Golf II 1.6 91r-brak "pełnego gazu".

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Golf II 1.6 91r-brak "pełnego gazu".

Postprzez Janusz73 » 16 kwi 2013, o 05:27

Panowie od Golfów prosze Was o pomoc i zaznaczam,że nie jestem mechanikiem samochodowym.Już pisze o co "walcze"-Golf II z silnikiem 1.6 chodził jak zegarek i nagle w trasie coś mu odbiło.Samochód jedzie ale do połowy gazu,jak wcisnie mu sie gaz do końca to zachowuje sie jakby wyłączyło sie kluczykiem zapłon.Puszczam pedał gazu,zaczyna szarpać i znowu jedzie,a nieraz w czasie jazdy potrafi zgasnąć.Zachowuje się jakby nie dostawał benzyny.Zgaśnie i odpala bez problemu.Silnik na luzie ma pełen gaz i w pewnym momencie mu tego gazu brakuje,po prostu nie wchodzi na wysokie obroty.Zapłon raczej odpada,bo wszystko sprawdzone.To jest silnik z obudowa filtra na gażniku (a może to monowtrysk) i ta obudowa filtra powietrza jest zamocowana do gażnika takim charakterystycznym pałąkiem z drutu.Zdjełem obudowe filtra a tam na gażniku (monowtrysku?Na kolektorze jest sonda) pełno elektrycznych urządzeń,jakies elektrozaworki,cewki?Nie wiem?Zatarcie lub uszkodzenie mechaniczne silnika raczej odpada bo silnik miał olej i płyn chłodzący.Silnik na wolnych obrotach pracuje prawidłowo.Prosze o porady.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Golf II 1.6 91r-brak "pełnego gazu".

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 kwi 2013, o 05:27

Pani Kontekstowa
 

Golf II 1.6 91r-brak "pełnego gazu".

Postprzez MArcin91 » 16 kwi 2013, o 16:47

Janusz73, jeśli masz monowtrysk to odłącz akumulator na ok 1h. Prawdopodobnie sterownik wszedł w tryb awaryjny. Jeżeli zacznie dobrze chodzić i znowu to się stanie to trzeba szukać problemu głębiej.

Co do gaźnika to nie wiem co dokładnie siedziało w golfach (jakiś Pierburg pewnie), ale sprawdź dokładnie mechanizm sterowania drugą przepustnicą (Jeśli jest sterowana mechanicznie to sprawdź czy dźwigienka się nie odczepiła, jeśli sterowana jest podciśnieniowo to sprawdź wężyki i siłownik od drugiej przepustnicy).
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
MArcin91
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25 mar 2012, o 14:33
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1

Re: Golf II 1.6 91r-brak "pełnego gazu".

Postprzez Janusz73 » 16 kwi 2013, o 19:57

MArcin91 dziękuje za odpowiedż.Problem rozwiązany i wstyd mi sie przyznawać co było.Filtr benzyny był wymieniany ostatnio pod koniec 2005 roku.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

cron