opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez sssTOMEKsss » 1 cze 2012, o 19:07

Witam
jestem posiadaczem tego autka http://www.picshot.pl/public/view/full/123759 i odkąd go nabyłem dręczy mnie jeden problem a mianowicie słaby auto alarm
zamknę auto, uaktywnie autoalarm i pojawia się problem z jego załączeniem, bujam autem na boki, kopne w koło i nic, alarm sie nie uaktywnia, natomiast jeżeli zamknę kogoś w środku :D i wtedy uaktywnie alarm to po chwili (jak ta osoba w środku zacznie sie ruszać) się załącza i autko ładnie trąbi :P
gdzie są czujniki od autoalarmu?

ostatnio również zaczęła wyświetlać się kontrolka ABS-u, jednak czy abs obecnie działa to nie wiem bo do zimy jeszcze trochę, ale poprzedniej zimy działał normlanie
czy może to być sygnał kończących się klocków hamulcowych?

ogółem auto super, wyświetlacz w środku pokazuje dosłownie wszystko, obecne spalanie, na ile km starczy paliwa, ile średnio spala itp. a nawet jak się przepali jakaś żarówka :D

może jest gdzieś w necie dostęp do ksiązki serwisowej ale do opla astry wydawanej na stulecie opla, a nie do zwykłej astry w polskim języku?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 cze 2012, o 19:07

Pani Kontekstowa
 

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez dieludolfs » 1 cze 2012, o 19:15

sssTOMEKsss napisał(a):jestem posiadaczem tego autka http://www.picshot.pl/public/view/full/123759 i odkąd go nabyłem dręczy mnie jeden problem a mianowicie słaby auto alarm
zamknę auto, uaktywnie autoalarm i pojawia się problem z jego załączeniem, bujam autem na boki, kopne w koło i nic, alarm sie nie uaktywnia, natomiast jeżeli zamknę kogoś w środku :D i wtedy uaktywnie alarm to po chwili (jak ta osoba w środku zacznie sie ruszać) się załącza i autko ładnie trąbi :P
gdzie są czujniki od autoalarmu?

Ładna asterka :D
Jeżeli chcesz, aby alarm działał na bujnięcia, kopnięcia itp. powinieneś podkręcić czujnik wstrząsu. Znajduje się on najczęściej przy kolumnie kierowniczej, gdyż tam najlepiej przechodzą wszystkie drgania, dlatego w tych okolicach powinieneś zacząć szukanie. Jeżeli samochód nie posiada takiego czujnika, można go dokupić za grosze na allegro:
http://allegro.pl/czujnik-wstrzasowy-dw ... 21031.html

sssTOMEKsss napisał(a):ostatnio również zaczęła wyświetlać się kontrolka ABS-u, jednak czy abs obecnie działa to nie wiem bo do zimy jeszcze trochę, ale poprzedniej zimy działał normlanie
czy może to być sygnał kończących się klocków hamulcowych?

Strzelał bym prędzej, że coś nie tak z czujnikami ABSu.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez filo2355 » 1 cze 2012, o 21:53

po co ci czujniki wstrząsu? takie rzeczy były montowane w nieoryginalnych alarmach tzn na zamówienie. oryginalne mają w drzwiach, gdzieś przy szybach itp.
Avatar użytkownika
filo2355
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 24 sie 2011, o 18:40
Pochwały: 1

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez dieludolfs » 1 cze 2012, o 21:56

filo2355 napisał(a): oryginalne mają w drzwiach, gdzieś przy szybach itp.


To nie są czujniki wstrząsu.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez Sławek. » 1 cze 2012, o 21:59

sssTOMEKsss, przecież ABS to sprawdzisz nawet w lato gdzieś na polnej drodze ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez magneto » 1 cze 2012, o 23:05

Teraz to takich fur nie kradna przeciez. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez sssTOMEKsss » 1 cze 2012, o 23:07

Sławek., żeby podwozie zgubić :D
autko jest chyba po fabrycznym tuningu wizualnym, po zdjęciu chyba widac :P i przedni zderzak jest może z 10cm nad ziemią, więc jazda polnymi czy też leśnymi ściażkami jest dość ryzykowna :D

dieludolfs, wiesz może gdzie dokładniej się znajduje ten czujnik? to tam trzeba odkręcić?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez sssTOMEKsss » 1 cze 2012, o 23:10

magneto, kradną czy też nie, ktoś juz mi je zarysował przedni lewy błotnik z lampą i to dość mocno na parkingu podczas mojej nieobecności i autoalarm się też nie załączył :/
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez dieludolfs » 1 cze 2012, o 23:14

sssTOMEKsss napisał(a):dieludolfs, wiesz może gdzie dokładniej się znajduje ten czujnik? to tam trzeba odkręcić?

No właśnie nie wiem jak to tam jest dokładnie, nie wiem nawet czy ten samochód posiada taki czujnik, najlepiej jak byś popytał na jakimś forum opla albo astry, bo ja nie jestem w stanie Ci na to odpowiedzieć :?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez filo2355 » 2 cze 2012, o 16:42

a więc dieludolfs jak to sie nazywa?
Avatar użytkownika
filo2355
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 24 sie 2011, o 18:40
Pochwały: 1

Re: opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez dieludolfs » 2 cze 2012, o 16:58

filo2355 napisał(a):a więc dieludolfs jak to sie nazywa?

Chodzi Ci o te w drzwiach i wewnątrz auta?

W drzwiach za uruchamianie alarmu odpowiadają czujniki krańcowe - po otwarciu drzwi minus z wyłącznika zostaje podany do centralki alarmu, po czym alarm zostanie uruchomiony.

Wewnątrz pojazdu zamontowane są ultradźwiękowe czujniki ruchu, które podpięte do odpowiedniego modułu i po wykryciu ruchu również podadzą mase (w zasadzie to tylko impuls trwajacy zazwyczaj około sekundy) do centralki.

Czujniki wstrząsowe działają na takiej zasadzie, że po wykryciu jakiś drgań również podaje minus do centralki.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez Konik » 2 cze 2012, o 21:41

sssTOMEKsss napisał(a):magneto, kradną czy też nie, ktoś juz mi je zarysował przedni lewy błotnik z lampą i to dość mocno na parkingu podczas mojej nieobecności i autoalarm się też nie załączył :/

Co z tego że by się alarm włączył? :mrgreen: Gość zarysuje i spitoli i tyle po tym, a alarm nie potrzebnie aku będzie męczyć. :mrgreen: ABS równie dobrze można sprawdzić na asfalcie, rozpędź się i gwałtownie hamuj, tylko oczywiście na jakiejś drodze po której nie będzie jeździć dużo aut, a jak nie to przejedz się na jakąś drogę żwirową i zrób tak samo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez sssTOMEKsss » 3 cze 2012, o 16:38

Konik, ale zdążył bym usłyszeć ;] a gdybyś ty zarysował auto włączył by sie alarm to zwiałbyś? bo ja raczej nie, istnieje jednak strach ze właściciel usłyszał i już to widzi, spisuje sobie numery rej. idzie na pałki i ja w dodatku odpowiadam za zwianie z miejsca kolizji :]

to może od razu zapytam tutaj żeby nie zakładać nowego tematu
w astrze jest silnik 2.0 diesel bez turbiny, gdzieś słyszałem że jak dieslowi zabraknie paliwa to coś tam sie w nim psuje, prawda to?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez magneto » 3 cze 2012, o 18:33

sssTOMEKsss napisał(a):magneto, kradną czy też nie, ktoś juz mi je zarysował przedni lewy błotnik z lampą i to dość mocno na parkingu podczas mojej nieobecności i autoalarm się też nie załączył

Autoalam w nieskończoność nie drze się wiec za duzo w tym przypadku raczej nie pomoże.
Pozatym wydaje mi sie ze powinien sie włączyc w momencie wykazania ruchu w srodku pojazdu
(tam sa czujniki) a z zewnetrzymi trzeba naprawde sie starac aby on został uruchomiony
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

opel astra II edition 100 słaby auto alarm

Postprzez dieludolfs » 3 cze 2012, o 19:45

magneto napisał(a):Autoalam w nieskończoność nie drze się wiec za duzo w tym przypadku raczej nie pomoże.

W nieskończoność może się nie drze, ale trochę hałasu narobi.

magneto napisał(a):a z zewnetrzymi trzeba naprawde sie starac aby on został uruchomiony

Czujnik wstrząsu posiada regulacje, można go tak wyregulować że na walnięcie w karoserie zareaguje, tylko wtedy może często głupieć.

sssTOMEKsss napisał(a):w astrze jest silnik 2.0 diesel bez turbiny

Jesteś pewien, że nie ma turbiny? Ilu konny masz ten silnik?

sssTOMEKsss napisał(a):gdzieś słyszałem że jak dieslowi zabraknie paliwa to coś tam sie w nim psuje

Znaczy się jeżeli w baku skończy się ropa? Wtedy może zapowietrzyć się cały układ paliwowy.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości