niech się stanie uszczelka-bez wzoru z nożykiem do płyt GK

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

niech się stanie uszczelka-bez wzoru z nożykiem do płyt GK

Postprzez Mariusz » 31 maja 2008, o 23:46

przedstawię swój sposób na produkcję uszczelek kartonowych bez szablonu.
jako że drukując uszczelki z szablonu w download rozjeżdżały mi się uszczelki, stwierdziłem że zrobię uszczlkę sam. wybijanie wg. metod Quniusia jakoś mnie nei porywało w kartonie, więc postanowiłem użyć nożyk do płyt gipsowo kartonowych i nożyczki.
Obrazek
oto jak można taką uszczelkę wykonać samemu:

-nakładamy kartonik na nasz karter czy co tam uszczelniamy, i jeśli są tulejki pozycjonujące to wycinamy im otworek nożykiem
Obrazek
-zaglądając pod kartonik wycinamy otworki na śrubki, nie jest to trudne, w najprawdopodobniejszym miejscu wycinamy krzyżyk nożykiem, jeśli nie trafimy w dziurkę to nie uszkodzimy uszczelki (bo sie nożyk nei wbije)
Obrazek
-wkręcamy śrubkę z wyraźnie większą siła dociskając ją do otworku (aby się przebić przez karton) możemy wbijac mniejsze śrubki wtedy jednak może być mniej precyzyjna uszczelka za względu na luzy
Obrazek
-gdy skończymy ten etap
Obrazek
wycinamy nożyczkami dookoła
Obrazek
najpierw "mniej więcej" a potem coraz bardziej zacieśniając
-wycinamy też w środku,
Obrazek
tak jak poprzednio najpierw "mniej więcej" a potem coraz dokładniej, jednak tu posługujemy się nożykiem.

napiszę coś jeszcze odnośnie surowca, idealnie nadają się tylne kartoniki od bloków rysunkowych, ze względu na swoją grubość szczególnie do zniszczonych nieco przylgni, gdy przylgnie mamy dobre a nie mamy bloku polecam wybrać się do najbliższego sklepu i popytać o kartony, na dnie wielu z nich są takie kartoniki które uszczelniają przed wypadaniem drobniejszych rzeczy dnem kartonu, to jest właśnie taki kartonik jak w przypadku tyłka bloku, jednak cieńszy. (na zdjęciach wlaśnie taki kartonik)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

niech się stanie uszczelka-bez wzoru z nożykiem do płyt GK

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 maja 2008, o 23:46

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Pitucha » 1 cze 2008, o 07:51

Stary, dobry i sprawdzony sposób ;) Nawet jak się kupi uszczelki, to nie są one idealnie dopasowane, a jak się samemu zrobi, to wiadomo, że będą pasować... Sam używam takiego sposobu, tata mnie nauczył :D Można tez kartery delikatnie posmarować olejem, żeby potem było widać, gdzie jest ścianka katera ;)
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Postprzez bi-jay » 1 cze 2008, o 10:11

ja zawsze smarowałem boki olejem i na kartce mi się odbijał wzór jak wyciąć uszczelkę
Ostatnio edytowano 1 cze 2008, o 14:04 przez bi-jay, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Mariusz » 1 cze 2008, o 11:45

no można tak, tylko że potem uszczelka nieco nasiąka olejem a ja lubie mieć suchutkie uszczelki :P nie wiadomo też czy taka nasiąknięta olejem będzie sie tak dobrze trzymać z silikonem, w końcu do silikonu powinny być odtłuszczone powierzchnie.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez endek » 1 cze 2008, o 13:07

no tez dobry sposób tyle tylko troszke bardziej skomplikowane (niz w przypadku odciskania na smar) :wink:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 1 cze 2008, o 20:56

Trochę czasu zrobienie uszczelki nam zajmie ale sposób dobry.Jak sklep jest zamknięty to już lepiej poświęcić chwilę czasu i złożyć silniczek :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 1 cze 2008, o 22:57

no ale kupne nie zawsze są dobre, poza tym robią lakierowane :o a tu wiemy co mamy :P poza tym ja wiem czy długa metoda? i tak trzeba wycinac i tak, tutaj robimy to od razu jadąc nożykiem po krawędziach karterów :p
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mateusz » 2 cze 2008, o 13:34

Podobną metodę sam opracowałem składając 019 ;) Polecam wszystkim, zaoszczędzacie kasę i jednocześnie macie dobre uszczelki

Ja zamiast obcinać nożyczkami, odrysowywałem rysikiem cieniutkim z ołówka i potem jechałem nożykiem "na gotowo" :P
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Morus » 4 cze 2008, o 21:23

Stara i dobra metoda ja wycinałem z tylnej okładki bloku do WSK i dobrze trzymało. Smarowanie karterów olejem i odciskanie na kartce nie jest dobre bo potem nie trzyma ani silikon ani hermetyk. Ja kartery smaruje mazakiem zawsze się odciśnie, ewentualnie można miękkim ołówkiem. A najlepszym materiałem na uszczelki będzie gambit lub jemu podobne. Ale to kosztuje (coś za coś) przy takich uszczelkach 100% pewności że nie będzie ciekł olej. :yes:
Motóóóóóóóórrrrrrrrrrr
Morus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 23:50

Postprzez Konrad » 4 cze 2008, o 21:49

ja jednak wolę swój sposób :wink: mniej roboty a wychodzą idealnie, poprawię swój tutorial o lepszy opis i zdjęcia.Twój objaśnia co i jak, ale nie lubię się dłubać z nożyczkami i nożykiem :P
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez szeryf1994 » 14 cze 2008, o 22:16

no bo po co wydawać pieniądze na uszczelki Marycha pokazał nam jak zrobić to samemu i już zaoszczędziliśmy kilka groszy :> :]
SIMSON MODIFY 100%
http://www.motomaniacy.com/viewtopic.php?t=11702
Avatar użytkownika
szeryf1994
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 870
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 22:58
Lokalizacja: Białystok Podlaskie


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości