Rejestracja motoroweru

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Koner » 10 sie 2009, o 22:06

jeżeli spisze umowę z właścicielem pojazdu to czy dam rade go przerejestrować na siebie?

Jeśli nie został wyrejestrowany,to spisujesz umowę,wykupujesz OC i rejestrujesz na osobę,która jest wpisana w umowie.Czyli możesz zarejestrować na siebie.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pani Kontekstowa » 10 sie 2009, o 22:06

Pani Kontekstowa
 

Postprzez rocky » 12 sie 2009, o 21:03

A ile trzeba mieć lat żeby na siebie zarejestrować motorower nie mam kart motorowerowej nie mam 18lat.Czy wiek tu nie gra roli ??
rocky
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 22:17

Postprzez staszek » 13 sie 2009, o 14:07

Mam taką sytuacje: tata kiedyś wyrejestrował mz tymczasowo ale zgubił wszystkie dokumenty, jedynie jakiś kwitek oc został i jak myślicie da się to zarejestrować? Jeśli tak to jak?
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez ((Hubert)) » 13 sie 2009, o 14:39

a ile czasu od wyrejestrowania tymczasowego minęło?
Jest jikov...nie ma paliwa xD
Avatar użytkownika
((Hubert))
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1005
Dołączył(a): 10 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Pogwizdów

Postprzez staszek » 13 sie 2009, o 22:14

ze 20 lat a ma to jakieś znaczenie?
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez ((Hubert)) » 14 sie 2009, o 07:27

Pojazd może być wycofany z ruchu na okres od 2 do 6 miesięcy.Okres ten może być jednorazowo przedłużony, jednak łączny okres wycofania pojazdu z ruchu nie może przekraczać 9miesięcy w roku, licząc od dnia jego wycofania z ruchu.
:>
Jest jikov...nie ma paliwa xD
Avatar użytkownika
((Hubert))
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1005
Dołączył(a): 10 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Pogwizdów

Postprzez staszek » 14 sie 2009, o 10:03

Niektórzy rejestrowali pojazd nawet po 10 latach od wyrejestrowania i nie było problemów. Jak to w końcu jest ? To miało miejsce ok. '90 roku
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez ((Hubert)) » 14 sie 2009, o 12:18

staszek No to nie wiem ja tylko napisałem to co piszą w Książce "Kodeks drogowy po zmianach.Stan prawny na 1 stycznia 2009R.
Jest jikov...nie ma paliwa xD
Avatar użytkownika
((Hubert))
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1005
Dołączył(a): 10 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Pogwizdów

Postprzez staszek » 14 sie 2009, o 13:09

no to możesz mieć racje bo sam nie wiem jak jest teraz
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez irek_02gf » 18 sie 2009, o 10:32

Ja mam takie pytanie- mam Komara, którego kupiłem od sąsiada. Miał go zarejestrowanego i opłaconego. Miał również jawkę z papierami, lecz jak ja sprzedał wyrzucił od niej papiery prawdopodobnie razem z dowodem Komarka. Lecz Komar nie jest wyrejestrowany. I czy będą kłopoty z rejestracją? Tablicę mam zieloną. Czy trzeba będzie to jakoś w umowie zaznaczyć, że dowód zaginął, jakieś oświadczenie? Kwitu OC nie mam. Aha, i ile kosztuje przegląd motoroweru? Pomóżcie.
irek_02gf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 18:34
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez staszek » 18 sie 2009, o 12:10

Musi złożyć wniosek o wydanie wtórnika dowodu, i jak on dostanie dowód to wtedy piszesz umowę. Jeśli nie płacił OC to mogą być problemy zależy na kogo trafisz. Przegląd kosztuje 62zł.
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez irek_02gf » 18 sie 2009, o 18:05

Aha, spoko.
irek_02gf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 18:34
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Agarwaen » 31 sie 2009, o 23:40

czy ta umowa kupna sprzedaży jest dobra ??
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/wzory/4.doc

Chodzi mi o ten numer i serie dowodu co trzeba podać . Można to skasować i wydrukować bez tego ?? Chodzi mi aby tylko było imię i nazwisko sprzedającego bez zadneych nr dowodu.
" Po czym można poznać motocykliste??
po komarach w zębach :)
A po czym komarzyste ??
po brudnych dłoniach :D "

KUPIE PAPIERY DO KOMARA !!! PILNE !!! MOGĄ BYĆ NAWET TO OGARA !! WAŻNE ABYM MÓGŁ JE KUPIĆ I WYJECHAĆSWOIM KOMAREM NA ULICE :)
Avatar użytkownika
Agarwaen
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 18:24
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Postprzez Łukasz.G » 31 sie 2009, o 23:48

Panowie mamy problem, bo chcielibyśmy zarejestrowac Cz 175. Została ona wyrejestrowana i przy wyrejestrowaniu był oddany dówód :( Jedynym papierkiem na ten motor to jakiś swistek który zaginął, że została wyrejestrowana itd. Co dalej robić ?
Łukasz.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 789
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 22:43

Postprzez staszek » 1 wrz 2009, o 10:45

musisz miec jakiś dowód jej własności bo na słowo ci nie uwierzą
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 245 gości