Focus muli.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Focus muli.

Postprzez Janusz73 » 5 lip 2013, o 14:01

Dieludolfs nie jestem wszechwiedzący.lepiej jednak odłaczyć akumulator od samochodu.Wiem na 100% że w alternatorze zawsze jeden przewód jest pod napieciem.Zgadza się że mozna uruchamiać samochód na kable za pomocą innego samochodu,nawet instrukcje obsługi to opisują ale to trzeba umieć,bo naprawde można narobić sobie kłopotu.Znam przypadek swojego kumpla jak kilka lat temu był na granicy chyba w Świecku,był Citroenem Xarą Picasso i w kolejce ktos poprosił go o prąd.Mój kolega pożyczył,tamten co prosił pojechał,a kolo ze swoją Xarą wrócił do Morąga na lawecie.Cały sterownik,immobilizer i inna jakaś elektronika dała totalnego zgona,dosłownie jakby się zablokowała.Razor podłacz akumulator i wtedy zobaczymy co bedzie się działo.74Ah to duży akumulator ale jeszcze istotny jest jego prąd rozruchowy.Na naklejce może być podana wielkość oznaczeniem IR-400 lub więcej amper.To właśnie tak zwany prąd rozruchowy.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Focus muli.

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lip 2013, o 14:01

Pani Kontekstowa
 

Re: Focus muli.

Postprzez razor500 » 5 lip 2013, o 23:14

Nie wiem Janusz czy o to Ci chodziło, ale jest na tej naklejce napis 680A. Ogólnie to dzięki wielkie wszystkim za pomoc, a problem uważam za rozwiązany. Pożyczyłem akumulator i autko odpaliło bez problemu :) Znajomy, który jest mechanikiem jeszcze mi powiedział, że mogę jutro do niego przyjechać i posprawdza czy z ładowaniem wszystko jest ok i inne drobiazgi. Jeszcze raz dzięki :D
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Re: Focus muli.

Postprzez Janusz73 » 6 lip 2013, o 06:24

Razor te 680A to prąd rozruchowy.Czyli masz typowy akumulator do diesla.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Focus muli.

Postprzez razor500 » 6 lip 2013, o 11:28

Dobrze wiedzieć. Dzięki jeszcze raz :)
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 98 gości