HDI odpalanie na mrozie

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

HDI odpalanie na mrozie

Postprzez piciu308 » 2 lut 2012, o 23:31

Witam. Jako że od kilku dni jest dosyć chłodno to zadaje pytanko jak to ustrojstwo odpalać jako że nie miałem nigdy doczynienia z dieslem.
chodzi głównie o to czy odpalac po zgaśnięciu kontrolki świec czy po zgaśnięcu tego czerwonego napisu "STOP"? Dodam że stop świeci się dłużej niż kontrolka świec. Więc w którym momencie odpalać?
- Co byś zrobił gdyby można zacząć wszystko od nowa?
- Nie brał bym tego gówna..
Avatar użytkownika
piciu308
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 15:31
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet kadet, Router WS 50, Renault Megane I Ph II.

HDI odpalanie na mrozie

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 lut 2012, o 23:31

Pani Kontekstowa
 

HDI odpalanie na mrozie

Postprzez 600rr » 3 lut 2012, o 00:13

piciu308, najpierw dogrzej kilka razy świece ;) Ja w ibi czy ciężarówkach zawsze kilka razy dogrzeje przed odpaleniem ;) Staraj się aby przy odpalaniu nie były włączone niepotrzebne odbiorniki prądu tj. radio, nadmuch, grzanie szyb i lusterek. Po odpaleniu jeśli masz taką możliwość np. wyjeżdżasz z posesji, garażu czy jakiejś spokojnej uliczki nie włączaj od razu świateł ;) Zawsze coś ten akumulator podładuje dodatkowo ;) Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01

HDI odpalanie na mrozie

Postprzez Angler » 3 lut 2012, o 09:35

600rr, nie wydaje mi się, żeby w nowoczesnym dieslu z komputerem, trzeba było kilka razy grzać. Wszak w nowszych autach, czas grzania świec żarowych jest zależny od temperatury chłodziwa. Z tego co wyczytałem po forach, w HDI świece grzeją przy -10, nawet przez 1minutę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

HDI odpalanie na mrozie

Postprzez 600rr » 3 lut 2012, o 13:47

Angler napisał(a):w HDI świece grzeją przy -10, nawet przez 1minutę.


Jeżeli są zamontowane podgrzewacze to tak ;) Ale w osobówkach trzeba kilka razy podgrzać powietrze w cylindrze żeby ułatwić ten zapłon przy obecnych temperaturach. Moja pali od strzała ale mimo to wolę dogrzać te 2-3 razy ;)

Nawet jeśliby dogrzewały to i tak nie będą grzać jeśli przejedziesz kawałek i motor będzie zagrzany ;) I z tym są jeszcze większe problemy z tego co widzę, gorzej odpalić ciepły silnik niekiedy na zimnie.
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 366 gości