Usuwanie rys z samochodu.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez tazwaly » 26 maja 2013, o 08:26

cross2900 napisał(a):Tempo zawiera więcej wosków niż materiałów ściernych no i rysuje powierzchnie.
tazwaly napisał(a):Przy twardszych i grubszych lakierach da się to wypolerować jakimś woskiem, ale przy metalicznych nie bardzo.


Polerować woskiem ?

tak, wosk nakładamy tak jak paste i polerujemy - takie mleczko do wykonczenia ( na opakowaniu jest napisane wax więc używam opisu wosk )
tazwaly
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 06:31
Pojazdy: Fiat Punto II JakToDymi, Corsa C

Re: Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 maja 2013, o 08:26

Pani Kontekstowa
 

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Pitucha » 3 lip 2013, o 10:06

Porządne mycie + porządna mechaniczna polerka + woskowanie i lakier błyszczy się jak psu wiecie co. Ja swojemu Lewkowi zafundowałem takie spa to efekt był genialny, niestety zrobiłem to preparatami średniej klasy i efekt "nowego lakieru" nie utrzymał się bardzo długo, ale nawet teraz wystarczy samochód dobrze umyć, najlepiej bezdotykowo, bo po myciu gąbką jest masakra, i dalej lakier wygląda bardzo ładnie. Ja miałem sporo rys na tylnej klapie, jedna po przeciągnięciu magnesem od CB, druga powstała przy cofaniu ( że też dzień wcześniej to drzewko tam nie rosło i gałąź nie wystawała :mrgreen: ), na błotnikach po kamyczkach itp itd, po przepolerowaniu pastą lekko ścierną, oczywiście mechanicznie i z użyciem wody, później po woskowaniu woskiem koloryzującym efekt był genialny, aż żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia.
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Pitucha » 3 lip 2013, o 10:11

tazwaly napisał(a):tak, wosk nakładamy tak jak paste i polerujemy - takie mleczko do wykonczenia ( na opakowaniu jest napisane wax więc używam opisu wosk )


Wosk tylko nabłyszcza powierzchnię, nie ściera warstwy zniszczonego, porysowanego lakieru. A jeśli jest rysa, to dobrze warstwę lakieru, na której powstała spolerować. Po takim zabiegu lakier się już ładnie błyszczy, a woskowanie zabezpiecza lakier przed wodą i go dodatkowo nabłyszcza.

EDIT

Sorry za post pod postem ale miała być edycja, a nowego posta napisałem :|
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Re: Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez razor500 » 7 lip 2013, o 16:35

Chciałbym jeszcze was prosić o poradę na temat polerowania. Do polerowania używałem nie K2 Tempo, ale Tempo Original Druchema. Parę miesięcy temu polerowałem swoje auto w kolorze srebrnym i drobne rysy zniknęły i nie ma po nich śladów i lakier wyraźnie ładniej się błyszczy do dzisiaj. Kilka tygodni temu polerowałem taty auto w kolorze bordowym. Niestety w tym drugim przypadku jest jeszcze gorzej niż przed polerowaniem. Kolor nie jest jakoś dużo bardziej błyszczący o ile w ogóle bardziej niż przed polerowaniem, a mikrorysy wcale nie zniknęły, może i nawet pojawiło się kilka nowych drobnych. Poza tym pozostały smugi po polerowaniu i brzydko to wygląda. W obu przypadkach używałem tej samej pasty, ale różnica była w nakładaniu pasty. U siebie nakładałem gąbką, a u taty wilgotną miękką ścierką, bo nie miałem gąbki, a tato powiedział, że nie szkodzi i nie ma różnicy czy gąbka, czy wilgotna ścierka. Mi mimo wszystko wydaje się, że to trochę przez tą ścierkę, zamiast gąbki. U siebie przyglądałem się dokładnie lakierowi i nie widać żadnych smug chociaż zdaję sobie sprawę, że na srebrny lakierze ciężko coś dostrzec, ale u taty to wygląda paskudnie. Co o tym sądzicie i czy da się coś z tym zrobić?
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez dieludolfs » 15 wrz 2013, o 18:36

Panowie, macie może jakiś dobry sposób na pozbycie się rys na masce od kocich pazurów? Czy wystarczy mechaniczna polerka?

No i kolejna sprawa jest taka, czy do wykonania w.w polerki wystarczy taki zestaw z linku poniżej? Polerować będę wiertarką.
http://allegro.pl/hit-zestaw-do-polerow ... 62959.html
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Stachu.G » 15 wrz 2013, o 18:52

Mazaki specjalne kredki, jak lakier nie jest zdarty do gołej blachy to poradzą
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Pitucha » 2 sty 2014, o 23:29

-> http://www.youtube.com/watch?v=lqqnNmGsi9U, chociaż pewnie po jednym/kilku myciach trzeba będzie powtórzyć zabieg. No i widać, że pod pewnym kontem widać smugę po mazaku. No i kolejny minus - cena.


Autor postu otrzymał pochwałę
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Dimmu » 4 lip 2014, o 15:10

Pisaki, nawet jeśli świetnie zamaskują rysę to nie zagwarantują trwałości takiej naprawy.
Dimmu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Lorrenzo » 7 lip 2014, o 20:23

polecam politure nigrin

robi fajna magie
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Dimmu » 21 lip 2014, o 15:48

Lorrenzo napisał(a):robi fajna magie

Co masz na myśli?
Dimmu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez radzapack » 4 wrz 2014, o 15:05

Na te magiczne pisaki nie trać czasu, to pic na wodę i nie działa. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
radzapack
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 14:20
Lokalizacja: Tarnów

Usuwanie rys z samochodu.

Postprzez Stachu.G » 4 wrz 2014, o 21:51

Pisaki dają rade pod wyjątkiem że rysa jest tylko do podkładu.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

cron