Czyszczenie felg z rdzy

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Postprzez Komar Rider » 15 paź 2008, o 16:49

Sprawdziłem ten sposób i muszę przyznać, że jestem zadowolony ;) To pewne: rdzę zciąga z felgi ale chyba takie same rezultaty uzyskałem przy użyciu Ludwika :D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 paź 2008, o 16:49

Pani Kontekstowa
 

Postprzez c64club » 28 lis 2008, o 15:18

olej z fosolem, Zadziałało perfekcio. Tylko w rękawicach, bo kwas fosforowy w takim miksie parzy nieco
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Mateusz » 28 lis 2008, o 15:36

Ameryki nie odkryłeś, ale faktycznie nie wszyscy musieli o tym wiedzieć ;) Dobrze że podzieliłeś się z innymi.

Ja natomiast jak zwykle mam inny sprawdzony osobiście sposób. Fakt, pierwszy etap jest taki jak u Ciebie (tyle że zamiast oleju ROPA), drugi etap papier wodny 1200 bądź 2000.

Jeżeli nam chrom zlazł z obręczy to nic nie da rady zrobić poza jej wymianą. Aby uzyskać najlepszy efekt polecam rozebrać koło na pierwiastki, wszystko wyczyścić i dopiero złożyć :yes:
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Konrad » 28 lis 2008, o 23:04

Jak już chrom odpadł w jedym miejscu to już jest kapa.Bo pozostaje nam tylko wyszlifowac tak skorodowane miejsce aby przypominało chrom i prysnąć na to bezbarwnym.Inaczej cały chrom odleci z czasem :yes:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez konrad92 » 2 lut 2009, o 14:03

A jeśli mam taki przymulony chrom to to z tym olejem też będzie dobre?? :D
konrad92
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała >(Międzybrodzie Bialskie)

Postprzez c64club » 2 lut 2009, o 16:43

jeśli nie zbąbelkował tylko zmatowiał - będzie dobrze, choć pracy Cie czeka...

Ostatnio nadziałem na wiertarę filcową końcówkę - to dopiero fajna polerka do chromu. detale z lampy, odbłyśniki, pedały od Komarynki świecą poprostu
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez konrad92 » 2 lut 2009, o 19:42

nie bo był tu dosyć obszerny temat o polerce to myślałem że tego nie ma szans zrobić tyle papierów i tych past !!! Patrze a tu jeszcze prostszy sposób i mało kosztowny :D
konrad92
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała >(Międzybrodzie Bialskie)

Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości