Rejestracja motoroweru

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez mati93s » 24 maja 2008, o 20:45

No nic znajdę kolesia i pójdę z nim do WK może akurat sie uda...a ile by to mnie kosztowało?
mati93s
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 13:57
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 maja 2008, o 20:45

Pani Kontekstowa
 

Postprzez robert-kalisz » 24 maja 2008, o 20:59

no ale to co?mam go wywalic?zezlomowac dobry motorower ktory ma przebieg 404km???musi sie dac cos zrobic nie ma takiej opcji zeby nie,ona wogole nie zna sie na niczym wiec nie wiedziala ze trzeba zglosic takie cos,w morde taki ladniutki i . . . ach
robert-kalisz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:07
Lokalizacja: kalisz

Postprzez Alonzo » 24 maja 2008, o 21:02

Najwyzej mozesz kupic na allegro rame z papierami i podmienic, albo same papiery i numery na ramie przebic, jedyne wyjscie, albo rejestracja na zabytek ale to drogo :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Laskos » 24 maja 2008, o 21:02

robert-kalisz napisał(a):no ale to co?mam go wywalic?zezlomowac dobry motorower ktory ma przebieg 404km???musi sie dac cos zrobic nie ma takiej opcji zeby nie,ona wogole nie zna sie na niczym wiec nie wiedziala ze trzeba zglosic takie cos,w morde taki ladniutki i . . . ach
To zatrzymaj :D

Papiery zawsze sie znajdzie, tu nie ma problemu ;)
Zacieranie "eSa": 360/1000 km :F
Sezon zakończony. Nabite: 3100 km
Na SFT jest ***, jedziesz, muł taki ku*ewny i jak wyrwie, to nie wiadomo czy cisnąć, czy ratować plastiki, czy hamować

De gustibus non est disputandum.
Avatar użytkownika
Laskos
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 21:54
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez robert-kalisz » 26 maja 2008, o 22:06

no coz :( bylem dzis w wydziale komunikacji i niestety zebym mogl przerejestrowac na siebie to musial bym ze sasiadka zrobic sprawe sadowa o spadek itp wiec nie wiem czy sie oplaca :(
robert-kalisz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:07
Lokalizacja: kalisz

Postprzez Zamek » 27 maja 2008, o 09:05

robert-kalisz napisał(a):no ale to co?mam go wywalic?zezlomowac dobry motorower ktory ma przebieg 404km???musi sie dac cos zrobic nie ma takiej opcji zeby nie,ona wogole nie zna sie na niczym wiec nie wiedziala ze trzeba zglosic takie cos,w morde taki ladniutki i . . . ach


Idź do sąsiadki z bąbonierką - ona w sądzie pobierze kwity o nabyciu spadku po mężu (w tym bzyka :wink: ) - na tej podstawie wyciagnie kwity z ewidencji pojazdów w wydziale komunikacji a tobie zostanie wojna z ubezpieczeniem bo te #@$*&^**&**^ mać :evil: pasożyty uchwaliły jak okradać społeczeństwo :evil:
Zamek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 09:38
Lokalizacja: Szczecinek
Pojazdy: Yamaha TDM850, Romet Ogar205

Postprzez robert-kalisz » 27 maja 2008, o 10:58

dzieki zamek za podpowiedz :)
tylko kolejne pytanie - co beda w sadzie wiedziec o motorowerze??? jak chyba nawet nie bylo zglaszane w eidencji ze facet6 nie zyje,wiec nie wiem
robert-kalisz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:07
Lokalizacja: kalisz

Postprzez Zamek » 27 maja 2008, o 11:13

Najpierw wyślij sąsiadkę po wtórnik do wydziału komunikacji - powinni wydać takie conieco. A sąd to na wypadek jakby nie chcieli wydać sąsiadce wtórnika starego odpowiednika dowodu rejestracyjnego bo z urzędnikami nigdy nic nie wiadomo na kogo się trafi - spiszesz wtedy normalną umowę, zrobisz przegląd - zarejestrujesz, podrasujesz i OGIEŃ :wink:
Zamek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 09:38
Lokalizacja: Szczecinek
Pojazdy: Yamaha TDM850, Romet Ogar205

Postprzez robert-kalisz » 27 maja 2008, o 11:43

no to pedze do sasiadki
robert-kalisz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:07
Lokalizacja: kalisz

Postprzez Tracer » 27 maja 2008, o 11:55

Ja mam taki problem ... Jestem pierwszym właścicielem i kiedys wujka zlapala policja na moim moto i zabrali papier. Oczywiscie one zaginely na komendzie :) A ja teraz chce rejestrowac i jedyna co mam to stara tablica rejestracyjna. Gdzie mam isc na poczatku ?
Tracer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 22:03
Lokalizacja: Jawiszowice

Postprzez robert-kalisz » 27 maja 2008, o 12:37

no tez masz fajny problem ,juz wszystko wiem musi byc postepowanie spadkowe w moim przypadku dziekuje nie skorzystam to jest za duzo nerwow czasu i kasy straconej,sasiadka musi isc do sadu mu trzeba zrobic postepowanie co za popi.; . . dolony kraj!
robert-kalisz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:07
Lokalizacja: kalisz

Postprzez Zamek » 28 maja 2008, o 10:28

1)
Tracer napisał(a):... Jestem pierwszym właścicielem i kiedys wujka zlapala policja na moim moto i zabrali papier. Oczywiscie one zaginely na komendzie

W takim wypadku "PSY" powinny zostawić pokwitowanie - a za niedbalstwo należy zgłośić skargę do odpowiedniego organu "Psiarni" niech się tłumaczą bądź wystawią zaświadczenie, że przechlastali kwity - to na podstawie tego można wyciągnąć wtórnik z wydziału komunikacji.

2)
robert-kalisz napisał(a):to jest za duzo nerwow czasu i kasy straconej,sasiadka musi isc do sadu mu trzeba zrobic postepowanie co za popi.; . . dolony kraj!

Sprawa spadkowa to niemal formalność i nie jest to drogi biznes a ułatwia życie wszystkim - po tym nawet dzieci mają łatwiej jak kwity są uporządkowane. Brałem udział już w takiej sprawie i trwało to niecałe 5 minut :wink:
Zamek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 09:38
Lokalizacja: Szczecinek
Pojazdy: Yamaha TDM850, Romet Ogar205

Postprzez Łukasz. » 31 maja 2008, o 17:07

wszystko pięknie, ale jka mam pytanie: mam komara nieopłaconego, nie rejestrowałem go, bo słyszałem, że trzeba wszystkie składki uregulować. Niedawno obiło mi się o uszy, że spłaceniem tych składek powinien zająć się poprzedni właściciel, który zaniedbał opłacania. to prawda?

[ Dodano: 31 Maj 2008, 17:08 ]

wszystkie papiery posiadam
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Marcek » 1 cze 2008, o 08:55

Łukasz R. napisał(a):to prawda?

Tak - Ty odpowiadasz od dnia zakupu.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez kaminiak » 30 paź 2008, o 19:07

A jeżeli nie mam OC to da się zarejestrować bez papierów??
Jest :
Ogar 200
WSK 125
Ogar z Silnikiem WSK
Fiat 126p
Mitsubishi L200
Rama z motorynki xD
[img]/results/r9/2037/2712bbadeff248b7a62ae713aceb510c.0.gif[/img]
kaminiak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 206
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 23:16
Lokalizacja: Milanówek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 275 gości