Proszę o szybką pomoc

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Proszę o szybką pomoc

Postprzez Kachaa » 6 sty 2009, o 15:34

Witam chciałabym sie poradzic w sprawie tych o to 3 autek:

http://moto.allegro.pl/item519972375_fi ... scicel.htm

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6964521

http://moto.allegro.pl/item521258147_co ... obacz.html

Interesuje mnie auto tanie do utrzymania które mało pali. Potrzebuje je tylko do dojazdu do pracy wiec nie interesuja mnie jakies super nowe szybkie samochody prosze o pomoc w wybraniu samochodu z tych 3 lub jakies inne wasze propozycje Bardzo zalezy mi na czasie prace zaczynam od przyszlego tygodnia i potrzebuje samochodu mam do dyspozycji 8 tys zł.
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Proszę o szybką pomoc

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 sty 2009, o 15:34

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Komar Rider » 6 sty 2009, o 15:44

Pierwszy link nie działa ;)

Proponuję ten trzeci samochodzik. Mówisz, że nie chcesz szybkiego samochodu. Ten silnik raczej nie zapewni Ci mocy, a i będzie ekonomiczniejszy. Do tego świetnie będzie sprawować się w mieście bo jest mały.
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Kachaa » 6 sty 2009, o 15:47

pierwszy link to seicento tez sie nad nim zastanawiałam no ale pomysle nad tym opelkiem
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Artur » 6 sty 2009, o 16:34

Możesz też się zastanowić nad fordem fiestą:
http://moto.allegro.pl/item519136552_fo ... drzwi.html
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Marcek » 6 sty 2009, o 17:34

Witaj!
Jeśli masz 8 tysięcy, to zostaw sobie tysiąc na ewentualne naprawy, natomiast za pozostałą część kupisz np.:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6909584
http://allegro.pl/item523643475_daewoo_ ... _ceny.html
Ewentualnie jeśli chcesz naprawdę ekonomiczny samochód a nie zależy Ci zbytnio na wyglądzie, to może:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7368601
Jeszcze sporo Ci zostanie. Sam mam takie autko i naprawdę nie narzekam, nawet teraz podczas mrozów nie pali w mieście więcej niż 6,7l/100 km, a jeżdżę sporo po 3-4 km, więc silnik jest w zasadzie cały czas niedogrzany. W lecie spalanie to ok. 5,5l/100 km.
Do tego śmiesznie tanie części, np. rozrząd (pasek, rolka+wymiana) 140 zł :o, tłumik środkowy+końcowy+wymiana 220 zł.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kachaa » 6 sty 2009, o 17:36

Wiesz co to pierwsze auto ma strasznie duży przebieg no ale to tico dosc ciekawe ale dzieki za zainteresowanie jeszcze pomysle

[ Dodano: 06 Sty 2009, 16:38 ]

Artur twoja propozycja ma rownież duzy przebieg a mi zalezy na takim 80-90 tys jestem na to uczulona;p
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Marcek » 6 sty 2009, o 17:48

Kachaa napisał(a):Wiesz co to pierwsze auto ma strasznie duży przebieg

Link podałem jako przykład modelu ;)
Ale niestety rzeczywistość jest taka, że często stan licznika znacznie różni się od przebiegu rzeczywistego. W praktyce trudno kupić 10 letni samochód (nawet mały) z przebiegiem mniejszym niż 100 tysięcy. Co wcale nie oznacza, że to już kres jego możliwości, nawet dwukrotnie większy dystans nie musi być problemem.

Kachaa napisał(a):no ale to tico dosc ciekawe

Te samochody mają tą zaletę, że często jeździły nimi starsze osoby, stąd małe przebiegi, dokumenty z serwisu i ogólne zadbanie.
Jednak musisz przygotować się na dość kiepską blacharkę, prędzej czy później wyjdzie rdza (doły drzwi i maski), ale można z nią dość skutecznie walczyć.
Natomiast mechanika jest praktycznie nie do zajechania.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kachaa » 6 sty 2009, o 17:53

Wiesz Ja i tak ten samochod planuje na 2-3 lata i tylko jako roboczy wiec po 2-3 latach nie zardzewieje mi caly. potem mam zamiar dorobic sie czegos lepszego;d http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7437418 a co myslisz o tym ticu zadzownic tam???
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Marcek » 6 sty 2009, o 18:06

Na zdjęciach wygląd przyzwoicie, nie widać, żeby był jakoś specjalnie "picowany" (np. brudny silnik). Nie widać też za dużo rdzy, ale zdjęcia mogą sporo ukryć.
Dobrze, że jest to wersja New, czyli odpadają dość częste w starszych wersjach problemy z tylnymi hamulcami i łożyskami (osłona wchodzi na, a nie pod bęben).
Ogólnie samochód wygląda nieźle, przebieg jak na niego jest symboliczny, cena dobra.
Chociaż po kupnie przydało by się zmienić olej (brudny korek, co może świadczyć o tym, że dawno był nie dotykany) i rozrząd (wymiana co 60 kkm, ale właściciel mógł z tym zwlekać).
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kachaa » 6 sty 2009, o 18:18

Zadzownie i przejade sie tam ;p Dzieki Wielkie za pomoc.
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez pawel15 » 6 sty 2009, o 20:04

Marcek napisał(a):i rozrząd (wymiana co 60 kkm, ale właściciel mógł z tym zwlekać).

Tym bardziej jeżeli gość planował go sprzedawać.
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez Komar Rider » 6 sty 2009, o 21:44

Marcek napisał(a):nie zależy Ci zbytnio na wyglądzie



Twierdzisz, że Twój samochód nie jest ładny? :D

Nasz kościelny ma taki. :D Co to za samochód. Po mieście zasuwał jak zwariowany, mając z lewej kierowcę, z prawej księdza, z tyłu mnie i kolegę i my mieliśmy na kolanach keyboarda i stojak :D A ksiądz na to: niewykonalne. A jednak dojechaliśmy :D:D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Marcek » 7 sty 2009, o 12:55

Komar Rider napisał(a):Twierdzisz, że Twój samochód nie jest ładny?

Mnie się powiedzmy umiarkowanie podoba :D
Ale akurat wygląd jest na końcu czynników, jakie brałbym pod uwagę przy kupnie samochodu.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Komar Rider » 7 sty 2009, o 14:19

Ja zawsze staram się uzyskać kompromis ;) Jak robię Komara to jest ładny ale tak, że nie jest nie bezpieczny, jest bezpieczny ale nie brzydzi wyglądu, jest sprawny ale bezpieczny i nie brzydzi wyglądu :)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Konrad » 7 sty 2009, o 16:32

Fiaciorom podziękuj :yes: fordów się nie dotykaj, i szczerze nie polecam kupować na allegro :D Może dramatyzuje ale mieliśmy kupić autko z kumplami a był to opelek astra w hatchbackq, rok 1998 cena 4tys.Więc warto przejść się po giełdzie samochodowaj, zawsze można zejść z ceny i dokładnie pooglądać auto.Ople to ekonomiczne samochody, wystarczy regularnie wymieniać olej, to budzik pokaże kilka razy ten sam przebieg :yes: Przy wymianie tradycja - nowy pasek rozrządu i olej :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości