[Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez kierowca_1943 » 8 mar 2013, o 21:30

Mam takie putanie.
Co może spowodować brak uszczelki pod wtryskiem (disel) po przejechaniu 800 km.
Jestem strasznie ciekaw jak może zniknąć uszczelka.
Oraz drugie zapytanie.
Co może spowodować nieszczelność wtrysków. <czy tylko głupota mechanika czy siły które działają na wtrysk spowodują odkręcenie (co oczywiście było by chyba absurdem)>
BYŁ U MECHANIKA I ROZWALIŁ MI CAŁY SILNIK
kierowca_1943
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 21:20
Pojazdy: Fiat Doblo

[Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 mar 2013, o 21:30

Pani Kontekstowa
 

[Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez Romecik2t » 8 mar 2013, o 21:55

po 1 zmień mechanika. a uszczelka mogła zniknąć przez nieszczelność, niedokręcenie śrub lub nierównomierne dokręcenie bo to ma znaczenie.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: [Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez AnDr3w » 9 mar 2013, o 14:36

Z tego co mi wiadomo uszczelka pod wtryski jest miedziana i nie ma mozliwosci aby ona zniknęła- musiało jej poprostu niebyc podczas montażu.
Wtrysk zapewne trzyma taka stopka która jest przykręcona jedną srubą więc nie ma tutaj możliwosci i jakimkolwiek błędzie typu "nierównomierne dokręcenie". Przed montażem nalezy wyczyscic ewentualnie delikatnie LIZNĄc frezem ręcznym płaszczyznę głowicy aby podkładka dobrze przylegała i nie było w miejscu połączenia wtrysku z głowicą zadnego nagaru. Zaleca sie przy montazu wtrysków zakładac nowe sruby- jezeli to takie wtryski o jakich myslę.
Na przyszłosc napisz jaki to silnik i ktory rok- troszeczke naswietli to sprawe ;]
Pzdr
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: [Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez kierowca_1943 » 10 mar 2013, o 13:31

Dzięki za przybliżenie informacji. To jest Doblo 1.9JTD SX rok.2002 [Disel] Sorki że nie napisałem bardziej precyzyjnie.
kierowca_1943
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 21:20
Pojazdy: Fiat Doblo

Re: [Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez kierowca_1943 » 10 mar 2013, o 22:28

i jeszcze bym prosił o opis jakie będą efekty takiego niedokręcenia i braku uszczeli na silniku.
kierowca_1943
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 21:20
Pojazdy: Fiat Doblo

Re: [Fiat Doblo] nieszczelność, brak uszczelki pod wtryskiem

Postprzez AnDr3w » 11 mar 2013, o 19:34

Hmmm generalnie delikatne przedmuchy nie są zabojcze. W ruskim od 20 lat są takie przedmuchy, jezdzi 20 lat i bedzie jezdził jeszcze 20. Może w połączeniu z głowicą wydmuchac kanalik i przez to pozniej konieczne będzie frezowanie miejsca styku wtrysku z głowicą. Poza tym przy słabym dokreceniu moze wyciągnąc gwint w głowicy, konieczne będzie wtedy przegwintowanie na większy rozmiar. Jeżeli jest szczelnie bez podkładki to bedzie bez podkładki ale nie wiem czy przypadkiem wtedy delikatnie nie zmienia się kąt wtrysku. Fachowcem od Dieseli nie jestem ale miałem z nimi trochę do czynienia.
Pzdr


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości