co zrobić po kolizji drogowej ??

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

co zrobić po kolizji drogowej ??

Postprzez PiotreQ » 17 sty 2010, o 20:19

Witam wczoraj (16.01.10) uczestniczyłem w wypadku sprawcą był pijany kierowca, wyprzedzając mnie uderzył w tył mojego auta ( uszkodzony najprawdopodobniej tylny wachacz, nadkole, zderzak itp.). Mój samochód obrócił się na szosie i wylądował w rowie, od razu zadzwoniłem po policje po krótkim czasie przyjechała zebrała zeznania świadków, pojechaliśmy na komisariat sprawca miał 1.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, spisano nasze dane osobowe i dane pojazdów, mój dowód rejestracyjny został zatrzymany ( nie znam dokładnego powodu ) powiedziano mi że odbiorę go w wydziale komunikacji dopiero gdy okaże pokwitowanie z przeglądu albo z złomowania, czy jeśli nie byłem sprawcą wypadku coś takiego może mieć miejsce ??
Moje drugie pytanie czy mógłby mi ktoś powiedzieć co po kolei mam teraz robić ?? Na komendzie dostałem także dane ubezpieczonego samochodu nr. polisy, dane osobowe sprawcy itp. Po zakończeniu akcji policji próbowałem się dodzwonić do mojego ubezpieczyciela albo ubezpieczyciela ale to już była 1 w nocy (niedziela) a w niedziele te firmy ubezpieczeniowe są nie czynne, samochód mam już na podwórku ale nie mam żadnych zdjęć z kolizji, nie wiem od czego teraz zaczynać, na policji powiedziano mi abym w poniedziałek poszedł do ubezpieczyciela sprawcy i złożył wniosek o wypłatę odszkodowania, ale byłem trochę w szoku i nie jestem do końca tego pewien. Co mam teraz robić ??

PS. Jest to prośba mojego kolegi, to on miał wypadek a nie ja.
KIEDYŚ: Komar > Ogar >Hercules > Ogar 205 > Audi 1OO C3 > Corolla E9 > 126p > Vectra A > Lantra J2 > Nissan Altima > CZ 350
A

OBECNIE:WSK 125 & VW Golf Mk2 & Renault Clio I & Quad SAM & Suzuki GSX600F
SPRZEDAM CZĘŚCI: Toyota Corolla E9 1.3 HTB & Opel Omega A 2.3D Caravan
"Bez Gwiazdy nie ma jazdy" :D
Avatar użytkownika
PiotreQ
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 163
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kozłówka /k. Lubartowa
Pochwały: 1
Pojazdy: WSK 125 & Clio I & Golf Mk2 & Quad SAM & GSX600F

co zrobić po kolizji drogowej ??

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 sty 2010, o 20:19

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Konrad » 17 sty 2010, o 21:14

Nie mogło dojśc do zatrzymania dowodu bez przyczyny. Albo miałeś samochód nie nadający się do ruchu albo nie miałeś przeglądu. Jeżeli wszystko jest ok NIE MOGLI ZATRZYMAĆ DOWODU !!!
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Mr.Rezystor » 17 sty 2010, o 21:26

Dowód zatrzymali Ci za uszkodzony samochód, niedopuszczony do ruchu. Jeśli chodzi o odszkodowanie, to musisz udać się jak najszybciej do ubezpieczyciela sprawcy i złożyć odpowiedni wniosek.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez strażak » 17 sty 2010, o 22:40

Dowód musieli zabrać albo z powodu nie ważnego przeglądu, albo auto było nie sprawne technicznie w jakimś stopniu. Nawet jeśli po wypadku auto będzie niezdatne do jazdy to nie zabiorą Ci dowodu i nie będziesz musiał go odbierać w WK po okazaniu kwitka z przeglądu. Coś po prostu musiało nie zgadzać się niezależnie od wypadku. Teraz trzeba się udać do ubezpieczyciela sprawcy, pokazać oświadczenie, auto musi obejrzeć rzeczoznawca i ocenić straty. Sprawcę czeka sprawa w sądzie grodzkim. :| Ja bym żądał wyjaśnień w sprawie zabrania dowodu i powód zabrania. :/
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
Avatar użytkownika
strażak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 22:26

Postprzez PiotreQ » 17 sty 2010, o 23:27

Quniuś napisał(a):samochód nie nadający się do ruchu


Mr.Rezystor napisał(a):za uszkodzony samochód


Najprędzej chodzi o to bo kumpel pokazał mi zdjęcie i na nim lewe tylne koło jest skrzywione o jakieś 45 stopni, na dodatek uderzenie było w miejscu gdzie jest wlew paliwa. Co do auta to wszystko było sprawne, przegląd i OC ma.

I przypominam, że to nie ja miałem ten wypadek. Temat stworzyłem na prośbę kumpla, bo to on miał ten wypadek a cały opis z mojego pierwszego postu On sam napisał. No i nie chciał zakładać specjalnie konta, żeby napisać jeden temat na forum.
KIEDYŚ: Komar > Ogar >Hercules > Ogar 205 > Audi 1OO C3 > Corolla E9 > 126p > Vectra A > Lantra J2 > Nissan Altima > CZ 350
A

OBECNIE:WSK 125 & VW Golf Mk2 & Renault Clio I & Quad SAM & Suzuki GSX600F
SPRZEDAM CZĘŚCI: Toyota Corolla E9 1.3 HTB & Opel Omega A 2.3D Caravan
"Bez Gwiazdy nie ma jazdy" :D
Avatar użytkownika
PiotreQ
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 163
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kozłówka /k. Lubartowa
Pochwały: 1
Pojazdy: WSK 125 & Clio I & Golf Mk2 & Quad SAM & GSX600F

Postprzez karol » 18 sty 2010, o 15:40

PiotreQ napisał(a):tylne koło jest skrzywione o jakieś 45 stopni, na dodatek uderzenie było w miejscu gdzie jest wlew paliwa


Wystarczy rozbity reflektor i już dowód zabierają, także nie ma co się dziwić.

A jeśli chodzi o OC, to musisz zadzwonić do jego ubezpieczyciela, oni przysyłają rzeczoznawcę, robi fotki, ocenia stan samochodu oraz uszkodzeń, spisuje papierki, mówi jakie dokumenty potrzeba i potem się czeka na rozpatrzenie przez określony czas, a potem kasa na konto i po wszystkim ;]
Parę MZ: TS, ETZ, ES sztuk trzy, parę WSK B1 i Rometów, Sr2 i inne.
karol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 14:19
Lokalizacja: Augustów


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 252 gości