Wybór samochodu

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez Koner » 29 wrz 2008, o 23:05

Nie wiem jak wy, ale ja bym Japońskiego samochodu nie kupił, wolał bym coś z europy, ewentualnie zza oceanu, jak dla mnie za duża egzotyka. :D

Każdy ma swoje przyzwyczajenia.Chociaż ja też wolałbym coś z Europy.Przynajmniej w tych samochodach wszystko jest pod ręką,nie ma żadnych udziwnień.Z resztą dużo można wymieniać.Ale w europejskich też zdarzają się wpadki i totalne niewypały.Jedynie chyba niemiecka motoryzacja jest najbardziej dopracowana i poukładana :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 wrz 2008, o 23:05

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Artur » 29 wrz 2008, o 23:06

Nie o to mi chodziło jestem tolerancyjny, może japońce są fajne, ale dla mnie trochę bezduszne, ale oczywiście możecie kupowa, ale ja bym nie kupił. :)

Zwłaszcza WV jest bardzo poukładany i ciekawy, zwłaszcza polo,golf i passat bardzo udane, ale też się już trochę spatyniły. :D

A tak na marginesie, może zdecydował bym się na np. Forda, ale uważam, że europejska motoryzacja ma największy potencjał i robią najlepsze auta, takie z duszą, a japońce są bezduszne jak dla mnie, ale może się mylę. Japońce mają to do siebie, że są perfekcyjne, ale właśnie robione przez księgowych, a ja bardzo tego nie lubię w motoryzacji.

kleszczyk napisał(a):Dla mnie za duża egzotyka to amerykańce. Japońców jest multum w Europie i w Polsce, i również dealerów jest dużo.


Amerykańce to nie miałem na myśli strikte amerykańskie samochody, typy Dodge czy Hamer, chyba, wiesz o co mi chodzi. :shock:
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Marcek » 30 wrz 2008, o 19:18

Artur4567 napisał(a):może japońce są fajne, ale dla mnie trochę bezduszne


Artur4567 napisał(a):Zwłaszcza WV jest bardzo poukładany i ciekawy, zwłaszcza polo,golf i passat bardzo udane

Chyba minie powiesz, że Polówki czy Passaty to samochody z duszą ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez endek » 30 wrz 2008, o 19:42

nie wiem czy z duszą czy nie , wg ważne by w miare komfortowo sie jezdziło i zeby jak potrza bylo czym depnąc :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez kleszczyk » 30 wrz 2008, o 21:02

Jeżeli chcesz jakieś sprawdzone auto to wybierz Golfa III, do szaleństw Civica, jeżeli miejskie to Clio, Saxo ( 4 litry ON, silnik 1.5 ), Polo. Taka prosta odpowiedź :)
Avatar użytkownika
kleszczyk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 717
Dołączył(a): 23 lis 2007, o 22:14
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa

Postprzez AnDr3w » 1 paź 2008, o 15:18

diesle są naprawde oszczędne np
brata laguna 1,9 dci na 6 biegu przy 180 łyka tylko 9 litrów tylko ze to mogel z 2002 roku
a opel.... :? jeżeli masz dużżżżżżżżży zapas blachy spawarke to możesz kupić opla.
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Postprzez Artur » 1 paź 2008, o 15:48

Weżcie też pod uwagę, że z reguły silnik disla jest masywniej robiony w swojej konstrukcji i powinien wytrzymac większy przebieg, ale z tym też różnie bywa, ale diesel ma więcej MN, czyli moment obrotowy, więc nie trzeba go tak piłowac jak benzynę. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Koner » 1 paź 2008, o 15:52

powinien wytrzymac większy przebieg, ale z tym też różnie bywa, ale diesel ma więcej MN, czyli moment obrotowy, więc nie trzeba go tak piłowac jak benzynę. :D

Zgadza się ale też jest droższy w zakupie i ON też jest coraz droższy.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Artur » 1 paź 2008, o 15:57

Jasne Koner, diesel stracił teraz trochę swoją przewagę, ze względu na cenę ropy, ale weż też pod uwagą te MN, którę robią swoję, generalnie czy większa i cięższa maszyna to tylko diesel, w autobusach, traktorch, ciężarówkach jest konieczością a w osobówce to się można zastanowic, ale teraz sam dochodzę do wniosku, że diesel to nie głupie rozwiązanie. :wink:
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Angler » 1 paź 2008, o 16:20

Nie głupie, a już wypierane przez nowoczesne silniki benzynowe które osiągają podobne spalanie co diesel. Zalety diesla to między innymi niezawodność, moment obrotowy i moc dostępne w niskim zakresie obrotów, ekonomia (w stosunku do pojemności i tego, że jedzie się mając niemal pełną moc dostępną cały czas).
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez endek » 1 paź 2008, o 17:38

Koner napisał(a):
Zgadza się ale też jest droższy w zakupie i ON też jest coraz droższy.

no nie wiem (fakt była taki okres ze ON był droższy od benki bądz na równi) ale obecnie jest o 20-30gr tańszy :wink: (bynajmniej w moich okolicach)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Artur » 1 paź 2008, o 17:50

Ale weście też pod uwagę, że przy tej samej pojemności diesel mniej pali, dam ci przykład, np. silnik 2 litrowy benzyna i diesel, przy prędkości drogowej powiedzmy 120km/h, diesel 2.0 spali góra 7 l ropy a benzyniak 2.0 może spalic nawet 10l, wiadomo jest jeszcze LPG, ale montarz gazu kosztuje nawet 4000 zł, a diesel nie jest wcale mniej dynamiczny, nawet bardziej, bo jejżdzisz na momencie i nawet nie wymaga tak częstych redukcji biegów. :yes:
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Konrad » 1 paź 2008, o 17:55

Polecam opla choćby to miała być Astra 1 to te auto jest nie do zajechania.Komfortowe i do wszystkiego jest dostęp przykładowo: zrobienie wspomagania 1 osoba robi to 1 dzien.Auto mało pali, można depnąc ale niczym się nie popiszemy.Autko jest wytrzymałe.Z droższych to BMW 318 auto nie do zniszczenia pod względem deski podłogowej
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Artur » 1 paź 2008, o 17:59

Co jeszcze powiem, czytałem artykuł ostatnio, po raz pierwszy w historii w uni europejskiej sprzedano więcej silników diesla jak benzyniaków, jak myślicie, co wpływa na taką popularnośc diesla, ja myślę, że ten moment obrotowy, po za tym mieszkańcy europy zachodniej są nieco od nas bogatsi i kupują nieco większe auta np.SUWY i tam diesel jest już nieodzowny, ale się napisałem. :/

Quniuś napisał(a):Polecam opla choćby to miała być Astra 1 to te auto jest nie do zajechania.Komfortowe i do wszystkiego jest dostęp przykładowo: zrobienie wspomagania 1 osoba robi to 1 dzien.Auto mało pali, można depnąc ale niczym się nie popiszemy.Autko jest wytrzymałe.Z droższych to BMW 318 auto nie do zniszczenia pod względem deski podłogowej


Czemu astrą się nie popiszemy, to auto jest bardzo wytworne i nawet ma swój urok. :wink:
Ostatnio edytowano 1 paź 2008, o 18:07 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Komar Rider » 1 paź 2008, o 18:06

Quniuś napisał(a):Z droższych to BMW 318 auto nie do zniszczenia pod względem deski podłogowej


:yes:

http://www.allegro.pl/item441033981_bmw ... html#photo
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 182 gości