Rejestracja motoroweru

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Koner » 3 gru 2008, o 20:39

LuXeR_94 poszukaj na forum innych tematów związanych z rejestracją.Opłata wynosi 102,50zł + ubezpieczenie.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 gru 2008, o 20:39

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Łukasz.G » 4 gru 2008, o 15:26

Koner i przegląd.
Łukasz.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 789
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 22:43

Postprzez Tomasek » 4 gru 2008, o 19:01

jeśli masz zielone tablice albo motorower sprowadzony to robisz przegląd a tak to nie bo motorower ma przegląd bezterminowy
Obrazek

KUPIĘ STOPKĘ CENTRALNĄ DO JAWKI!!
Avatar użytkownika
Tomasek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 762
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:37
Lokalizacja: Rybnik->Centrum

Postprzez Koner » 4 gru 2008, o 21:09

Cena przegląda nie powinna przekroczyć 60zł.Ja płaciłem tyle za MZ więc na motorower powinno być podobnie lub taniej :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Tomek » 5 gru 2008, o 22:52

A jak zarejestrować motorower na białą tablicę bez dowodu ani tablicy?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez zygiscott » 9 gru 2008, o 02:34

polo - o ile brak tablicy nie jest problemem gdyz przy rejestracji zglaszasz jedynie ze nie masz tablicy gdyz gdzies sie zagubila o tyle brak dowodu rejestracyjnego stanowi juz jakis problem i wymaga dodatkowego czasu na wydanie wtornika. Nalezy pamietać jedynie o tym ze prosbe o wydanie wtornika musi złożyc osoba widniejąca w rejestrze wydzialu komunikacji jako wlaciciel motoroweru.

Wlasnie dzisiaj przeszedlem caly proces przerejestrowania motoroweru legalnie jezdzacego na zielonych tablicach na biale tablice.

Calosc niestety zajela mi sporo czasu z uwagi na braki w dokumentacji - niestety sugerowalem sie niektorymi uwagami kolegow z forum:((.

Dokumenty jakie potrzebne mi byly to:
- dowod osobisty,
- umowa kupna,
- stara tablica ( o ile nie zagineła - wowczas wlasnie wypelnia sie specjalny druk)
- dowod rejestracyjny i .... o ile nie ma informacji takich jak masa, nacisk na osie, ilosc miejsc, wielkość itp. czyli dotyczacych konkretnego modelu w starym dowodzie , a u mnie ich nie bylo konieczne okazalo sie uzupelnienie ich danych przez diagnoste.
Tak jak wspominal koner koszt rejestracji to 102,50 PLn plus dodatkowo 51 PLN za opinie od diagnosty. I tu od razu mowie i przestrzegam przed osobami mowiacymi ze taki dokument nie jest potrzebny - bzdura. Nie wystarczy miec danych danego modelu. Babke w komunikacji bzik interesuje jaki mamy model. Jesli brakuje danych w dowodzie to diagnosta musi nam to wklepac.

ja juz ciesze sie ze mam to za soba:) Ale warto bylo i teraz bede sie rozkoszowal remontem mojego 34 letniego cudeńka

Sam proces rejestracji z pelnym pakietem dokumentow to jakies max 1,5h
zygiscott
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 20:30
Lokalizacja: Kwidzyn

alo

Postprzez mpo1233 » 4 sty 2009, o 22:02

patrzcie mam do kupna motorower ogara z dowodem i umową ale bez ubezpieczenia ile ubezpieczenie tablica jest przy nim czarna to przegląd trzeba robić.
<object>
<param>
<embed></embed>
</object>
mpo1233
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 22:16
Lokalizacja: opole Lubelskie
Pojazdy: SUZUKI RG 125 F

Postprzez piotrek2102 » 4 sty 2009, o 22:55

Ja nie mam do komara (rok 73 )nic więcej oprócz tabliczki rejestracyjnej. Chce go zarejestrować . Byłem w WK i mi powiedzieli ze mogę go zarejestrować na zabytek. Ile kosztuje rejestracja na zabytek :hmm: :hmm:
piotrek2102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 17:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MarQS » 5 sty 2009, o 00:15

250 + tyle ile rzeczoznawca weźmie

ale teraz sie coś prawo zmienia w stronę lepsza jeśli chodzi o rejestracje zabytków więc lepiej czekać ;)
REGENERUJĘ GWINTY POD ŚWIECE M14x1,25 oraz M6 SZCZEGÓŁY
viewtopic.php?f=41&t=27367
Avatar użytkownika
MarQS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1228
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 23:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez lysymax » 2 lut 2009, o 10:14

A ja mam pytanie wyrejestrowalem swoja motorynke jakies 11 lat temu w zeszlym roku odresturowalem ja i teraz chcialbym ja zarejestowaqc i oplacic. blachy nie mam ale dowod mam z obcietym rogiem. Czy ktos moze mial taka sytuacje??
Avatar użytkownika
lysymax
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 20:58
Lokalizacja: slupsk

Postprzez Koner » 2 lut 2009, o 15:21

lysymax to już niestety na tym dowodzie nie zarejestrujesz motorynki.Jedynie można próbować rejestracji na zabytek o ile spełnia warunki.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez lysymax » 4 lut 2009, o 15:00

szkoda myslalem ze da rade, trzeba bedzie cos wykombinowac
Avatar użytkownika
lysymax
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 20:58
Lokalizacja: slupsk

Postprzez staszek » 12 lut 2009, o 19:15

Jeśli mam tylko dowód i motor to da się zarejestrować? Na dowodzie jest inna osoba i nie mam z nią kontaktu.
Szlif: Mechaniczna obróbka motocykla i motocyklisty w wyniku jazdy niekoniecznie na kołach i niekoniecznie po asfalcie
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez Koner » 12 lut 2009, o 20:09

staszek napisał(a):Jeśli mam tylko dowód i motor to da się zarejestrować?

Niestety nie.
Na dowodzie jest inna osoba i nie mam z nią kontaktu.

Co innego jeśli miałbyś jakąś umowę lub znał byś osobę która jest w dowodzie.W takim przypadku nie masz żadnego potwierdzenia że motor należy do Ciebie.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Arczi » 12 lut 2009, o 21:22

ja mam coś takiego

mam umowe,w danych sprzedającego mam pesel,a w danych kupującego czyli mnie wpisałem swój nr.dowodu czy to da rade zarejestrować??Chodzi tu o Rometa.

[ Dodano: 12 Lut 2009, 20:22 ]

Koner napisał(a):Jedynie można próbować rejestracji na zabytek o ile spełnia warunki.

na motorowery nie ma żółtych blach.I jesli ma dowód,to zależy czy wyrejestrowana tymczasowo czy bezterminowo.
Avatar użytkownika
Arczi
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: WL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 316 gości