citroen zx 1.4 94.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

citroen zx 1.4 94.

Postprzez przemekhonda » 10 sty 2010, o 00:37

Witam serdecznie mam kilka problemów jeden z nich to drzwi pasażera nie zamykają się mianowicie przy mrozie otwieram je i gdy trzaskam zamek nie łapie i się nie zamykają trzeba je trzymać żeby się nie otworzyły a po chwili gdy się samochód nagrzeje to normalnie się zamykają ja k wyeliminować te usterkę.. a druga sprawa to tylna wycieraczka co się stało tego nie wiem gdy przełączam przełącznik nie ma żadnej reakcji nie działa w ogóle co może być przyczyną a trzecia sprawa to tylny spryskiwacz gdy przełączam to silnik działa ale płyn nie leci gdy wyciągałem go z tylnej klapy i trochę poruszałem to trochę płynu poleciało ale na tym się skończyło proszę o pomoc a czwarta sprawa to problem z dmuchawą mianowicie kabel nie styka zdjąłem osłonę tą pop schowkiem i gdy ruszam kablem od dmuchawy to działa ale gdy chwile pochodzi to przestaje działać z tego co wiem to jest tam wsuwka jak i co mam rozebrać żeby się dostać żeby to zacisnąć proszę o pomoc w jakim kolwiek z zagadnień
przemekhonda
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 12:56

citroen zx 1.4 94.

Postprzez Pani Kontekstowa » 10 sty 2010, o 00:37

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mody02 » 10 sty 2010, o 10:08

zamek z dzwi mozna psiknąc jakims preparatem ktory wpiera wode, np Wd- 40. Oczywiście jak sie juz da zamknąc te dzwi. Jeśli chodzi o tylnią wycieraczke to mozna zobaczyć bezpiecznik. Spryskiwacz moze byc zatkany. Wsadzić tam jakąs małą igłe albo cos i poruszać
Mody02
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 177
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:13
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Mr.Rezystor » 10 sty 2010, o 23:53

Spryskiwacz mógł Ci zamarznąć. Wystarczy podgrzać go gorącym powietrzem np. z suszarki do włosów. Co do wycieraczki, to sprawdź czy do silnika dochodzi napięcie. Jeśli dochodzi, to wina leży po stronie silnika wycieraczki, jeśli nie dochodzi trzeba szukać dalej w instalacji, czyli: bezpiecznik, przełączniki, przekaźnik ( o ile jest) i na końcu same kable wypadało by "przedzwonić" multimetrem.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości