silnik (renault megane)

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

silnik (renault megane)

Postprzez Łukasz. » 25 paź 2012, o 20:40

Witam,

Mam ja megane z silnikiem 1.6, tyle że ósemka, rozwija jakieś 75 KM. Silnik niby świetnie się sprawuje, ale...

Apetyt mi rośnie w czasie jedzenia :P Więc wpadłem na pomysł, by gdzieś wyczaić jednostkę o tej samej pojemności, tej samej liczbie cylindrów, ale innej liczbie zaworów, czyli by były po 4 na cylinder. Powiedzmy, że mam juz taki goły silnik. Teraz zadanie dla was, macie mnie zniechęcić (lub, jeżeli to możliwe, zachęcić? :P ) do takiej operacji :P Interesują mnie przede wszystkim:
-możliwe komplikacje w czasie zabiegu,
-przybliżone koszta przekładki silnika (robocizna i inne duperele),
-jakieś inne wskazówki na ten temat.

Odpowiedź jednym zdaniem typu "nie opłaca ci się robić, kup lepiej tico" itp. mnie nie satysfakcjonują. Jednak jeżeli tak sądzisz, to uzasadnij swoją opinię (i też nie jednym zdaniem typu "bo drogo wyjdzie", chcę znać szczegóły), więc liczyłbym na odpowiedzi osób, które coś na ten temat wiedzą, a nie takich, którzy wpadną, napiszą "Łukasz, Twoje megane jeszcze jeździ?" I nic nie wniosą do tematu ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

silnik (renault megane)

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 paź 2012, o 20:40

Pani Kontekstowa
 

Re: silnik (renault megane)

Postprzez maaniu » 26 paź 2012, o 22:25

Powiem Ci tak przekladka silnika troche Cie bedzie kosztowac kasy i nerwow wiadomo ze tu cos nie spasuje to nie wejdzie to trzeba dorobic a wzrost mocy jest lecz niewielki wytyraj renie i kupuj cos wiekszego albo lekki tuning tej jednostki ktora posiadasz:)
Obrazek
Avatar użytkownika
maaniu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 16:43
Pojazdy: Motorynka

silnik (renault megane)

Postprzez Konik » 26 paź 2012, o 22:37

Zapewne do wymiany cała wiązka instalacyjna, łapy silnika itd. podobno te 8V wiszą na kołyskach a 16V na łapie na podłużnicy więc trzeba by trochę rzeźbić, tak wygląda sprawa w scenicu więc w megane powinno być podobnie bo to praktycznie takie samo auto. Roboty będzie co niemiara, kosztować też to trochę będzie, taniej by wyszła sprzedaż tej renówki i kupno takiej samej z 16V silnikiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

silnik (renault megane)

Postprzez husek » 27 paź 2012, o 07:31

Jeśli buda jest w miare nie zniszczona oraz brak oznak rudy to można sie zastanowić na swapie silnika na 16tce i oczywiscie 1,8 .
Cena imprezy ok 2-2,5tys .Na tyle gdzies trzeba liczyć ,kwestia za ile wyrwiesz jednostke z osprzetem, najlepiej szukac rozbitki badz angole bowiem czasem idzie wyrwac całe auto za ok 1-1,5tys zł .
Avatar użytkownika
husek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 04:56
Lokalizacja: Rawa

Re: silnik (renault megane)

Postprzez AnDr3w » 28 paź 2012, o 20:30

Gra nie warta swieczki. Sprzedaj to i kup cos z wiekszym motorem albo swapuj na cos >2,5l
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

silnik (renault megane)

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2012, o 21:32

AnDr3w napisał(a):albo swapuj na cos >2,5l


Ciekawe kto to będzie tankował :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

silnik (renault megane)

Postprzez izydor » 28 paź 2012, o 22:05

Avatar użytkownika
izydor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 13:11
Lokalizacja: Świdnik
Pochwały: 17
Pojazdy: Yamaha YZ 250, Honda trx 300,A draj

silnik (renault megane)

Postprzez AnDr3w » 28 paź 2012, o 22:51

dieludolfs, kup 2 takie same auta. jedno z silnikiem 1.8 110 km a drugie 2.5 200 km jezdzij tak samo. i porownaj spalanie. tyle w tym temacie ;]
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

silnik (renault megane)

Postprzez Łukasz. » 29 paź 2012, o 19:03

AnDr3w napisał(a):Gra nie warta swieczki.

AnDr3w, to czy warto, czy nie, to już sam zdecyduję :d Ja właściwie to z ciekawości pytam, o takie odpowiedzi jakie dał Konik i husek mi najbardziej chodziło. Tyle ode mnie, wszystko już wiem :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

silnik (renault megane)

Postprzez Tomek » 29 paź 2012, o 19:13

Łukasz., przede wszystkim musisz dowiedzieć się, czy docelowy silnik ma te same mocowania. Jeżeli to ten sam silnik, tylko 16V, to powinien wejść na zasadzie plug&play :D Elektryka może pasować, ale nie musi. Zależy od komputera, ewentualnych czujników, dawki paliwa itp.
Będziesz sam to robił? Ja znam kolesia, który aktualnie robi dla kogoś BMW E30 z silnikiem 2,5 od innej Bety. Robocizna wraz z silnikiem to 1500, ale on od nowa robi mocowania i wiązkę. No i dolicz ewentualne dodatkowe części. Myślę, że sama robota mieści się w granicach 500zł.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości