wtyczki radiowe Opel Astra I

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

wtyczki radiowe Opel Astra I

Postprzez Mariusz » 22 maja 2009, o 22:26

Witam
Zauważyłem ostatnio że mam bardzo pochrzanioną instalacje nagłośnieniową w Oplu astrze rodziców, mianowicie gdy włączy się radio (Gelhard GXR 210DR) to grają tylko przednie głośniki, a gdy włączy się też wzmacniacz (Gelhard GXV 328) to grają także tylne. Co najśmieszniejsze jednak po wyłączeniu radia a włączeniu samego wzmacniacza i podłączeniu do niego np. playerka (ma wejście "CD" i co ciekawe po skleceniu kabla z dwóch męskich małych Jacków działa) działają tylko tylne głośniki...
Gdy wysunąłem jedno jak i drugie z kokpitu to ukazały mi się kable poplątane w najdziwniejsze sposoby, jakieś kostki typu tych w instalacji w domu i inne dziwne patenty, a chciałbym to porobić tak aby działały wszystkie głośniki po włączeniu samego wzmacniacza, i dobrze by było gdyby działały też wszystkie głośniki po włączeniu samego radia (o ile się da). Jako że najlejki na radiu jak i wzmacniaczu dotyczące styków są przetarte, to może jest jakiś standard kostek który spełniają wszystkie radia? kostki wyglądają na raczej oryginalne, tylko powyżej nich na kablach coś jest gdzieś dołączane, a mnie interesuje właśnie prawidłowe i skuteczne podłączenie wszystkiego w kupę

sory za przydługawy opis pierdoły, czekam na odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

wtyczki radiowe Opel Astra I

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 maja 2009, o 22:26

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 23 maja 2009, o 11:21

Jeśli to w miarę współczesne radio, to powinno być zakończone wtykiem ISO.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mody02 » 23 maja 2009, o 13:40

bys musiał poprowadzić przewody od wzmachola do przednich głosników. Po opisie wygląda ze tylnie są tylko do niego podączone bo mają pewnie większą moc. Jak podłączysz przednie do wzmacniacza to mogą ci charczeć.
Mody02
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 177
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Mariusz » 23 maja 2009, o 21:37

hmmm no właśnie muszę dołączyć też przednie tylko nie wiem za bardzo jak.


wtyczki są 3, wtyczka A odpowiada za prąd, pamięć (podtrzymywanie?) podświetlenie i inne pierdoły, wtyczka B natomiast jest typowo głośnikowa, wychodzi osiem kabli parami dla lewego przedniego, prawego itd. wtyczka C nie mam pojęcia za co odpowiada ale też jest. problem natomiast pojawia się gdy chodzi o podłączenie do tego wzmacniacza, i teraz zastanawia mnie jak się podłącza taki wzmacniacz, czy jest to podłączenie jakgdyby szeregowe (kabel idący na dany głośnik ciągnięty do wzmacniacza i stamtąd do głośnika?) czy może jakoś inaczej to jest zrobione? otóż we wzmacniaczu jest wejście na jacka, do którego chce podłączać discmana etc i to działa, jest też złącze audio, takiego spotykanego w starych telewizorach typu (masa styków ułożonych w jakgdyby kwiatuszek) i jest pęk kabli. co ciekawe te kable są jakoś dziwnie powłączane do kabli wychodzących z radia na głośniki. co śmieszne ten pęk kabli z wzmacniacza nie ma żadnej wtyczki (możliwe że miał, ale nie ma), więc interesuje mnie czy są jakoś ustandaryzowane kolory kabli? wtedy mógłbym się może połąpać który gdzie włączać , no i ponawiam pytanie czy wzmacniacz wpina się szeregowo dla każdego kanału? czy może jakimś innym sposobem?

[ Dodano: 24 Maj 2009, 00:10 ]

hmmm dodam jeszcze że moc wzmacniacza to 4x50W, z tego co sie wywiedziałem to dziś radia nawet tyle mają. a głośniki i tak harczą i tak brzęczą, bo są zamontowane w drzwiach i klapie bagażnika :roll: jeszcze otaczają je jakieś dziwne plastiki, więc nie ma sie co dziwić. chodzi mi tylko o to żeby po podłaczeniu discmana grały wszystkie głośniki bo te tylne są strasznie niskotonowe i ogólnie bardzo przygaszony dźwięk jest na samych tylnych głośnikach.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez OsoManiak » 27 maja 2009, o 12:56

Witam. Dużo ułatwiłoby gdybyś dał zdjęcie tych wtyczek. Zrobię to za ciebie

Obrazek

albo tu - zależnie kto jaki rodzaj opisu pinów preferuje

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm

Jak już mamy bazę do działania to wystarczy poczekać na forumowych elektroników :-)

Pozdrawiam. Osek
OsoManiak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 lut 2008, o 22:31
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz » 27 maja 2009, o 16:55

tak, tak: właśnie to są te wtyczki. Dzięki wielkie za link do portalu z jakimikolwiek danymi technicznymi do Gelharda, mimo wszystko mało popularnej marki :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości