Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Postprzez sebasuper » 22 paź 2011, o 10:52

Błąd, otrzymuje Natężenie takie jak by była jedna cewka, moc nie spada bo 6V*3.3A = 12V*1.6A. Potrzebuję więc żarówkę 12V 15W, ale myślałem jeszcze inaczej, żarówka 15W ma ~200LM(lumineonów) a dioda Cree 5W za 25zł ma 470LM. Z całym układem ciągła by ona 10W, a światła dawała by jak 35W żarówka.
Avatar użytkownika
sebasuper
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 20:39
Lokalizacja: Kamienna Góra
Pochwały: 1
Pojazdy: Ogar 205

Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 paź 2011, o 10:52

Pani Kontekstowa
 

Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Postprzez Kfas » 22 paź 2011, o 11:09

Ja zawsze gdy remontowałem silnik... przerabiałem elektryke własnie tak jak mówisz mase odpinałem od rdzenia... tyle ze cewki raz bodajże przy jawce nawijałem grubszym drutem by osiągnąć jak największą moc i cieńszym dowijałem kawałek by osiagnać napięcie 6V... odziwo 1 cewka radziła sobie prawie tak samo jak dwie z żarówką 6V 25W więc jeśli masz dwie stare cewki z rometa... to radził bym ci też się tak pobawić i sprawdzić jaką moc będzie wtedy miała "prądnica" w motorku a później zabrać się za przerabianie na 12V :P
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Postprzez sebasuper » 22 paź 2011, o 12:56

Z tego co wiem, to cewki jak i baterie łączone szeregowo, przyjmują natężenie "najsłabszego" ogniwa. Na przykładzie baterii, mam 4 baterie 1.5V, 2-2000mAh, 1 500mAh i ostatnia 1000mAh, łącze je szeregowo, napięcie wynosi 6V, ale natężenie wynosi już 500mAh... Rozumiesz +- o co chodzi?
Avatar użytkownika
sebasuper
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 20:39
Lokalizacja: Kamienna Góra
Pochwały: 1
Pojazdy: Ogar 205

Ładowanie akumulatora w Rometach i podobnych

Postprzez Kfas » 22 paź 2011, o 20:21

sebasuper napisał(a): Rozumiesz +- o co chodzi?


tak tak... mój błąd i niedopatrzenie zapomniałem dodać ze cewek nie łączyłem tylko szła osobno.
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości