgła bo zapomnialem je wcisnąć, trochę zgrzytło ale pojechał, ale to tylko RAZ.
Simson, i w drogę.
chudziak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 22:45
Lokalizacja: Kol.Dąbrowice

Postprzez michal.051 » 24 mar 2008, o 20:41

Z tym hamowaniem to Sutek dałeś ognia.
Nigdy czegoś takiego nie róbcie, tak nabyty zły nawyk będzie potem wam ciężko wykorzenić, sami zobaczycie potem na kursie prawa jazdy jak dostaniecie od instruktora po łapach. sprzęgło naciskamy w ostatniej fazie hamowania celem redukcji biegu.
Jeśli chodzi o silniki 2T to hamuje się z przegazem czyli sprzęgło na chwilę lekkie odkręcenie manetki (celem przesmarowania tulei) i znowu puszczamy sprzęgło hamując silnikiem i hamulcem jest to o wiele skuteczniejsze od hamowania samym hamulcem roboczym.

Jestem ciekaw jak wy jeździcie autem, mogę się założyć że większość z was hamując naciska przedtem sprzęgło.
Trzeba się uczyć jeździć poprawnie by potem było nam łatwiej przyswajać nowe kolejne techniki.

A co do hamowania w zakręcie to już w ogóle kaplica.

Sezon się zaczyna więc maszyny między nogi i heja próbować.
pozdr.
Sprzedam!!! Nowe wachacze przedniego zawieszenia oraz nowe zębatki napędowe 44 i 35 zębów komar.
Avatar użytkownika
michal.051
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 777
Dołączył(a): 27 sie 2007, o 21:07
Lokalizacja: okolice Kielc

Postprzez Dynio » 23 maja 2008, o 22:35

Zgodze się że technika w pokonywaniu zakrętów jest bardzo ważna zarówna technika i jak sama świadomość czy naszym motorkiem możemy się składaćczy nie to jest jeszcze bardziej ważne niż technika. Sam pamiętam ja kraż zapomniałem że jade motorynką i rozpędziłem się na maksa i wchodziłem w bardzo ostry zakręt pod (wiaduktem) i się chciałem przechylić ale żem zachaczył nużka o gleba i mnie obruciło o 360* a ja leżałem na polu a motoryna w rowie hehe( fajnie było)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Dynio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 388
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 16:35
Lokalizacja: Łupowo

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości