Proszę o szybką pomoc

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez Artur » 7 sty 2009, o 17:24

Quniuś napisał(a):Fiaciorom podziękuj :yes: fordów się nie dotykaj, i szczerze nie polecam kupować na allegro


A już myślałem, że mamy takie myślenie za sobą, a to dalej wraca, gratuluję. :?
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 sty 2009, o 17:24

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Tomasek » 7 sty 2009, o 23:00

Quniuś napisał(a):Ople to ekonomiczne samochody, wystarczy regularnie wymieniać olej, to budzik pokaże kilka razy ten sam przebieg :yes: Przy wymianie tradycja - nowy pasek rozrządu i olej :wink:


a przy okazji jest biodegradowalny :mrgreen: progi i nadkola same znikają oczywiście nie mówię że każdy model tak ma ale w większości starych astrach to się zdarza
Obrazek

KUPIĘ STOPKĘ CENTRALNĄ DO JAWKI!!
Avatar użytkownika
Tomasek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 762
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:37
Lokalizacja: Rybnik->Centrum

Postprzez Łukasz. » 7 sty 2009, o 23:38

No i po raz kolejny jest tak jak mówi Artur4567. Wymieńcie mi wady, choćby np. w takim seicento? My mamy przez 4 lata i jeszcze żadnej awarii :yes: i ani śladu rdzy :yes:
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 12:09

Ja też mam tylko cinquecento i też jakiś szczególnych wad nie widzę, 100 razy lepszy jest od malacza, bo miałem malacza i to jest tragedia. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Marcek » 8 sty 2009, o 12:28

Łukasz R. napisał(a):Wymieńcie mi wady, choćby np. w takim seicento?

3 drzwi (nawet jeżdżąc samemu gorzej jest wrzucić np. zakupy do tyłu), przestarzały silnik 899, dość wysokie spalanie w stosunku do osiągów (chociaż w 1.1 jest już z tym lepiej).
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 14:35

Marcek napisał(a):przestarzały silnik 899, dość wysokie spalanie w stosunku do osiągów (chociaż w 1.1 jest już z tym lepiej).


To to jest prawda, to jest to samo co z maluchem, ludzie twierdzą, że ten samochód mało pali co nie jest prawdą 6l pali prawie zawsze w mieście 7l, choć silnik 700 co mam w swoim trochę mniej pali jak ten z malucha, ale prawie to samo, a 900 pali już 7-8 litrów co nie jest mało jak na 40km. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Kachaa » 8 sty 2009, o 15:48

widze ze rozpoczełam dyskusje. Kupilam opla corse wiec dziekuje juz za pomoc:) mozna zamknac temat.
Kachaa
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 sty 2009, o 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez endek » 8 sty 2009, o 16:38

[quote]Fiaciorom podziękuj fordów się nie dotykaj, i szczerze nie polecam kupować na allegro Może dramatyzuje ale mieliśmy kupić autko z kumplami a był to opelek astra w hatchbackq, rok 1998 cena 4tys.Więc warto przejść się po giełdzie samochodowaj, zawsze można zejść z ceny i dokładnie pooglądać auto.Ople to ekonomiczne samochody, wystarczy regularnie wymieniać olej, to budzik pokaże kilka razy ten sam przebieg Przy wymianie tradycja - nowy pasek rozrządu i olej

No co do pierwszej auta to równiez nie przepadam ,za to druga nie taka zła (miale z nimi wiele stycznosci i az tak tragicznie jak opisuja inni to nie jest) a co do zakupów na allegro ? nie wiem czemu nie (wkońcu jak jedziesz ogladac auto to widzisz co jest mniej wiecej) ,sadzisz ze w komisach czy na giedłach nie ma min? no to sie mylisz .
Przykładaem moze byc mój kolega który zostal orzniety na ok 4k kupujac auto na giełdzie (ceny na allegro o 4k mniej) :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 16:50

No, enduras, a zobacz na nową 500, sprzedaje się jednak dobrze, a nie jest to tani samochód, to coś jednak w fiacie jest, ale co to też nie wiem. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez endek » 8 sty 2009, o 17:04

Artur4567 napisał(a):No, enduras, a zobacz na nową 500, sprzedaje się jednak dobrze, a nie jest to tani samochód, to coś jednak w fiacie jest, ale co to też nie wiem.

no tak ale ja nie przepadam za bezynakami a fiaty w swojej gammie maja ich naprawde nie wiele :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 17:07

Ja sam też uważam, że fiat mógł być lepszy, szczególnie mam zastrzeżenia do jakości. :/
A i co jeszcze wolałem stary znaczek fiata, te 5 kresek, a ten nowy nie przypadł mi do gustu. :/
Ostatnio edytowano 8 sty 2009, o 17:33 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Łukasz. » 8 sty 2009, o 17:33

Marcek napisał(a):3 drzwi (nawet jeżdżąc samemu gorzej jest wrzucić np. zakupy do tyłu), przestarzały silnik 899, dość wysokie spalanie w stosunku do osiągów (chociaż w 1.1 jest już z tym lepiej).

Ale każdy samochód ma wady i zalety, a co do 3 drzwi, to jak się chce autko 5-drzwiowe, to się takowe kupuje, jak się chce mieć małe autko 3-drzwiowe, to na logikę, też takie kupuje :D

enduras napisał(a):No co do pierwszej auta to równiez nie przepadam

Jaki z tego morał? Kwestia gustu :wink:
Artur4567 napisał(a):to coś jednak w fiacie jest,

Może że maluch i duży fiat były na licencji włoskiej i takie przywiązanie do marki (w Polsce oczywiście) :?
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 17:35

Łukasz R., tu to się z tobą zgadzam, ludzie kojarzą w Polsce fiata jeszcze ze 125p i 126p, a nowe fiaty są super, z tym, że muszą jeszcze nad jakością znacznie popracować moim zdaniem. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Konrad » 8 sty 2009, o 17:50

Widzałeś te samochody od środka ? Chodzi mi o rozmieszczenie elementów mechanicznych, grubość blach, rozplanowianie itp. W niemieckich, wszezie sięgniesz ręką.Filtr oleju wykręcisz ręką, akum wyciągnesz bez zdejmowania jakich osłon jak w przypadku fordów i fiaciorów (co dla mnie jest idiotycznym posunięciem - akum pod szybą przednią w dodatku zawalony plastikiem), popatrz na gróbość blachy.Co do gnicia to - jak dbasz tak masz.Jeżeli zakonserwujesz progi i resztę to te auto jeździ bez obaw o rude :]


Artur4567 napisał(a):A już myślałem, że mamy takie myślenie za sobą, a to dalej wraca, gratuluję.

jakie myślenie ? Czy to ma niby być stereotyp czy fakt ?!

Co do Seicento i Cinquecento to dla mnie nie jest auto :D To tylko środek transportu 2 osób, w bardzo ekonomicznej wersji i dobrych osiagach, zapakowany w blachę bardzo małych rozmiarów.Reszta totalna klapa, choć nie twierdzę że tym się źle jeździ
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Artur » 8 sty 2009, o 17:55

Quniuś, to są niestety stereotypy to co mówisz, zresztą sam powiedziałem, że powinni nad jakością popracować. A 500 nowa to też twoim zdaniem klapa, jakoś rankingi sprzedaży tego nie potwierdzają. :wink:
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości