Prosty i działający sposób na wybite gniazda łożysk :)

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez rolnik1234 » 30 maja 2008, o 23:08

marycha_zielarz napisał(a):no zwiększenie objętości to może być poprostu jako "nadlanie" materii wokoło łożyska, więc jest to conajmniej względne pojęcie :P bo na pewno nie zwiększa objętości względem gęstości, bo by sie szybko rozbiło takie łożysko :P

No i to miałem na myśli no ale nie ma oczywiście jak profesjonalna wypowiedź fizyka :P
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 maja 2008, o 23:08

Pani Kontekstowa
 

Postprzez omenn » 30 maja 2008, o 23:10

marycha_zielarz napisał(a):no zwiększenie objętości to może być poprostu jako "nadlanie" materii wokoło łożyska

O to właśnie mi chodziło, że smaruje sie łozysko po zewnetrzym pierścieniu, wakłada do karterów i po kilku minutach łozysko juz nie wypada.
Yamaha dt80 LC2
Avatar użytkownika
omenn
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 00:06
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez purchaw090293 » 30 maja 2008, o 23:15

Mnie chodziło o podobny wynalazek, który działa po zetknięciu się z metalem, to jest specjalny klej.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez omenn » 30 maja 2008, o 23:50

Chodzi mi o taki preparat:
http://moto.allegro.pl/item370213348_kl ... 10_ml.html

TYPOWE ZASTOSOWANIA:
Klej tworzy elastyczną spoinę, która dostatecznie zabezpieczając połączenie „wał-piasta” przed samoczynnym poluzowaniem się i obróceniem lub zsunięciem części zastępuje metodę termiczną i wciskową przy montażu elementów.
Yamaha dt80 LC2
Avatar użytkownika
omenn
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 00:06
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez cykor » 22 lip 2008, o 14:27

Bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem jest pobielenie pierścienia łożyska cyną.Tylko kolba lutownicza musi mieć odpowiedną moc,aby stop był płynny,co daje cienką warstwę.
cykor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 08:35
Lokalizacja: łańcut

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości