VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez sssTOMEKsss » 14 cze 2013, o 21:10

Witam oraz zacznę od początku
stałem się posiadaczem właśnie takiego autka, konkretnie od 6 kwietnia br, zbierałem prawie rok aż w końcu znalazłem go po przez allegro 30km ode mnie,

a o to i on
Obrazek

klimatronic, tempomat, komputer, dobre radio (200zł) 110 koni, zarejstrowany w Polsce, no i cena 8900zł
wieczorem pojechałem z znajomym obejrzeć, podekscytowany nastawiony gdyż jak na takie auto i przeglądając inne passaty cena wydawała się zbyt niska, na aukcjach czy w komisach takowe i po 12koła są wystawiane
dotarliśmy na miejsce, wstępne oględziny wrażenie pozytywne (do pomalowania lewy błotnik, niby ktoś mu przytarł i jest pomalowane bazą, wystarczy polakierować)
odpalanie również pozytywnie, próbna jazda
skrzynia - biegi wchodzą jak w masełko, wszystko miodzio
sprzegło (ciężko się wciska) jedyneczka i ruszamy, sprzęgło w góre a auto stoi i dopiero przy samym końcu (może z 2 cm od końca) zaczyna puszczać i jedziemy
przejechaliśmy się pare razy wrażenia raczej neutralne, silnik nie miał takiego depnięcia jakie mieć powinien, doszliśmy do wniosku z znajomym ze to moze własnie to sprzęgło łapać i to przez to, ewentualnie coś z turbiną
jeżeli chodzi o sam silnik bardzo ładnie chodził, wnętrze również ok, kierownica nie wytarta, stan licznika 240 tys

trochę ponegocjowaliśmy z sprzedającym i zszedł z ceny do 8400zł
kupiłem pojechałem do domu i zacząłem nim jeździć do pracy, po jakiś 2 tygodniach pojechałem nim do mechanika na wymiane rozrządu, olejów, filtrów itd. oraz na porządny przegląd

mechanik do mnie dzwoni żebym przyjechał bo tu sporo do zrobienia jest, no i tak wyszło żeprzednie zawieszenie ( 900zł) , jakies wodzidło od wentylatora bo miało luzy (200zł), olej rozrząd ( chyba z 500zł), turbine przeczyścił, jakies uszczelki, inne jeszcze pierdoły, w sumie wyszło za wszystko 2300zł a i tak jeszcze klima jest do nabicia oraz do kupna rurki od klimy ale na to juz mi budżet póki co nie pozwala

no i teraz problemy
nie wiem co z tym sprzęgłem, póki co wszystko jest ok, w necie piszą ze to normalne, że się ciężko wciska i puszcza dopiero przy samym końcu, może ktoś z was ma ten silnik w swoim autku i mi pomoże
druga sprawa
dzisiaj sobie jadę z pracy, dłuższa prosta przed moją miejscowością 4 bieg, wrzucam troche gazu, i przy 120km/h na 4 biegu w silniku zaczęło brakować mocy, wciskam gaz do oporu a tu dupa, przyśpieszyć juz nie chce, silnik tak jakby zaczął delikatnie przerywać, wrzucam 5 bieg i tu też mocy brak, przyspieszenie bardzo słabe, dojeżdżam do skrzyżowania wrzucam na 1 bieg potem kolejne, no i tu podobnie jak wcześniej, dojechałem do domu zgasiłem i poszedłem
teraz wieczorem poszedłem jeszcze się przejechać a tu wszystko wróciło do normy
co się mogło wtedy stać? załączył się tryb awaryjny?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 cze 2013, o 21:10

Pani Kontekstowa
 

Re: VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez AnDr3w » 16 cze 2013, o 17:59

To z niezłym fachowcem pojechałes skoro takich luzów nie wykrył.
Heh. Nie wiem czy w tym modelu jest zmienna geometria turbiny czy nie ale podobnie sie dzieje jak sie zatną łopatki. Na Twoim miejscu podjechałbym do Dieslowca zeby Ci wtryskiwacze sprawdził bo tez moze byc cos z nimi nie tak. Swoją drogą ładnie opierdzielił Cie ten mechanior :D
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez adrian » 16 cze 2013, o 22:53

objawy padającej turbinki...ze sprzęgłem to normalnie, do połowy pedału idzie ciężko, potem samo wskakuje ale że bierze 2 cm od góry trochę dziwne i jeżeli jest to "szpec mechanik" który czyścił turbinkę a z tego co mi się zdaje jest ze zmienna geometrią to można powiedzieć że turbinę masz do wyje..
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez sssTOMEKsss » 17 cze 2013, o 00:30

fakt faktem fachowiec okazał się pseudofachowcem, co do mechanika to hmm opinie ma niby dobrą, podobno najlepszy w okolicy, może i mnie naciągnął, no ale cóż każdy chce żyć
człowiek młody to i musi się jeszcze sporo nauczyć
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Konik » 17 cze 2013, o 08:56

Zacznij od diagnostyki kompem, sprawdź czy są jakieś błędy, zrób diagnostykę turbo podczas jazdy. Co do sprzęgła - jak gasisz auto to trzepnie mocniej samochodem?
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez sssTOMEKsss » 17 cze 2013, o 10:32

auto gasi i odpala się normalnie, biegi też wchodzą elegancko, nic nie trzepie
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez adrian » 17 cze 2013, o 17:53

czyli 2 masa dobra
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Janusz73 » 18 cze 2013, o 05:39

SssTomeksss-tak do sprawy nie można podchodzić,że człowiek młody to i musi sie jeszcze sporo nauczyć.To nie tak.Dziś jest tak-płace to wymagam.Co do sprzęgła to moja diagnoza jest taka,że tarcza jest już cienka jak Polsilver,a o ile dobrze pamietam w tym rozwiązaniu sprzęgła nie regulujesz bo linka jest z samoczynną regulacją.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez sssTOMEKsss » 7 sie 2013, o 17:33

Panowie ciag dalszy sprawy,
aktualnie auto wygląda tak:
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-pas ... 3nkwr.html
po uderzeniu odsłoniła się nazwa zawieszenia sprawidzłem i...
jak się okazuje mechanik który miał wsadzić porządne zawiesznie porządnej firmy w cenie 900zł wsadził tam zawiesznie chińskiej firmy KAMOKA która to opini zbyt dobrej nie ma za cene 450zł,
podobnie z innymi częściami:
za wisko skasował 200zł a koszt takiego to nie całe 100zł
za rorząd chyba jakoś 500zł a koszt takiego do 250zł
zamek w drzwiach skasował 160zł za używke z allegro a tymczasem nówka kosztuje może z 80zł
i jeszcze jakieś pierdoły inne były typu filtry, oleje, uszczelki jakieś

zadzowniłem do niego i mówie mu co i jak, kazał mi przyjechać no to pojechałem do niego i mówie mu, on zaczął się coś wykręcać powiedział że poszuka faktury i mówi ze mozliwe że zaszła jakaś pomyłka, czekam kilka dni, brak odezwu z jego strony, pojechałem do niego powiedział ze nie miał czasu i ze jutro sprawdzi, dzwonie na następny dzień coś tam się wykręca, w końcu napisał mi eske ze faktycznie zaszła pomyłka z zawieszeniem, zajeżdżam do niego i mu mówie jeszcze raz ze te cześci tyle nie kosztuje a Pan skasował tyle i tyle, za zawieszenie oddał mi 450zł ale za resztę cześci już nie, powiedziałem mu że chce zobaczyć fakture za cześci które zostały do niego włożone, oczywiście powiedział ze poszuka
nie odzywał się, dzownie do niego raz, drugi, trzeci nie odbiera, w końcu napisał mi eske że jest na urlopie i wraca w wtorek to mu odpisałem ze w środe przyjade zobaczyć fakture, odpisał mi coś w stylu że zaczynam przesadzać czy coś, to mu napisałem ze zgłosze sprawe do rzecznika praw konsumenta, odpisał mi to sobie zgłaszaj
i też tak uczyniłem, pojechałem do rzecznika sprawe przedstawiłem,
Pani rzecznik do niego zadzowniła powiedziała mu co i jak, później zadzwoniła do mnie z inforamcją że Pan mechanik Janecki mówi zebym do niego przyjechał w środe (czyli dzisiaj)
no i byłem a on do mnie z ryjem że czego ja jeszcze chce, przecież Ci pieniądze oddałem ze zawieszenie i coś tam pie... po swojemu że jak chcesz to pójdziemy na wojne, wynajme adwokata i ze za wszystko jeszcze ja będe płacił a nie żebym ja tu jeszcze jakieś kontrole miał nasyłane i że on nie ma na to czasu i czego ja jeszcze chce od niego i czego oczekuje
no to ja mu mówie na spokojnie że chce zobaczyć fakture za części żeby się upewnić że mnie Pan nie dziabnął na kase tak jak na zawieszeniu a on do mnie że on wcale nie musi mi faktury pokazywać że równie dobrze mógł kupić jakąś cześć za 100zł a mi ją sprzedać za 500zł
tylko że wcześniej ustalaliśmy ceny cześći na kartce (mam na to świadka, byłem wtedy akurat z kolegą) ale on podarł tą karte z tymi cenami które mi wypisał(sam własnoręcznie) jak mu tylko zapłaciłem całość pieniędzy(gdzie przy astrze tą karte dostałem do ręki żebym sobie zachował)

w końcu coś tam powiedział że dobra załatwi mi tą fakture ale tylko na rozrząd i wisko(jestem ciekaw jak to zrobi)
i pytanie do was, co tu dalej robić? iść z nim na tą wojne? czy faktycznie będe ja pokrywał koszty za kontrole jeśli one nic nie wykarzą?
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Krylunio » 7 sie 2013, o 22:06

Nie ukrywam że przeczytałem wszystko. Masz przesrane z tym typkiem.
Teraz tak naprawdę dużo nie zdziałasz, takie me zdanie.
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Re: VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Janusz73 » 8 sie 2013, o 05:05

Po prostu trafiłeś na oszusta,a takich jest pełno.Daj sobie z nim spokój tylko wyrób mu na mieście opinie,a złe wiadomosci rozchodzą sie z predkością błyskawicy.Kamoka-totalny szajs,kiedyś zamontowałem u kumpla w CC700 z tyłu,nowe i coś w nich stukało.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez Konik » 8 sie 2013, o 09:09

Oddał jakąś kase to spoko, tak czy tak z autka już nic nie masz więc ja bym sobie odpuścił i wyrobił mu opinie oszusta na mieście.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

VW passat b5 1.9tdi 110KM 1997r

Postprzez sssTOMEKsss » 8 sie 2013, o 16:27

Opinie oczywiście mu już wyrobiłem. Dodatkowo przejechałem się do jego brata który również ma warsztat samochodowy sporo większy niż on i sprawę przedstawiłem. Jednak czuje niedosyt i z chęcią jeszcze bym mu napsuł trochę krwi.
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości