Wybór samochodu

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez endek » 1 paź 2008, o 21:00

a tam wystarczy zrobic kopcucha i juz .
po za tym jak dobrze ustawiony kat wtrysku i swiece grzeją to nie ma bata musi odpalic :]

no chyba ze zaraznie caly układ wtrsykowy wraz z paliwe to wtedy jest problem :D (ale takich mrozów u nas nie ma po za tym w tym okresie leje sie dodatki uszlachetniajace do paliwa)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 paź 2008, o 21:00

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Petercali » 1 paź 2008, o 21:04

Artur4567 napisał(a): BMW, jest drogie i do tego drasiarskie


nie wiem co ma samochód do stylu uberania czy czegoś tam ,głupie polskie myślenie
Avatar użytkownika
Petercali
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 23:00
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski konto zablokowane

Postprzez kajtkozo » 1 paź 2008, o 21:07

BMW, jest to bardzo fajny samochód. Jak ktoś zrobi z tego wiejski tuning no to już jego sprawa i wtedy możecie go nazwać dresiarzem. Młodzi kupują te samochody ze względu na cenę, bezawaryjność (niestety kosztem spalania najczęściej) i wygląd.
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez endek » 1 paź 2008, o 21:09

kajtkozo napisał(a):(niestety kosztem spalania najczęściej) i wygląd

no ale za to tylna os .... :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez kleszczyk » 1 paź 2008, o 21:45

No tylni napęd to jest coś :) Wciśniesz mu, lekko skręcisz i bokiem jedziesz :) Fajne uczucie.

P.S.

Artur4567 napisał(a):MN, czyli moment obrotowy


Pisze się odwrotnie i metry z małej: Nm

Artur4567 napisał(a):SUWY


SUV
Taki oftop.
Avatar użytkownika
kleszczyk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 717
Dołączył(a): 23 lis 2007, o 22:14
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa

Postprzez kubaguzik » 1 paź 2008, o 22:40

Ja bym polecił suzi maruti lub jakegos volva tylko do serii 900
Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  .pl/Motocykle/CPI/Oliver%2050/39447" onclick="window.open(this.href);return false;" class="postlink">http://www.  Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  .pl/Motocykle/CPI/Oliver%2050/39447
Avatar użytkownika
kubaguzik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Głowno

Postprzez Mr.Rezystor » 2 paź 2008, o 14:08

enduras napisał(a):astra wg mnie bardzo (kolega ma niby 16tka i te 90KM ale nie w niej tego czuc )
z tym co powiedział Qunius moze i racja ale gdzie bedzie wywrotna jak to muł..

W zakrętach trzyma się dobrze, bo sam jeździłem, wchodziłem na ręcznym :D Zawieszenie jest komfortowe jak na tamte czasy. Drzwi domykają się bardzo lekko, Wersja sedan ma bardzo pojemny bagażnik. Mankament to blacha na tylnych nadkolach ale to kwestia zadbania, gość ma astrę taką jak moja, z tym że on dba lepiej ode mnie i od mojego taty (my o blachę wcale nie dbamy :D) i o dziwo samochód nie ma grama rdzy na blasze. Podobnie jest jeśli zadbamy o malucha czy też dużego fiata, tak jak mój wujek, który posiada 22 letniego malucha w idealnym stanie.

Ja mam silnik 1.4 (C14NZ) który ma 60KM i o dziwo nie jest zmulony. Autko sprawuje się świetnie, pomimo 180 000 tys km. Większość części jest jeszcze oryginalna, na przykład amortyzatory :shock: W ciągu 8 lat wymieniliśmy z tatą : tarcze+klocki ham. szczęki haulcowe, płyn hamulcowy 2x, płyn chłodniczy 2x, sonda lambda, sworzeń w zawieszeniu który kosztował 16zł, termostat, rozrząd i raz świece Oprócz tego do samochodu nic nie było kupowane, oprócz oleju, paliwa, opon.
Mój tata na prawdę nie przykłada wagi do samochodu. W tym roku ja wyczyściłem świece, posprawdzałem i ustawiłem odstępy na elektrodach świec, wyczyściłem kostkę w aparacie zapłonowym (preparatem kontakt s)
Samochód jest w miarę dynamiczny, nie ma problemów z wyprzedzaniem, czy podjeżdżaniem pod górkę.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez Angler » 2 paź 2008, o 18:03

Mr.Rezystor napisał(a):W zakrętach trzyma się dobrze, bo sam jeździłem, wchodziłem na ręcznym

Jak jest dobry kierowca to i samochód się trzyma drogi doskonale (pamiętam jeszcze zakręty mojego taty maluchem na ręcznym jakieś 10 lat temu zimą)
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez Artur » 2 paź 2008, o 18:13

Angler napisał(a):(pamiętam jeszcze zakręty mojego taty maluchem na ręcznym jakieś 10 lat temu zimą)


No, bo oni do poloneza dalej porównują. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez kleszczyk » 2 paź 2008, o 20:06

Angler napisał(a):Jak jest dobry kierowca to i samochód się trzyma drogi doskonale


Dobrze gadasz Angler :) Jak ktoś nie umie jeździć to i w zakrętach prowadzi się niepewnie.
Avatar użytkownika
kleszczyk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 717
Dołączył(a): 23 lis 2007, o 22:14
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa

Postprzez Angler » 2 paź 2008, o 20:18

kleszczyk napisał(a):Jak ktoś nie umie jeździć to i w zakrętach prowadzi się niepewnie.

Jak ktoś nie umie jeździć to nawet na prostym ma problemy a co dopiero na zakrętach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez Artur » 2 paź 2008, o 20:36

Nie do końca, np. polonez czy duży fiat mają złe zawieszenie i się prowadzą żle na zakrętach, inaczej mówiąc bujają się, z tego powodu, że polonez ma z przodu wachacze poprzeczne a z tyłu resory piórowe, przez to jest brdzo nadsterowny, zawieszenie to jedno z najważniejszych, żeczy wpływających na bezpieczeństwo. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Koner » 2 paź 2008, o 21:44

Artur4567 napisał(a):Nie do końca, np. polonez czy duży fiat mają złe zawieszenie i się prowadzą żle na zakrętach, inaczej mówiąc bujają się,

Może i tak ale jeśli potrafi się jeździć to nawet taki samochód da się łatwo opanować w jakiejś niespodziewanej sytuacji.
Zobacz jaki kiedyś radzili sobie z dużymi fiatami i nie narzekali że się źle prowadzi :D http://pl.youtube.com/watch?v=mLBdvw-atS0 :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez endek » 2 paź 2008, o 21:51

jak to powiada mój kolega
,,co z tego ze auto gwizda jak kierowca pi..a'' :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Mariusz » 5 paź 2008, o 00:19

co do astry-starszy ma taką w kombiku, silnik 1,6 na wielopunktowym wtrysku (dość rzadko u nas spotykany) a 8mio zaworowy. moc około 100km, zagazowany.

więc przeciążenia w zakrętach można dość spore osiągać (sam nie jeździłem nią w zakrętach po asfalcie więc nie wiem, biorę teraz pod uwagę jazdę jako pasażer dlatego opisuję przeciążenia) i to na gładkiej jak i dziurawej drodze. rdzy nie ma za wiele pomimo że autko ma już hoho, 14 lat. występują pierwsze ogniska pod klapką wlewu paliwa i na klapie bagażnika, ale póki co są to pęcherzyki pod lakierem i jeszcze rdzy nie widać. co do awarii-nie jest to auto bezawaryjne jak japoniec, i czasami nawali to a czasami tamto. ogólnie to za bardzo nie chuchamy na nią, robi czasami jako dowóz do kościoła, a czasami jako ciężarówka przewozowa do przeprowadzek na dystansie ponad 200km. i tu i tu spisuje sie całkiem nieźle, i jak za tą cene za jaką można teraz astre kupić to nie jest to tragiczny wybór :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości