Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez razor500 » 29 mar 2013, o 19:22

Cześć. Dzisiaj myłem taty auto i nie mogę usunąć czegoś co przypomina zamazy/zacieki na szybie w tylnych drzwiach. Dziwnie się złożyło, że taki są ślady zarówno na lewych jak i na prawych tylnych drzwiach. Auto ma fabrycznie przyciemnione szyby i tą folię ma wtopioną w szybę czy coś takiego. Umyłem auto i to zauważyłem, to ściereczką chciałem to rozetrzeć jakoś, ale dalej się nie dałem. Wziąłem clin do mycia szyb i dalej nie zeszło. Prawdopodobnie jest to od zewnętrznej strony drzwi. Co to może być? Da się to jakoś usunąć? Spotkał się w ogóle ktoś z czymś takim? Nigdzie nie mogłem nic znaleźć w internecie na ten temat.
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 mar 2013, o 19:22

Pani Kontekstowa
 

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez Tomek » 29 mar 2013, o 20:09

Folia na pewno jest wtopiona? Wydaje mi się, że uszkodziła się od jakiejś chemii.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez dieludolfs » 29 mar 2013, o 21:11

Ten sam problem jest przy myciu naszej Vectry. Nie można myć szamponem szyb, bo zostają potem zacieki, bardzo ciężkie, wręcz niemożliwe do zmycia. W Tico, który ma zwykłe szyby nie ma tego problemu.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez razor500 » 30 mar 2013, o 01:33

Tak, szyby były fabrycznie przyciemnione metodą piecową czy jak to się tam nazywa nie wiem dokładnie. Tato auto kupił ok. pół roku temu. Zwykle to ja myję auto i myłem je nie raz. Jednak wcześniej nie było tego problemu, a do mycia cały czas używałem tego samego płynu. Auto ma 5 przyciemnionych szyb- w tylnych drzwiach, boczne od bagażnika i tylną. Wszystkie zawsze myję tak samo, ale tylko w tych w tylnych drzwiach coś się stało i nie mam pojęcia co z tym zrobić, a nie wygląda to za ładnie. Da się coś z tym zrobić?
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez rometrider » 3 kwi 2013, o 07:47

Zobacz czy da sie zmyc płyenm do mycia szyb+gazeta(zamiast szmaty)
rometrider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 595
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 09:18
Lokalizacja: Łaszczów
Pochwały: 2

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez Siczka » 25 kwi 2013, o 10:22

Ewentualnie polecany sposób - spirytus + gazeta. Przy okazji jak dalej nie zejdzie, to będziesz mógł sobie chlupnąć na uspokojenie :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Nie da się usunąć zamazów z szyby.

Postprzez tazwaly » 25 maja 2013, o 07:12

zacieki od różnych tłustych, klejowych pozostałości najlepiej wymyć acetonem.
Przy używaniu tego środka trzeba bardzo uważać, bo może reagować z materiałami w obiciu szyb oraz z lakierem. Dodatkowo trzeba sprawdzić też octem. No i używać ręczników papierowych, ewentualnie szarej gazety ( nie wiem dlaczego, ale ja preferuje Rzeczpospolita).

Czasem występują odbarwienia na szybie. Czyli powierzchowne wżery detergentów w szkło. Pozostaje lekko wypastować pastą polerską do plastików/szkła. Tutaj musimy użyć odpowiedniej gąbki / szmatki.
tazwaly
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 06:31
Pojazdy: Fiat Punto II JakToDymi, Corsa C


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości